В Житомире протестующие против высоких тарифов взяли штурмом облсовет ВИДЕО

187

15 января жители Житомира снова вышли протестовать против повышения коммунальных тарифов. Во время акции протестующие штурмом взяли облсовет, сообщает «Суспільне Новини»

Сначала люди пришли на территорию «Житомиргаза» и «Житомиргаз Збуту», далее отправились к зданию «Житомиртеплокоммунэнерго» и к местным органам власти.

Представитель «Житомиргаза» пояснила участникам акции, что все решения принимает центральная власть, на местах их только выполняют. Также с митингующими пообщались работники «Житомироблэнерго».

После этого участники акции пришли к областному совету и взяли здание штурмом.  Затем они пришли в горсовет. Их пригласили в сессионный зал для дальнейшего обсуждения ситуации.

Всего в акции протеста, по подсчетам журналистов, приняли участие около 250–300 человек.

В полиции Житомирской области сообщили, что никакого штурма не было.

«Граждане, участники акции, зашли в помещение Житомирской облгосадминистрации и областного совета, при этом был незначительно поврежден турникет. Полицейские зарегистрировали событие и проводят проверку его обстоятельств», – сказано в сообщении.

P.S.

МВФ обеспокоен снижением цен на газ в Украине, – говорит глава Минфина Марченко. Думается, министр был очень мягок и деликатен в формулировках. МВФ, скорее всего, в глубоком шоке, потому что им и в голову не пришло, что так можно. Запустить рынок газа. Заложить в бюджет одни показатели, с определенными тарифами. Анонсировать значительное повышение, спровоцировав справедливое негодование людей. А потом «по личному распоряжению президента» их снизить.
Беспокойство Марченко вполне объяснимо: именно ему придется отдуваться перед миссией, объясняя нелогичные шаги украинских правителей. Удивительно другое: почему не волнуются другие вожди? Зеленский публикует радостные снежные посты с елочками. Из Офиса президента – тоже гробовая тишина, и даже вездесущему Подоляку нечего сказать.
Вряд ли Фонд удастся провести так же легко, как при выклянчивании предыдущего транша, якобы для «помощи малому бизнесу». Сейчас оправдать свои безумные шараханья в тарифной политики возможными протестами граждан из-за повышения тарифов вряд ли удастся. Придется придумать что-то более весомое.
ТАРИФИ ЯК ЗА ПОРОШЕНКА – НЕ ВЕРТАЮТЬ
Спостерігати за діями влади, яка намагається переконати населення що вона силиться зменшити тарифи – саме задоволення. Команда коміка Зеленського ніколи не стала б владою, якби не обурення людей через збільшення тарифів за влади попередньої. Зелена влада не раз і не два заявляла, що вона знайшла цікаве рішення «наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину». Насправді – пошили в дурні. Замість зменшення платні майже наполовину, виборцям ЗЕ зробили тарифи на 30% більшими ніж вони були за часи президента Порошенко.
Я вже писав про це, але повторю. За Порошенка у 2018 р. на електрику існував пільговий тариф – на перші 100 кВт*год ціна була 0,9 грн. Нині на кожен спожитий кіловат*год – 1,68 грн. Куб холодної води коштував 21,8 грн, нині – 25,4 грн. Окрема шапка на ялиці – газ, який в 2018 р. коштував 8,55 грн за кубометр, нині – до 10 грн за куб + 2 грн за достаку = 12 грн. Подорожчав на 30%.
За Порошенка коштів на субсидії через неможливість сплачувати комунальні тарифи в бюджет закладали 72,7 мільярди грн., нині – 36,6 мільярди. Менше УДВІЧИ.
Для президента Порошенка ті тарифи стали причиною відставки, а нині…
А нині влада з помпою оголосила, що вона ціну газу штучно понизить. Аж до 6,99 грн. Але ж є деталі!
Деталь перша. Ціну на газ пообіцяли понизити до 7 грн, а от ціну на транспортування відмінити ніхто не обіцяв. А це – 7+2=9 грн, уже дорожче ніж було за Порошенка.
По-друге, уряд запропонував ввести державне регулювання цін у постачальників – але ті продають газ газсбутам, в яких своя маржа. А оскільки НІХТО не повідомляє як складатимуться стосунки постачальників із газсбутами, очевидно, що маржу свою вони накрутять. А отже ціна газу для населення буде ще вища.
Третя деталь – державне регулювання впровадити обіцяють не назавжди, а лише до кінця опалювального сезону, тобто на лютий і березень. А за січень люди вже заплатять по нових тарифах.
По-четверте, якби ціну рахували за формулою що була за Порошенка, газ коштував би не 8,55, а щось так на 30% дешевше – тому що в Європі на 1 січня 2021 р. він коштував не $363 як у 2018 р., а $258. А 12 січня він подорожчав ще на 10% з чого наші експерти уже зробили висновок що в Україні газ подорожчає обов’язково.
По-п’яте, всі ці державні регулювання ляжуть тягарем на плечі «Нафтогазу». А «Нафтогаз» вже за 9 місяців 2020 р. показав збитки у 17 мільярдів грн., проти прибутків у 12,9 мільярдів грн. у 2019 р. за той самий період. Причина збитків – банальна. Пам’ятаєте як коштом «Нафтогазу» наприкінці 2019 р. затикали діру в бюджеті? Отож. А хто покриватиме збитки «Нафтогазу»? Звісно, держава Україна. А до України прийшли морози і снігопади, відтак розхід газу і збитки «Нафтогазу» зростуть синхронно.
По-шосте від серпня 2020 р. в Україні працює ринок газу. В умовах ринку ціну збивають запуском на ринок України іноземного оператора з газом за цінами Європи. Коли ціну регулюють держрегулюванням – це не ринок, це совок зразка «дорогого Леоніда Ілліча». З відповідним результатом.
По-сьоме я обожнюю коли заміть «встановили» пишуть «пропонуємо встановити», тобто – не факт що встановлять. Бо саме так написано у всіх документах. А МВФ уже висловив стурбованість через згортання ринку газу. В перекладі з дипломатичного на українську це означає: «Ви охреніли? Ви всерйоз гадаєте, що ми покриватимемо той збиток, який ви зараз наробите?» А це означає що НІХТО НІЧОГО не понизить. Тим більше – ціни на електрику і воду зменшувати ніхто навіть не збирається.
Коли я написав текст «Поверніть як було за Порошенка» до мене набігло осіб, що волали «А чому як за Порошенка? Давайте як за Ющенка!» Народна мудрість повідомляє – ті хто хоче всього й зразу, матимуть ні чорта і поступово. Це й відбувається. Типи, які хочуть не як за Порошенка а як за Януковича – мають тарифи як за Зеленського. Чесно кажучи – вони їх гідні.
🤔Можна вічно дивитися як тече вода, як палає багаття, і як виборці, що через тарифи голосували за коміка Зеленського, протестують проти тарифів в Україні президента Зеленського.
😀А як співали, як співали?! «Вище нема куди!» «Не платіть за квартиру — платню перерахують!» Пригадуєте?

Поделиться:
Загрузка...