В ЗСУ ВПЕРШЕ ВІДПРАЦЮВАЛИ ЗАСТОСУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВІЙСЬКАМИ «ДЗВІН» В ТАКТИЧНІЙ ЛАНЦІ

174

В ході двоступеневих командно-штабних навчань, які пройшли на Чернігівщині було вперше випробувано нову перспективну систему управління військами «Дзвін».

СУВ «Дзвін», що використовувалась у зв’язці з бортовою інформаційною системою «Hermes-C2», забезпечувала управління діями підрозділів в ланці бригада-батальйон-рота в динаміці в ході ведення наступу. Зазначені системи, що розроблені, виготовлені та поставлені до війська компанією «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД», показали високу ефективність та сприяли підвищенню ефективності дій підрозділів тактичного рівня.

На тижні, що минає, на загальновійськовому полігоні поблизу Чернігова пройшли двоступеневі командно-штабні навчання з застосуванням автоматизованої системи управління військами. Метою навчань було перевірити злагодженість підрозділів механізованої бригади при веденні наступу, відпрацювати управління підрозділами із використанням системи управління військами, формувати у командирів навички прийняття нестандартних рішень в залежності від змін оперативної обстановки та навички керування підрозділами за допомогою автоматизованої системи військами.

Інноваційні навчання із застосуванням автоматизованої системи управління військами особисто проінспектував командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Сирський.

По результатам навчань Олександр Сирський зазначив: «На цих навчаннях відпрацьовувалось питання підготовки та ведення наступу механізованого батальйону на непідготовлену оборону противника, організації взаємодії між підрозділами бригади при підготовці та в ході наступу, питання вогневого ураження противника. При цьому, вони відпрацьовувалися комплексно – при підготовці, при висуванні та при безпосередньому ураженні в ході наступу». Також, за словами Командувача Сухопутних військ, в ході навчань велика увага приділялась питанням управління командиром бригади своїми підрозділами під час ведення бойових дій в динаміці. Він також відзначив високу ефективність, яку показала СУВ «Дзвін» при її застосуванні в тактичній ланці.

Командувач відзначив, що автоматизована система управління військами суттєво скорочує час підготовки і прийняття рішень командиром. Управління військами відбувається в режимі онлайн. «Немає за кого заховатись, кожен командир опрацьовує дані і приймає рішення безпосередньо під час планування та виконання задачі. Він може одночасно узгоджувати задачі з іншими підрозділами, виводячи дані на карту і надаючи доступ командирам відповідних структур. Це суттєво підвищує ефективність управління та ефективність застосування військ», — сказав Олександр Сирський.

Керівник навчань командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Валерій Залужний відзначив, що перспективна система управління суттєво розширює можливості по управлінню підрозділами в ході бою та надає командиру новий рівень обізнаності щодо того, що відбувається на полі бою.

«Система автоматизованого управління працювала на трьох рівнях – на оперативному рівні, на тактичному рівні у командира бригади та на тактичному рівні у командирів батальйону. Тобто я, як командувач, безпосередньо бачив роботу командира батальйону, командир батальйону був повністю в обстановці, яку ми розігрували в ході підготовки до наступального бою. До речи, ми спробували й рівень командира рот підключити. Ми вже одну роту повністю бачили, як вона працює». Командувач також висловив побажання щодо того, щоб апробація та впрадження нової СУВ у військах ОК  «Північ» продовжувались та відмітив простоту користування системою. «Я б хотів, щоб вона (СУВ «Дзвін», — прим. ред.) залишилась у нас. Щоб ми могли готувати особистий склад відповідно до роботи, поки вона буде поставлятися у війська. Для такої бригади яка була зараз у нас, тиждень часу було достатньо, щоб вони опанували роботу з цим програмно-технічним комплексом», — відзначив генерал-майор Валерій Залужний.

Своєю чергою керівник проекту АСУ «Дзвін» Тарас Поручник, коментуючи отримані в ході КШН результати роботи перспективної АСУ «Дзвін» в тактичній ланці, відзначив таке: «Якщо на попередніх навчаннях ми працювали на рівні бригади, то зараз ми реально отримували обстановку з поля бою в онлайн-режимі. І командир бригади, і командир батальйону реально бачили положення і дії своїх військ». «Ця система дає можливість відстежувати як положення, так і характер дій підрозділів. Ця система дозволяє командирам отримувати дані по основним типам боєприпасів, озброєння, стану екіпажу», — наголосив Тарас Поручник. Керівник проекту АСУ «Дзвін» також висловив готовність до того, щоб продовжити впровадження системи АСУ на рівні підрозділів тактичної ланки, вказав на розуміння необхідності цього з боку військових начальників та відзначив, що в компанії «ЕВЕРЕСТ ЛІМІТЕД» готові до кінця поточного року оснастити цими системами один батальйон. «Те що ми обговорювали з командуванням – ми пропонуємо зупинитися зараз на рівні одного батальйону та дійти до командирів взводів, для того щоб спочатку експериментально визначити оптимальний склад зразка, оптимальні налаштування, внести зміни в програмне та технічне забезпечення. Оснастити один з батальйонів ми готові до кінця поточного року», — наголосив Тарас Поручник.

«На цих навчаннях ми вперше бачимо варіант адаптації автоматизованої системи управління військами на рівні бригади. Певні розробки також встановлені на БМП, що дозволяє знати окреме позиціонування кожної машини. Це дуже важливий крок у підвищенні ефективності українського війська», – підсумував результати навчань директор Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» Сергій Згурець.

АСУ «Дзвін», що використовувалась в ході КШН, розробляється за держоборонзамовленням для забезпечення процесів як планування застосування військ, так і безпосередньо управління ними під час виконання бойових завдань. Вона забезпечує виконання основних функцій оперативного складу пунктів управління і дозволяє в рази скоротити всі процеси. Система дозволяє працювати з текстовою і картографічною інформацією, проводити оперативно-тактичні розрахунки як окремим офіцерам, так і у складі групи.

Нагадаємо, що раніше, 21-22 листопада 2019 року, Генеральний штаб Збройних Сил України вперше продемонстрував стан роботи щодо створення та впровадження на озброєння ЗСУ автоматизованих систем управління, передусім, АС Центру оперативного управління («Дзвін-АС»), АС бойового управління («Ореанда ПС») та АС тактичної ланки управління («Простір»).

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...