Що відомо про українські 60-мм міномети?

83

 Україна має напрацювання в двох компаніях по темі “60-мм міномет”. Першим в металі з’явився продукт КБАО (Конструкторське бюро “Артилерійське озброєння”) – КБА118. Вперше його продемонстрували на виставці “Зброя і безпека-2013”

Тоді були заявлені наступні характеристики:

Калібр, мм60
Максимальна дальність стрільби , м1 429
Максимальна скорострільність безВиправлення наведення , постріл хв

5 … 20
Боєзапас , шт120
Кут підйому , градвід 40 до 85
Горизонтального обстрілу кут

без переустановлення двуноги,

град., Не менш
7
Початкова швидкість , м / с148,7
маса міномета в бойовому положенні , кг

12,5
Маса осколкової міни , кг1,33

Саме ці характеристики можна знайти на сайті виробника і зараз. Після цього міномет показували Президенту в Дівичках 27 квітня 2016 року.

Інший міномет такого ж калібру створили на заводі “Маяк”. Вперше я його побачив у березні цього року в КПІ на виставці, яку завод розгорнув під час наукової конференції з проблем ОПК.

Щодо характеристик то інформація була дуже скупою. Без конкретики.

Але вже тоді директор заводу проговорився щодо того, хто буде виробляти міни, яких немає на складах, успадкованих від СРСР.

Після цієї презентації на виставках траплялися інші варіанти виконання М-60. Бачимо різну довжину стволів і менш масивну опорну плиту, очевидно, заради зменшення ваги.

4 серпня 2016 року на “Маяку” показали, яким чином М-60 буде транспортуватися бійцем.

В кадр потрапили і болванки 60-мм мін. Переносити боєкомплект, очевидно, планується в такій скрині на 10 мін.

В сюжеті мова йде про плани виготовити до кінця року 50 комплектів. Озвучуються характеристики – вага 6 кг, дальність стрільби 1 км, радіус враження – 8 м. Також щодо мін повідомляється, що їх виготовлятимуть на Маяку з “українськими партнерами”. Ймовірно, мова про той же Павлоградський хімзавод.

Міномети калібру 60 мм активно використовують підрозділи США. Найпоширенішим таким зразком є М224. У морських піхотинців це зброя ротного рівня. Вогонь можна вести тримаючи в руках та на станку, застосовуючи оптичний приціл. Оновлена версія М224А1 дозволяє вести вогонь на відстань понад 3 км, а застосування БПЛА підвищує точність.

 Цікаво, що в одному зі звітів ОБСЄ є повідомлення про застосування 60 мм мін з невідомого напрямку при обстрілі одного з населених пунктів підконтрольних російським військам. Щоправда, до такого висновку спостерігачі прийшли на основі аналізу характеру воронки, а не знайдених решток боєприпасів. Достовірної інформації про наявність 60 мм мінометів у якоїсь зі сторін російсько-української війни поки немає. Витяг зі звіту за 10 жовтня 2015 року:

Продовжуючи рухатись в с.Веселе, о 17:40 за 300м на південь від зруйнованого нового терміналу аеропорту (10км на північний захід від центру Донецька), підконтрольного «ДНР», СММ побачила, як снаряд потрапив у будівлю нового терміналу.

О 17:50 СММ зафіксувала, за її оцінками, свіжий слід від потрапляння мінометного снаряду в 3м на захід від вулиці Стратонавтів в с.Веселе. СММ помітила кров і людські останки навколо зони потрапляння снаряду, а також невеликий фрагмент кістки, що застряв в дереві неподалік. Збройні члени «ДНР», які знаходилися на місці події, повідомили СММ, що в результаті інциденту, що трапився в період з 14:10 по 14:20, одна людина загинула і ще двоє поранено – всі члени «ДНР».

Після аналізу воронки глибиною 10см і діаметром 35см, СММ дійшла висновку, що її спричинило потрапляння снаряду піхотного міномету, ймовірно калібром 60мм. Через великий вхідний кут снаряду, СММ не змогла встановити напрямок вогню.

СММ має намір відстежувати цей інцидент, в тому числі відвідати лікарні та морг.

olarh.at

Поделиться:
Загрузка...