Воїни-десантники вдосконалюють бойовий вишкіл

64

 На загальновійськовому полігоні «Широкий Лан», що на Миколаївщині, під керівництвом командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України полковника Михайла Забродського, триває активна фаза бригадних тактичних навчань за участю підрозділів визначених бригад ВДВ та морської піхоти ВМС ЗС України.

mil.gov.ua

Варто зазначити, що усі завдання, які поставленні перед особовим складом в ході навчання виконуються у нічний період доби, наближенні до реальних ситуації, аналогічні тим, з якими стикалися воїни-десантники в ході АТО. Метою навчань є досягнення єдиного розуміння планування та застосування військових частин Високомобільних десантних військ в ході рейдових дій у ночі, зокрема, у взаємодії із підрозділами інших видів Збройних Сил.

— В ході навчань акцент зроблено на веденні бойових дій вночі та в умовах обмеженої видимості. Основна увага надається високодинамічним діям на глибину декількох десятків кілометрів, по широкому фронті. Зазначу, що певна частина «крилатих піхотинців» є військовослужбовці, які поповнили лави ВДВ у ході четвертої хвилі мобілізації. Усі поставлені завдання виконуються професійно, якісно та у повному обсязі. Особливо хочеться зазначити відмінну роботу артилерії, яка виконує завдання точно, влучно та вчасно, — зазначив командувач Високомобільних десантних військ ЗС України полковник Михайло Забродський.

В ході навчання створено складні, зухвалі та суперечливі ситуації, котрі спонукають воїнів-десантників уживати весь комплекс необхідних заходів для виконання послідовних завдань. Для прикладу, підрозділи частин ВДВ в складних метеорологічних умовах, вдень та вночі, на штатній техніці подолали понад 400 м річки Південний Буг на плаву та за допомогою переправно-десантних засобів. Після збору у заданому районі, воїни-десантники при підтримці штатної артилерії, армійської авіації Сухопутних військ та штурмової авіації Повітряних Сил ЗС України розпочали рейдові дії вночі в тилу «противника».

— На артилерію покладалися завдання максимально наближені до бойових — освітлення місцевості, постановка світлових орієнтирів для батальйонів, ураження цілей зосередженим вогнем дивізіонів, постановка нерухомого та рухомого загороджувального вогню, осліплення ворога артзасобами — все було зроблено якісно та на високому рівні, — розповів начальник відділу ракетних військ та артилерії Командування ВДВ полковник Сергій Спєсівов.

Головні сили з ходу знищили умовного противника на лінії зіткнення, у свою чергу обхідний загін висунувся на вигідний рубіж, вогнем із всіх зразків озброєння завдав «незаконним формуванням» значних втрат та призупинив рух його резервів.

З метою безпечного подолання рейдовими силами водної перешкоди та випередження противника в діях, за рішенням командира бригади вирішено провести десантування бойової техніки та особового складу на легких та середніх військово-транспортних літаках.

За задумом навчання, десантування особового складу, техніки й вантажів проходило в умовах щільної протидії ворожої протиповітряної оборони.

При десантуванні та приземленні техніки всі системи спрацювали штатно, дозволивши бойовим машинам десанту приземлитися точно в заданому районі. Після приземлення десантники разшвартували вантажі та бойову техніку, здійснили збір і виконали ряд тактичних завдань по захопленню моста та встановленню контролю над ним, знищивши мобільні групи умовного противника.

— За допомогою військово-транспортної авіації з літаків типу Ан-26 та Іл-76 виконувалося десантування особового складу з висоти 500-600 метрів. На навчаннях відпрацьовувалось десантування БМД, артозброєння з літаків Іл-76 на безплатформених парашутних системах ПБС-95 «Шельф». Щоб максимально наблизитися до реальних бойових умов та навчити бійців бути готовими до будь-яких умов, десантування проводилось як вночі, так і в складних мете умовах, — наголосив заступник командувача ВДВ з повітряно-десантної підготовки — начальник повітряно-десантної служби полковник Юрій Галушкін.

В цей же час, рота морської піхоти ВМС ЗС України попередньо зосередившись на вигідній ділянці місцевості форсувала водну перешкоду у непідготовленому місці. Після цього військовослужбовці зайняли оборону для забезпечення переправи основним силам резервних загонів.

— Велика увага у ході бригадних тактичних навчань приділялася психологічній підготовці воїнів-десантників. Зокрема, формуванню у них психологічної стійкості та готовності до психотравмуючих факторів сучасного бою, тривалих перевантажень під час подолання водних перешкод, практичного десантування та виконання завдання під час рейдових дій, — звернув увагу тимчасово виконуючий посаду заступника командувача ВДВ по роботі з особовим складом — начальник відділу полковник Станіслав Павлушенко.

Надалі, десантники послідовно продовжують рух в глибину території, яка підконтрольна «противнику» наносячи йому ураження на різних рубежах.

Слід додати, що медична служба ВДВ супроводжує військовослужбовців на усіх етапах навчань.

— Медики переправлялися разом з підрозділами на техніці рікою, були поряд під час атак, виконували десантування з літака разом з іншими військовослужбовцями, — звернув увагу тимчасово виконуючий обов’язки начальника медичної служби Командування ВДВ капітан м/с Віталій Череватов.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...