Згорнути карантин: у США збираються запровадити шведську стратегію боротьби з COVID-19

106

Усім перехворіти. У США пропонують повністю скасувати карантин — аби якомога більше американців захворіли на коронавірус.

Кому спала на думку така ідея і чому у Вашингтоні вже всерйоз розглядають цей сценарій?

«Ситуація дедалі покращується», — переконує країну Дональд Трамп. І хоча штати перетнули межу 6 мільйонів зареєстрованих випадків зараження, а кількість смертей від коронавірусу перевищила 180 тисяч, — рівень захворюваності і справді іде на спад. У серпні він зменшився на третину. І в цих умовах Трампу пропонують так звану шведську модель.

Газета Washington Post з’ясувала через свої джерела в адміністрації, що в Білому домі призначений новий радник президента, такий собі Скотт Атлас з Гуверівського Інституту. Він і вмовляє президента скасувати жорсткі санітарні обмеження — щоб уся нація перехворіла і з’явився колективний імунітет.

«План Атласа» — не обмежувати вірус (що й роблять уже пів року), а навпаки, дати йому швидко поширитися серед населення. А захищати й ізолювати — лише літніх людей, бо вони найуразливіші. Досвіду боротьби з епідеміями в нового радника взагалі немає, але Трамп — як пише газета — охоче до нього прислухається, адже повне відновлення бізнесу знижує втрати для економіки, для президента це важливо. Більше того, американська адміністрація начебто вже почала діяти відповідно до порад Атласа.

І вся Америка тепер гуглить — а що ж таке ця «шведська модель», якою Трамп так захопився? І чи була вона вдалою для самої Швеції?

Країна і справді одна з небагатьох намагалася зберегти звичний ритм життя. Хоча масові заходи припинили, студентів перевели на навчання онлайн, літнім людям наказали сидіти вдома — і все! Ніхто не закривав підприємства, щоб економіку врятувати. І це спрацювало — ВВП Швеції знизився лише на 7 відсотків, тоді як у сусідів по ЄС впав ще удвічі більше. При цьому, рівень смертності нижчий, ніж в Італії та Іспанії, де діяв жорсткий карантин. І значно більший, ніж у Данії та Фінляндії, де, як і всюди, зупиняли роботу бізнесу. ВООЗ сьогодні несподівано визнала, що «шведська модель» — правильна. І на майбутнє має стати зразком для інших країн.

Тож і штати можуть піти цим шляхом. Хоча лікарі з команди Трампа (і відомий доктор Фаучі, і спецкоординатор Дебора Біркс) — шоковані. І відстоюють необхідність і далі зберігати коронавірусні обмеження. Але Трампові «шведська» ідея до вподоби! Передусім, як спосіб отримати голоси тих, хто від карантину втомився.

Поделиться:
Загрузка...