Жириновский: До Нового года Беларусь войдет в состав России

125

Лидер Либерально-демократической партии России Владимир Жириновский уверен, что до конца нынешнего года Беларусь войдет в состав Российской Федерации.

Об этом он заявил в эфире радиостанции «Эхо Москвы».

«Нельзя 26 лет. Лукашенко уже все. Он не виноват. Он из старой когорты, последний большевик на всем нашем постсоветском пространстве. Все уже перекрасились, перестроились, переобулись. Он решил, что раз Москва его не отвергает и помогает больше, чем кому-либо, так будет все и дальше. Но нам это невыгодно. Стали уменьшать дотации. Это ухудшило положение. Тогда он решил разыграть карту антирусскую. По примеру Украины, играя на ситуации во всех постсоветских республиках, на обстановке в Европе, Америке. Ведь все клюют Россию…Но без нас экономика будет ухудшаться, власть он не отдаст, будут постоянные забастовки, а это еще один удар по экономике», — сказал он.

Ведущий поинтересовался, можно ли считать страну независимой, если она настолько зависит от России.

Жириновский ответил, что это зависимость полезна для всех.

«Мы у них покупаем то, чего Европа у них не купит. Нам выгодно, что это сосед. Всегда выгодно экономические связи иметь с соседями», — добавил он.

— Так может выгоднее Беларусь присоединить, был бы Лукашенко не президент, а губернатор?

— Я давно это говорю. Мы, ЛДПР, единственные. Сейчас пусть Лукашенко попробует заменить себя пророссийским кандидатом с чистой биографией. Пусть подберет такого и назначит главой правительства и уходит в отпуск на три месяца. Мол, устал от выборов. И все вопросы решает новый председатель правительства Беларуси. Парламент в его руках. Изменяется Конституция, предусматривается возможность вхождения в Российскую Федерацию. Это единственный пусть, безболезненный, поможет. И все, они входят в состав России с 1 января 2021 года.

Отвечая на вопрос о том, захотят ли этого белорусы, Жириновский отметил, что распада СССР никто не хотел.

Он поспорил с ведущим на ящик пива, что произойдет именно так, как он описал.

P.S. Росія може анексувати Білорусь до кінця 2020 року

Головний редактор російського пропагандистського телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян говорить про можливість втручання «ввічливих людей» заради «наведення порядку» в сусідній Білорусі. Це не просто слова і не просто спроба провести асоціацію з анексованим Кримом. Це нагадування про те, що у Кремлі апетит приходить під час їжі.
Перед українським Майданом 2013–2014 років у Москві не зазіхали на Крим. Вже на початку повстання почали розробляти плани перетворення півострова на самопроголошену республіку за зразком Придністров’я. А коли ситуацію в Україні було повністю дестабілізовано, коли вдалося виманити Віктора Януковича з України, виникла ідея анексії Криму та його приєднання до Росії.
Майбутнє Білорусі залежатиме від того, наскільки Олександру Лукашенку в його намаганнях утримати владу вдасться дестабілізувати власну державу й створити провалля між нею і народом. Зухвале застосування сили після знищення політичного життя й фальсифікації виборів це провалля тільки поглиблює.
Сьогодні у Москві можуть сподіватися, що допоможуть Лукашенку утримати владу силовим шляхом в обмін на «поглиблену інтеграцію». Але якщо стане очевидним, що режим Лукашенка не може утриматися, а протести не припиняються, у Кремлі будуть думати над дилемою між перемогою проросійського кандидата на нових президентських виборах або можливістю прямої окупації Білорусі – скажімо, на прохання тимчасового президента, який очолить країну після ймовірної відставки Лукашенка, але не вгамує протести.
При цьому ми маємо усвідомлювати, що прихильників такої «братньої допомоги» у Білорусі може бути не менше, а то й більше, ніж у Криму чи на Донбасі, адже ця країна давно є частиною російського інформаційного простору, її громадяни довіряють російським телевізійним каналам більше, ніж власному телебаченню, а фактичне знищення Лукашенком білоруської мови не залишає білорусам навіть теоретичного шансу створити якісний інформаційний продукт у найближчому майбутньому.
Таким чином, подальші судоми режиму Лукашенка і дестабілізація Білоруської держави можуть зробити цю країну новим об’єктом російської експансії. Доля Білорусі буде залежати не тільки від масовості і ефективності сьогоднішніх протестів. Справжні події у цій країні почнуться після того, як з білоруського режиму впаде маска Олександра Лукашенка і з’явиться обличчя Володимира Путіна – так, як це було в Україні 2014 року, коли зникла маска Віктора Януковича.
І тоді буде зрозумілим, яка кількість людей готова протистояти ймовірному російському поглинанню з такою відчайдушністю, з якою вона сьогодні протистоїть кийкам лукашенківських силовиків. Якщо достатньої кількості людей не знайдеться, Білорусь може зникнути з політичної карти світу ще до закінчення 2020 року, «приєднатися до Росії областями» – як свого часу й радив Олександру Лукашенку Володимир Путін.
Поделиться:
Загрузка...