Президент України відкрив у Полтаві пам»ятник Івану Мазепі ФОТО

79

 Відбулася церемонія урочистого відкриття пам’ятника гетьману України Івану Мазепі, на яку запросили Президента України Петра Порошенка.

 Пролунав гімн України, слово надали Президенту.

Петро Порошенко назвав громаду Полтавщини високодостойною та згадав про спробу підірвати пам’ятник. На його думку, це була остання невдала спроба зірвати відкриття пам’ятника Мазепі, який набагато краще, ніж його зображення на 10-гривневих купюрах. Після подяки ініціатору встановлення — Миколи Кульчинському — він згадав про зовнішню агресію і про п’яту колону. Також не оминув увагою й те, що українці нарешті дочекалися на таку урочисту мить, як відкриття пам’ятника.

"Імперія не шкодувала чорної фарби, щоб спотворити його образ, але це не завадило, а навпаки допомогло Мазепі стати справжнім символом українського опору Росії, прапором нашого руху до незалежності — тієї мети, яку Мазепа, йдучи попереду свого часу, усвідомив вже через 50 років після Переяслава", — сказав він.

Надали слово Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету. Він сказав, що нарешті в Україні з’явився перший пам’ятник Івану Мазепі та назвав президента РФ Володимира Путіна агресором.

Потім Президент та Філарет урочисто відкрили пам’ятник, з нього спало полотнище, і кожен отримав змогу підійти до нього.

Ян ПРУГЛО

poltava.to

Поделиться:
Загрузка...