Витренко предлагает возобновить импорт газа из РФ

115

Исполняющий обязанности министра энергетики Украины Юрий Витренко предложил план по разрешению кризиса с энергоносителями, который предусматривает, в частности, возобновление поставок газа из РФ.

Об этом он написал в Facebook.

Витренко пояснил, что Кабинет министров по поручению премьер-министра готовит решение по установлению предельной цены на газ для населения – 6,9 грн за кубический метр. Такое решение будет временным, а именно пока длится карантин.

«В то же время нам нужно системное решение проблем на рынке газа, о которых я писал ранее — злоупотребление доминирующим положением, защита не только от энергетической бедности, а от других аспектов уязвимости потребителей и тому подобное», — пишет и. о. министра энергетики.

По его мнению, для эффективного устойчивого решения проблем на рынке необходимо сделать пять шагов. Среди предложенных мер – разблокировка транзита газа из Средней Азии, экспорта газа независимыми компаниями из РФ и перенос точек передачи газа компании «Газпром» европейским покупателям.

«Это тоже практически автоматически существенно снизит цену на газ на оптовом рынке (до уровня экспортного паритета). Реалистично, юридические возможности для давления на «Газпром» по этим вопросам есть только у «Нафтогаза»», — утверждает Витренко.

Он добавил, что такую возможность предоставил новый контракт, подписанный в декабре 2019 года. Но, подчеркнул Витренко, на протяжении года в антимонопольный орган Европейского союза или в международный арбитраж не поступила ни одна жалоба.

Через некоторое время Витренко обновил сообщение, чтобы отбросить обвинения в «зраде».

«Экспорт газа независимыми компаниями из России — это экспорт газа компаниями, независимыми от «Газпрома», добывающих газ в России. Таких компаний много, они добывают много газа, среди них есть крупные европейские компании», — написал глава Минэнерго.

По его словам, такой экспорт станет дополнительным источником спроса на услуги транзита газа через Украину в Европу, чтобы мощности украинской ГТС заказывал не только российский «Газпром».

«Если кто-то «внезапно» подумал, что это плохо и непатриотично, то тогда они должны требовать запрета транзита российского газа через Украину и запрета импорта газа российского происхождения в Украину», — подытожил Витренко.

P.S.

Ви бачте як все цікаво стається? Був президент Порошенко. І працювали за Порошенка у міністертвах і відомствах молоді, перспективні прозахідні менеджери. А поруч були активісти і антикорупціонери, які волали що за Порошенка — корупція і тому треба аби владою стали молоді перспективні прозахідні менеджери і нові обличчя.
💥Чудово. Порошенка прибрали. Молоді перспективні прозахідні менеджери з антикорупціонерами та активістами — залишилися. Разом з новими обличчями вони всі стали владою.
⏳Минуло два роки.
📈Активісти і антикорупціонери в безкомпромісній боротьбі з корупцією добилися… зростання корупції проти часів Порошенка. Нові обличчя все більше починають нагадувати до болі знайомих Кучму, Януковича й Табачника. А молоді й перспективні прозахідні менеджери…
🤪Один молодий перспективний прем’єр Гончарук — обвалив виробництво і створив бардак в енергетиці. Другий молодий перспективний Мілованов усій країні довів, що він дебіл. Нарешті молодий перспективний Вітренко заговорив про купівлю газу у Росії — про «експорт з країн Азії та купівлю у комерційних постачальників не пов’язаних з Газпромом».
🇷🇺Фокус у тому що НІКОЛИ не було ніякого експорту газу — нам казки розповідали. Були домовленості з Москвою, що газ нам вона рахувала по ціні не свого уренгойського, а туркменського або казахського, яким Газпром забезпечуе власні Сибір і Далекий Схід. Чим ми платили за таку милість — здогадатися не складно. Комерційні постачальники не пов’язані з Газпромом — теж були: Ітера, Єврал Транс Газ, РосУкрЕнерго… Ви пам’ятаєте ці славетні імена? Юлія Тимошенко, Семен Могілевич, Дмитро Фірташ?.. Які бабки там крутилися?!!
🤦🏼От саме це нам зараз і пропонує повернути «молодий, перспективний і прозахідний». Те від чого за Порошенка ми насилу відскіпалися. Передаю щирий привіт полум’яним патріотам України, які мали «питання до Порошенка» і тому голосували за зелених. Задоволені?
⁉️Ви за це голосували? За зростання корупції? За зростання тарифів в той час як в Європі ціни на газ упали? За те щоби голова Генштабу в загибелі солдата звинувачував самого солдата? За відновлення торгівлі газом з Росією, за схемами часів Януковича?
🤔Можна по різному ставитися до ролі особистості в історії. Але факт такий, що Франція з Бонапартом — це не Франція з Робеспьєром. Британія з Чьорчилем — це не Британія з Іденом. США з Рейганом — це не США з Обамою. Тож якщо одні й ті самі люди примудряються з Порошенком бути молодими перспективними й прозахідними, а без нього ставати неробами і янучарами, справа не в молодих і прозахідних — справа у Порошенко.
👉🏻Не зрозуміло? Тоді скажіть самі собі. Ви готові платити за газ Москві чи платити за тарифами Зеленського? Чи може краще повернути Порошенка?

Поделиться:
Загрузка...