РФ не причем: «Зеленский надеется, что РФ возобновит свой контроль над наемниками, а не уйдет с украинской земли»

268
Первый вице-спикер ВР Украины, нардеп от «БПП» Ирина Геращенко обратилась к Президенту Украины Влдимиру Зеленскому, с требованием опровергнуть и извиниться за публикацию на сайте АП относительно гибели украинских военнослужащих на Донбассе.

Об этом на своей странице в Facebook написала первый вице-спикер ВР Ирина Геращенко.

«Это не фейк. Это официальная страница новой АП, куда пришли боги коммуникации. Президент Зеленский надеется, что российская сторона возобновит свой контроль над подразделениями! Речь идет о контроле над оккупационными войсками, и Зеленский надеется, что ОФ не уйдут вон и не заберут свое оружие и технику с украинской земли, а …. восстановят свой контроль над подразделениями», — написала она.

Также Геращенко отметила, что не знает, сколько провисит эта новость, поскольку «»новость» об «украденных мониторах» жила пару дней, а вчера их нашли в АП»: «Надеюсь, будет видеоблог с извинениями и проходкой мимо этих мониторов. Новость о том, что украинские солдаты не будут стрелять в ответ, пошла не со страницы Кучмы, а с сайта президента Украины, и до сих пор там висит, кстати. Правда, ЛДК (Леонида Даниловича Кучму. — Ред.) вчера вывели на брифинг опровергать и оправдываться».

«Теперь АП президента Украины в своем официальном сообщении снимает ответственность с РФ за убийство украинских солдат (кстати, за 2 недели президентства Зеленского погибло 12 наших воинов, вечная им память. Зеленский во время кампаниии кричал из всех блогов, что это Порошенко выгодна война, я правильно понимаю, что сейчас она выгодна Зеленскому?). АП президента Украины надеется !!!!!!! что ОФ восстановят свой контроль над незаконными бандформированиями», — возмущена нардеп.

«Жду опровержений и извинений, как они напишут, что это Порошенко им написал, или Геращенко, она же эмоциональная): а имелось ввиду — ожидаем, что РФ немедленно применит все свое безусловное влияние на бандформирования, вооруженные российской техникой и оружием и заставит их выполнять минские соглашения для прекращения убийств украинцев», — резюмировала первый вице-спикер ВР и выложила скрин-шот со страницы АП.

Это не фейк... Зеленский надеется, что РФ возобновит свой контроль над наемниками, а не уйдет с украинской земли, - Ирина Геращенко 01
Это не фейк... Зеленский надеется, что РФ возобновит свой контроль над наемниками, а не уйдет с украинской земли, - Ирина Геращенко 02

P.S. Дорога прес-служба адміністрації президента України, яка вважає, що обстріли на Донбасі свідчать про якусь втрату якоїсь керованості над найманцями з боку Росії.

Вам звичайно видніше.

Але є кілька речей, які очевидні до болю, які роблять вашу заяву дуже сумнівною.

Перш за все, втратити контроль над тими, кого найняв (над найманцями), неможливо. Ти просто припиняєш їх найм — і проблема вирішена. Росія не може втратити контроль над своїми найманцями на Донбасі. Вона їх туди відряджає, займається їх ротацією, годує, одягає, озброює, платить заробітну плату, підписує накази на застосування зброї. Найманці не можуть жити без боєприпасів, харчування, медикаментів, заробітних плат. Відтак Росія контролює їх щосекундно, повністю і безкомпромісно.

По-друге, якщо, дорога прес-служба, ти навіть і отримала якусь таємну доповідь чи відкриті аналітичні оцінки про те, що в управлінні найманцями з боку Росії існують якісь проблеми, то не обов»язково говорити про це вголос. Чому? Тому що ми звинувачуємо Росію в тому, що вона веде проти України війну. І теза про те, що Росія не контролює найманців на Донбасі прекрасно лягає в логіку російської пропагандистської лінії — нас там нет, а если на Украине хотят мира, то пусть договариваются с Донецком и Луганском. Я ж, сподіваюсь, шановна прес-служба, Ви ж не готові погодитися з цією «логікою»? Бо якщо Ви готові погодитися з цією логікою, то у Вас виникнуть серйозні проблеми зі своїм працедавцем — президентом Зеленським, який чітко, однозначно і вже неодноразово заявив, що про мир на Донбасі і в Криму говорити треба з Росією, а не з найманцями. І навіть в останньому абзаці у вас в повідомленні є цитата з його слів, що Росія намагається зірвати переговори. То ж намагається зірвати, чи не контролює ситуацію? Уловлюєте? Це нескладно: якщо у Росії на Донбасі є проблеми, то ми це використовуємо, а не говоримо, що знаємо.

І, по-третє, дорога прес-служба, війна почалась до того, як вас призначили на посади. Давно. П»ять років. За цей час було десь 18-19 різного роду перемир»їв, припинення вогню і тд. А порушень режимів тиші, перемир»я і тд було в десятки тисяч разів більше. І дуже часто піки цих порушень припадали на активізацію переговірних зусиль. Тобто це тактика така Росії, щоб Україна легше погоджувалась на те, що їй невігідно — стріляти і убивати більше. Тому збільшення кількості обстрілів і жертв в результаті цих обстрілів, найбільш вірогідно, свідчить не про втрату контролю Росією над найманцями, а навпаки — Росія прекрасно їх контролює, прекрасно їх використовує як важіль у переговорах, а заодно і те, що ніяких змін у «переговірній тактиці» Росії не відбулось.

Bohdan Yaremenko

Поделиться:
Загрузка...