Варфоломій: Подобається нашим російським братам чи ні, вони виконуватимуть рішення Вселенського патріарха

159

Привілеї Константинополя ґрунтуються на рішеннях і канонах Вселенських соборів і є обов’язковими для всіх у православ’ї, — заявив Вселенський патріарх

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що не планує відступати у вирішенні питання про українську автокефалію, незважаючи на тиск Російської православної церкви. Про це він повідомив на засіданні міського правління грецької діаспори в Константинополі, пише видання Orthodoxia.info.

Варфоломій наголосив, що привілеї Константинополя ґрунтуються на рішеннях і канонах Вселенських соборів і є обов’язковими для всіх у православ’ї.

«Подобається чи ні нашим російським братам, рано чи пізно вони виконуватимуть рішення, ухвалені Вселенським патріархом, тому що у них немає іншого вибору», – наголосив Варфоломій.

Він заявив, що знає про існування «добре оплачуваних статей» та про «чорну пропаганду» з російського боку, спрямовану проти Вселенського патріархату. І посміхаючись, додав: «Бог дав нам два вуха, щоб слухати з усіх боків».

Як повідомлялося, синод Константинопольського патріархату 11 жовтня ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.

P.S. 

Його Всесвятість Варфоломій, Архієпископ Константинополя — Нового Риму і Вселенський Патріарх сьогодні відзначає 27-му річницю обрання 270-м Предстоятелем Великої Христової Церкви.

Многих і благих літ служіння!

Євстратій Зоря

Поделиться:
Загрузка...