За ходом навчання «Репід Трайдент — 2016» спостерігали представники 20 країн світу

57

 На Львівщині на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся День високоповажних гостей та преси.

В ході заходу за діями багатонаціональних підрозділів, які беруть участь в українсько-американському військовому навчанні із залученням військ «Репід Трайдент — 2016» спостерігали представники дипломатичних відомств, військове керівництво Збройних Сил України та країн, які беруть участь у цьогорічних маневрах.

Військові делегації від України, США та країн-учасниць очолили заступник командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Руслан Хомчак, командувач військ оперативного командування «Північ» ЗС України генерал-майор Олександр Локота, заступник командувача Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-майор Тімоті МакГуаєр, начальник Генерального штабу ЗС Грузії генерал-майор Вахтанг Капанадзе, начальник штабу Командування СВ Збройних Сил Королівства Норвегія генерал-майор Одін Йоханссен, а також представники офіцерського корпусу Збройних сил інших країн-учасниць та Київської асоціації військових аташе.

Загалом, у військових навчаннях «Репід Трайдент-2016» беруть участь понад 1800 військовослужбовців із 13 країн світу. Окрім України та США до навчань залучено військовослужбовці з Канади, Великобританії, Болгарії, Литви, Туреччини, Румунії, Грузії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Королівства Норвегії та Королівства Швеції.

P.S.

В рамках проведення Дня високоповажних осіб та преси, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного учасники українсько-американського військового навчання із залученням військ «Репід Трайдент — 2016» продемонстрували декілька елементів практичної фази маневрів.

Зокрема, воїни десантно-штурмової роти, під керівництвом старшого лейтенанта Миколи Силіна продемонстрували аеромобільно-десантні дії підрозділу щодо знищення опорного пункту бойовиків НЗФ «Чорні Вовки» та заняття кругової оборони. На броньованих автомобілях КрАЗ «Спартан» два взводи ВДВ рухалися у напрямку рубежу атаки, спішилися і під прикриттям броньованої техніки перейшли в атаку. У цей же час в тилу ще два взводи військовослужбовців-десантників отримали наказ на висадку посадочним способом з гелікоптерів Мі-8 на визначений плацдарм для переходу в атаку. Оточивши опорний пункт противника, десантники взяли його в облогу, а після того як підтягнулися основні сили вони підібралися до нього впритул. Після нетривалого бою противника було повністю знищено. Прапор бандитського угрупування скинуто. Воїни-десантники перевірили окопи і бліндажі та зайняли кругову оборону.

На іншій ділянці полігону зведений взвод морської піхоти відбивав напад противника на базовий табір. Для успішного виконання цього завдання командиром взводу старшим лейтенантом Павлом Крижановським було розроблено план охорони і оборони, призначено чергові вогневі засоби та розподілено особовий склад згідно з бойовим розрахунком.

У цей же час підрозділ бригади швидкого реагування Національної гвардії України виконував завдання з блокування та знешкодження незаконного збройного формування в населеному пункті. За легендою в зоні відповідальності багатонаціонального батальйону діє незаконне збройне формування сепаратистів «Чорні Вовки», яке намагається дестабілізувати ситуацію та зірвати зусилля наших військ щодо захисту мирного населення та важливих об’єктів інфраструктури.

Противник активно застосовує прийоми та тактику дій так званої «гібридної війни», прикривається живим щитом з місцевих мешканців, тому надає перевагу безпосереднім діям в умовах населеного пункту. Бойовики-сепаратисти зайняли будівлі та організували кругову охорону і оборону. Рота бригади швидкого реагування Національної гвардії блокувала формування противника в населеному пункті, взяла під контроль всі ключові ділянки та підступи до об’єкту пошуку. А згодом, групи нацгвардійців штурмом оволоділи населеним пунктом та командним пунктом сепаратистів у двоповерховій будівлі.

Ще на одному навчальному місці підрозділ радіаційного, хімічного, бактеріологічного захисту (РХБЗ) розгорнув пункт проведення повної спеціальної обробки техніки. За легендою навчання, під час виконання завдання підрозділ потрапив в зону хімічного зараження. Командиру взводу РХБ захисту лейтенанту Сергію Шмату поставлено завдання на розгортання пункту спеціальної обробки з метою проведення дегазації техніки від отруйних речовин. Спочатку, заражена техніка пройшла контрольно-розподільчий пост, на якому здійснюється визначення типу забруднення та його ступінь. На майданчиках попередньої та основної обробки було здійснено очищення транспортних засобів спец розчинами та водою. Насамкінець — очищена техніка попрямувала на пост перевірки повноти обробки та після цього відправилася знову виконувати поставленні завдання.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...