Заводи і підприємства, відкриті в Україні в 2015-2016 рр.

1 006

 14 заводов и предприятий, открытых в Украине в 2015-2016 гг.

1) Швейна фабрика "Blue Moon Clothing"
2) Завод "Українські Лісопилки"
3) Завод "Fujikura Automotive Ukraine Lviv LLC"
4) Завод "TM Ondo"
5) Завод ПРаТ "Інтерагросистема"
6) ДП "Агроцентр ЄвроХім – Україна"
7) ПАТ "Тернопільський кар’єр"
8) ПрАТ "БИОФАРМА"
9) Завод насіння НВФГ "МАЇС"
10) Біогазовий завод "Сільгоспродукт"
11) Ливарний завод ПрАТ «Металит»
12) Маслоекстракційний завод "Allseeds Black Sea"
13) Завод "Puratos"
14) Чайна фабрика Unilever

Так, 1 квітня 2015 року У Львові відкрилася нова швейна фабрика європейського рівня «Blue Moon Clothing», яка забезпечує п’ятсот робочих місць. Підприємство працює на давальницькій сировині та спеціалізується на пошитті жіночого одягу. Виробництво націлене на експорт. Однак, фабрика відкрита для пропозицій співпраці з українськими компаніями. Розкрійні та швейні машини, лазерні металошукачі, обладнання для волого-теплової обробки, зокрема, преси для дублювання, термодруку та прасування — саме вони забезпечують усі стадії пошиття одягу, починаючи з оцінки якості тканин та фурнітури, розкрою тканин та завершуючи здачею готового виробу.

Костопільський завод «Українські Лісопилки» на Рівненщині запрацював у квітні 2016 року. На заводі планують виготовляти соснові пиломатеріали, а саме обрізні дошки, які в подальшому підуть на виготовлення столярних виробів, меблів і будматеріалів. Підприємство, потужністю 300 тис. м³ пиломатеріалів в рік створило 150 робочих місць і залучило в регіон 20 млн. євро інвестицій.

14 квітня цього року відбувся урочистий запуск заводу Fujikura у Львові. Завод виробляє автопроводку для марки Volkswagen. Обсяг виробництва становить до мільйона штук кабелів в тиждень. Загальний обсяг іноземних інвестицій на першому етапі склав 87 млн. грн. Протягом наступних двох місяців заплановано розширити виробничі площі до 11,5 тис. кв. м і працевлаштувати до 3 тис. чол.

У серпні 2015 року в Івано-Франківську розпочав роботу новий завод ТМ Ondo з виробництва цементно-піщаної черепиці. Завод оснащений обладнанням європейської компанії Vortex Hydra. У виробництві черепиці використовуються натуральні вітчизняні компоненти і бельгійська фарба Fenzi. Завод випускає як рядову черепицю, так і фасонну в трьох колірних варіантах. Планується, що в подальшому асортимент буде розширено як за формою, так і за колірною гамою.

У вересні 2015 року в м. Мена Чернігівськаї області запущений перший завод напівфабрикатів для виготовлення картоплі фрі компанії «Інтерагросистема». Підприємство зможе переробляти до 100 тис. тонн картоплі на рік. Для Мени відкриття нового підприємства означає створення 50 постійних робочих місць і більш ста — сезонних (посадка, прибирання та сортування картоплі). Будівництво заводу картопляних напівфабрикатів — спільний українсько-турецький проект. Українська сторона інвестувала в нього 48 млн грн, іноземні партнери — 2,5 млн євро.

У Тернопільській області (м Кременець) восени 2015 року відкрито філію ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна», яке вироблятиме змішані мінеральні добрива. ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» є торговим підрозділом ВАТ МХК "ЄвроХім". Компанія має два власні цехи з виробництва сухих тукосумішей потужністю 100 тис. тонн на рік і представництва в Київській, Вінницькій, Сумській, Тернопільській та Кіровоградській областях.

Завод ПАТ «Тернопільський кар’єр», що розташований у селі Галущинці Тернопільської області почав випуск вапняної продукції у січні 2016 року. Проектна потужність нового заводу становить 1 млн. тонн продукції в рік. Для реалізації проекту було залучено близько 19 млн. грн., з яких понад 15 млн. гривень — це інвестиційні кошти і майже 4 млн. гривень — кредитні.

Новий Білоцерківський НПК «Біофарма» (відкриття заплановане на червень 2016 р) — це перше фармацевтичне виробництво, побудоване в країні на кошти українських та іноземних інвесторів (американської компанії Horizon Capital і голландського банку розвитку FMO) за рекордно короткий термін — 1,3 року. Завод вироблятиме такі лікарські засоби, як імуноглобулін, альбумін і фактор VIII. Компанія «БІОФАРМА» — провідне сучасне українське фармацевтичне підприємство в області розробки і виробництва інноваційних високотехнологічних препаратів, вироблених з донорської плазми, рекомбінантних препаратів, препаратів на основі спороутворюючих бактерій.

Компанія «Маїс» в червні 2015 р. ввела в експлуатацію новий насіннєвий завод в с. Зайцеве Дніпропетровської області . Інвестиції в будівництво якого склали більше 100 млн. грн., в т.ч. третина суми надана німецьким банком BHF під гарантії ЄБРР. Проектна потужність заводу становить від 0,5 до 1 млн. посівних одиниць в залежності від режиму роботи підприємства, що відповідає 10-20% потреби ринку України. У планах компанії «Маїс» будівництво ще двох насінних заводів в різних регіонах України.

Новий біогазовий завод компанії «Сільгосппродукт» відкрився у жовтні 2015 року під Києвом . На його потужностях будуть перероблятися органічні відходи, енергія яких піде на опалення місцевих населених пунктів і теплиць. Крім того, підприємство зможе поставляти екологічне добриво для сільськогосподарських потреб. Перша черга майбутнього біогазового комплексу відкрилася в селі Рокитне. Очікується, що генеруючої електроенергії цього об’єкта вистачить для забезпечення всіх потреб в електриці 800 домогосподарств. Сировиною для біогазової установки буде служити кукурудзяний силос, жом, сорго і різні інші органічні відходи.

У квітні 2016 року в м. Кіровограді відкрито ливарний завод «Червона зірка». На будівництво цього заводу були залучені інвестиції, які перевищили суму 120 мільйонів гривень. Завдяки відкриттю підприємства в Кіровограді буде працевлаштовано близько 190 осіб. Нове виробництво дозволить фахівцям здійснювати переробку металу в чавун.

Завод Allseeds на Одещині запрацював з 16 червня 2015 року. Група компаній Allseeds інвестувала 200 млн доларів в новий олійноекстракційний завод і термінал з перевалки рослинної олії в порту «Південний». Потужність нового підприємства дозволяє переробляти до 800 тис. тонн насіння соняшнику на рік. Обсяг сховищ елеватора забезпечує одночасне зберігання близько 46 тис. тонн сировини.

Поделиться:
Загрузка...