Вчені зняли фатальне злиття галактик

96
Інфрачервоний космічний телескоп Spitzer зафіксував злиття кількох пар галактик. Наслідком цього процесу стане зупинка народження в них нових зірок і поступова загибель

Про це йдеться на сайті NASA.

За допомогою телескопа вчені з проекту GOALS, які займаються пошуками злиттів галактик, сфотографували об’єкт VV 340. У ньому кілька галактик приблизно однакового розміру зливаються одне з одним — фактично зіткнення ще не відбулося, але об’єкти вже сильно впливають одне на одного гравітацією.

Сьогодні злиття переживають лише лічені відсотки галактик, але 6-10 мільярдів років тому ці процеси відбувалися набагато частіше, коли порівняно невеликі галактики попередніх поколінь зливалися, утворюючи нові і більш великі, які потім еволюціонували і структурувалися.

Об’єкт VV 340. На цьому і наступних зображеннях кольори відповідають різній довжині хвилі інфрачервоного випромінювання: зірки пов’язані з синім (3,6 мкм) і зеленим (4,5 мкм), пил — з червоним (8,0 мкм) / © NASA , JPL-Caltech

Об’єкт VII Zw 96 — злиття галактик UGC 11415 і NGC 6786 / © NASA, JPL-Caltech

Причиною припинення зореутворення в галактиці може бути надмасивна чорна діра, розташована в її центрі. Притягаючи величезні маси матерії, вона поглинає її, а також забезпечує відповідні для народження нових світил умови.

Однак при злитті поглинання речовини дірою може різко посилюватися, створюючи вкрай нестабільні умови і турбулентності, які відгукуються потужними потоками і ударними хвилями. Поширюючись до периферії галактики, вони розсіюють матерію і не дозволяють їй згуститися для утворення нових зірок.

Це зображення показує злиття двох галактик, відомих як NGC 7752 (більше) і NGC 7753 (менше), також званих як Arp86

Поделиться:
Загрузка...