Украинские БТР3-Е1 армии Таиланда форсируют реку ВИДЕО

30

 Украинские БТР3-Е1 Королевской армии Таиланда форсируют реку, ведя плотный огонь по условному противнику.

У них около двухсот "троек" разной модификации и тонны видео с учений. У нас они появились после Крыма и ожесточенных боев в Славянске — у НГУ и аэромобилов. Принимали участие в бою, на приморском направлении были потери.

Очень жаль что на ВСУ обратили внимание только после тысяч убитых и миллионов беженцев, но хорошо, что отрезвление пришло. Когда-то наши "тройки" так же пересекут Кальмиус и Донец и мы вычеркнем с карты то кровавое недоразумение, что держится на российских штыках. Рано или поздно.

Кирилл Данильченко

P.S. 

БТР-3Е1 — сучасний український бронетранспортер, призначений для перевезення особового складу та його вогневої підтримки в бою

До розробки конструкторсько-технічної документації, яку підприємство профінансувало з власних обігових коштів, обрали Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова. І хоча раніше воно займалося лише проектуванням танків, його фахівців зацікавила пропозиція перевірити власні сили у започаткуванні бронетранспортерної тематики. Із поставленим завданням харків’яни блискуче впоралися за півтора року.

Аби скоротити час на випуск нової машини, за основу був узятий бронетранспортер БТР-80. На такий крок пішли з декількох причин. По-перше, щоб із найменшими витратами засвоїти виготовлення вітчизняних комплектуючих і не залежати від постачальників з інших країн. По-друге, щоб зберегти чинну систему підготовки механіків-водіїв та екіпажів БТР-70 та БТР-80, яка за цей час була напрацьована у вітчизняному війську.

Зрозуміло, що ефективність будь-якої колісної броньованої машини визначається трьома основними тактико-технічними характеристиками: рухливістю, захищеністю та вогневою міццю. Саме на їхньому вдосконаленні й зосередили основну увагу фахівці столичного бронетанкового заводу. Зокрема, для посилення вогневої моці ними було запропоновано встановити на бронетранспортері 30-міліметрову автоматичну гармату ЗТМ-1.

Її успішно розробили й освоїли виробництво на Кам’янець-Подільському заводі точної механіки. Крім того, на бойовому модулі бронетранспортера додатково розмістили дві установки вітчизняного виробництва для протитанкових керованих ракет «Бар’єр», а також 30-міліметровий автоматичний гранатомет КБА-117 та спарений кулемет КТ-7,62 мм. Таким чином вітчизняний бронетранспортер отримав чотири види зброї для ураження різноманітних цілей — починаючи від живої сили супротивника і закінчуючи танками і вертольотами.

Для порівняння: бронетранспортер БТР-80А, який досить часто застосовують бойовики на Сході України, має на своєму озброєнні лише 30-мм автоматичну гармату 2А72 із селективною подачею зарядів та спарений з нею кулемет ККТ-7,62 мм. Вони здатні вести вогонь лише по живій силі противника, а також по легко захищених бронеоб’єктах. Як бачимо, вражаючі властивості цієї зброї значно поступаються тій, що встановлена на розробленому вітчизняному зразку бронетехніки.

У процесі подальшої експлуатації бойовий модуль БТР-3Е1 продовжували вдосконалювати. Зокрема, були використані нові сучасні телевізійні засоби прицілювання (також на ньому почали встановлювати тепловізійні прилади для забезпечення можливості вести вогонь уночі). А останні модифікації цієї бронемашини обладнані системою панорамного огляду, що дозволяє членам екіпажу тримати в полі зору місцевість під розгорнутим кутом (практично 360 градусів).

Не залишився поза увагою виробників і такий важливий параметр конструкції цієї бронемашини, як захищеність. Річ у тім, що за характеристиками броньових листів (товщина лобової та бокової броні) БТР-80 практично нічим не відрізняється від БТР-3Е1. Але екіпаж останнього має додатковий захфист із середини від уражаючих уламків броні, які утворюються внаслідок влучення у бронетранспортер снарядів. Аби не допустити цього, внутрішню частину броні було вирішено додатково вкрити кевларом (багатошаровий синтетичний волоконний надміцний матеріал) зі спеціальною системою кріплення.

І, звичайно, швидкісні та динамічні якості БТР-3Е1 також були суттєво покращені. Для цього на вітчизняний бронетранспортер можуть бути встановлені дизельні двигуни виробництва Deutz, Mercedes з автоматичною коробкою передач Allison та УТД-20 з механічною коробкою передач.

na.mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...