За словами федерального міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок, ЄС планує збільшити фінансову допомогу Україні на закупівлю зброї до одного мільярда євро.
Про це Бербок сказала, прибувши на засідання міністрів закордонних справ та оборони ЄС в Брюсселі у понеділок, повідомляє «Європейська правда».
За словами Бербок, міністри ухвалять політичне рішення щодо виділення додаткової фінансової допомоги у понеділок.
Уряд Німеччини забезпечить швидку реалізацію замовлень на зброю від німецьких компаній, додала міністр.
Бербок зазначила, що деталі термінів та конкретних видів озброєння не будуть розголошені з міркувань безпеки, зокрема, через погрози РФ бомбардувати поставки західної зброї Україні.
«Не можна говорити про це публічно, тому що це питання життя та смерті», — сказала вона.
Як повідомлялося, у Євросоюзі планують погодити додаткові 500 мільйонів євро на військову допомогу Україні найближчим часом.
Перший транш у 500 мільйонів євро на надання ЗСУ летальної зброї та припасів ЄС виділив наприкінці лютого. Кошти були виділені у рамках європейського інструменту з підтримки миру (European Peace Facility) — це було перше таке рішення в історії Євросоюзу.
На складах Бундесверу майже не лишилося зброї, яку Німеччина могла би дати Україні для захисту від Росії. Про це заявила міністерка оборони ФРН Крістіне Ламбрехт (Christine Lambrecht) перед засіданням міністрів оборони країн Європейського Союзу в Брюсселі, повідомляє кореспондент DW. Водночас Ламбрехт назвала правильним кроком підвищення вдвічі, до одного мільярда євро, фінансування Євросоюзом зброї для України. За її словами, внесок Німеччини в новій допомозі у 500 мільйонів євро становитиме 26 відсотків.
13 країн за модернізацію ППО України
Парламентарі 13 держав підписали спільну заяву про необхідність модернізації протиповітряної оборони України, повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Це депутати з Чехії, Естонії, Польщі, Франції, Грузії, Німеччини, Ірландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Швеції, Великобританії та США. В тексті заяви йдеться про необхідність забезпечити захист повітряного простору та припинити пересування ворожої техніки на території України, що можна зробити за допомогою постачання протитанкової та протиповітряної зброї. Також, як зазначається у заяві, парламентарі просять надати гуманітарну допомогу -забезпечити доставлення продуктів і ліків в українські міста, які обстрілюють і бомбардують, врятувати поранених і біженців. Крім того, наголошується на необхідності захистити українські ядерні об’єкти, які становлять загрозу для всіх сусідніх держав.