За останні роки із ЗСУ звільнилось 130 тисяч військових

53

Попри запровадження впродовж останніх років комплексу мотиваційних чинників (підвищення грошового забезпечення, запровадження компенсації за піднайом, підвищення виплат в ООС) відтік військових кадрів продовжується.

Про це йдеться у затвердженій 14 вересня міністром оборони Концепції військової кадрової політики Міністерства оборони України на період до 2025 року.

Ключовою проблемою, що негативно впливає на укомплектованість ЗСУ, є наявність тенденції щодо скорочення кількості громадян з належними особистими морально-діловими та професійними якостями, які бажають проходити службу за контрактом, та збереження динаміки плинності кадрів, а саме відтік кваліфікованих та досвідчених військовослужбовців, відсутність у них бажання тривалого проходження військової служби.

У документі зазначається, що з початку 2017 року прийнято на військову службу за контрактом до Збройних Сил України 150 тисяч осіб на посади рядового та сержантського складу і близько 12 тисяч осіб на посади офіцерського складу. Водночас звільнено зі служби близько 110 тисяч солдатів, сержантів та близько 17 тисяч офіцерів.

При цьому переважна кількість звільнених солдатів і сержантів – близько 77 тисяч (72%), не виявили бажання укладати наступний контракт та звільнилися після закінчення контракту. З цієї ж причини звільнилося близько 10 тисяч офіцерів (58%).

У 2018 – 2020 роках із Збройних сил України звільнились понад 77 тис. контрактників.З них 20 тис. – за перші дев’ять місяців 2020 року
Про це повідомляє BBC Україна з посиланням на дані Генштабу.

Для порівняння в 2016 році з армії звільнилися лише 2,6 тис. військовослужбовців.

Основними причинами відтоку кадрів у Міноборони вважають низький рівень патріотичного виховання, відсутність потужної реклами військової служби на рівні держави, існуючу систему управління кар’єрою та підготовки військових, не конкурентний на ринку рівень грошового забезпечення, відсутність житла, малий розмір компенсацій за піднайом, не дотримання командирами розпорядку дня та непрацюючі пільги, що існують на папері.

За словами представника Командування ПС ЗСУ Олега Гаврилка, протягом останніх двох років зі служби звільнилося близько 140 осіб льотного складу, ще понад 40 осіб хочуть звільнитися вже в цьому році.

Поделиться:
Загрузка...