Євросоюз подовжив санкції проти Росії на пів року

143

Євросоюз офіційно продовжив санкції проти Росії через воєнну агресію проти України. Ще на шість місяців.

Рішення ухвали посли країн ЄС. За тиждень його має остаточно підтвердити Рада міністрів юстиції Євросоюзу. Докладніше розкаже — Олена Абрамович.

Півтори сотні осіб та 4 десятки компаній, які причетні до російської агресії в Україні. Їм заморозили активи та заборонили їздити до ЄС ще у березні 2014. На півроку.

Після цього Брюссель постійно продовжує санкції. Іноді коригує. Наприклад, цього разу до переліку додали компанію «Кримські морські порти», яка була створена після анексії півострова. Кілька прізвищ виключили, а от нового російського посла у США — залишили.

Анатолій Антонов залишиться у списку — як ви знаєте, минулого тижня він став послом Росії у США. Окрім того, четверо людей виключили зі переліку. Вони воювали на сході України і були вбиті у березні. А ще додадуть компанію «Кримський порт», — говорить Рікард Йозвяк кореспондент «Радіо свобода» у Брюсселі.

Окрім персональних санкцій, Брюссель також тримає на контролі й інші. Наприклад, європейським компаніям заборонено постачати енергетичні технології до анексованого Криму. А туристичним — узагалі співпрацювати з окупантами на півострові.

Діють й економічні обмеження щодо Російської федерації. І час від часу західні політики дискутують, коли саме санкції варто скасувати. Такі умови напередодні під час одного з форумів озвучив очільник МЗС Німеччини.

«Імплементація Мінського мирного договору для України займе ще багато часу. Немає сенсу чекати. Лише коли він буде виконаний, ми скасуємо санкції. Давайте зараз щонайменше доможемося припинення вогню та відведемо важке озброєння, й тоді, як винагороду, знімемо обмеження і допоможемо відбудовувати Східну Україну», — говорить Зігмар Габріель Міністр Закордонних справ Німеччини.

Такі репліки лунають не вперше. Проте на самітах лідери Євросоюзу щоразу твердо запевняють — санкції зніматимуть лише після повного виконання мінських угод. Наголошувала на цьому й німецька канцлер Ангела Меркель.

У «чорному списку», який постіно розширюється, — представники уряду, Держдуми і Ради федерацій Росії, чиновники Адміністрації російського президента, наближені до господаря Кремля олігархи, військові, так звані «керівники» окупованого Криму й донецькі та луганські терористи.

 

Поделиться:
Загрузка...