Завод у Миколаєві за місяць відремонтував 20 БТРів для фронту

14

 У Миколаєві на бронетанковому заводі встановили рекорд. 20 БТР відремонтували за один місяць, тоді як зазвичай один — ремонтують щонайменше тиждень. Машини сьогодні стали на марш і тепер захищатимуть кордон України. 

Ось такий металобрухт нині привозять на завод. Це законcервовані БТР-70. Їх роками тримали просто неба без догляду. Вони не те що воювати, їздити не здатні.

"Вони були зібрані, але так як простояли п’ять років на вулиці під дощем, під снігом — довелося розбирати повністю і все ремонтувати, всі вузлові деталі, всі двигуни, всю резину" — говорить працівник заводу Олексій Драгомощенко.

Місяць тому прикордонники привезли в Миколаїв 20 таких іржавих залізяк. Ремонтували шаленими темпами — працювали по 12-14 годин.
"Вдень і вночі. Ми вклалися. Така машина практично, з стапфіля зварювання йшла за два тижні. Ніхто в це не вірив, тому що ми самі не вірили" — запевняє Михайло Драгущак, працівник заводу.

Сьогодні машини як нові — готові до бою. Після ремонту їх перевірили на полігоні та оснастили новим озброєнням. Військові якістю роботи — задоволені.

Водій Сергій запевняє: "Капітальний ремонт, усьо новоє. Делали от души".
Нові-старі "сімдесятки" — так ці машини називають солдати — служитимуть на кордоні з Кримом. Скільки коштував ремонт — таємниця. Так само на заводі не розголошують інформацію про наступні замовлення Міноборони. Але кажуть — виробництво працює на повну.

"Зараз ми готуємося вже до наступних замовленнь вже не тільки до ремонту. Зараз превезено на завод дуже багато техніки, яку ми повинні встановити" — запевняє Олександр Швець, в.о. директора Миколаївського бронетанкового заводу концерну "Укроборонпром".

Наступного тижня тут почнуть виробництво нової моделі — БТР-7. Конструктори стверджують — вона відповідатиме рівню сучасних броньовиків найкращих армій світу.

Кирило Ющишен, Богдан Іванов

Поделиться:
Загрузка...