В Кремле обещают «ответные действия» РФ и Беларуси на размещение войск НАТО в Украине

101

В Кремле заявляют, что совместные «ответные действия Москвы и Минска на размещение войск НАТО в Украине должны обеспечить безопасность как РФ, так и Беларуси».

Об этом сообщает Интерфакс-Украина

«Это те действия, которые обеспечат безопасность наших двух союзных государств», — заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, отвечая на вопрос журналистов, какими могут быть ответные меры России и Беларуси на размещение войск НАТО в Украине.

«Тема потенциального расширения военной инфраструктуры НАТО на территории Украины неоднократно упоминалась президентом Путиным, и президент Путин говорил, что это находится за гранью тех самых «красных линий», о которых он неоднократно говорил», — сказал Песков. 


Самопровозглашенный президент Беларуси Александр Лукашенко раскритиковал намерение Украины вступить в НАТО. Таким образом для Беларуси якобы открывается новый фронт. Об этом он заявил на совещании с руководством силового блока.

«Да в Польше, где ни разверни, ясно, что это ж не против Германии разворачиваются эти войска. Притом иностранных государств, прежде всего США. Мы видим, как пищом лезет Литва в каждую щель, чтобы показать свою преданность НАТО и США. Но самое печальное — это Украина. У нас открывается новый, по-старому говоря, фронт. Мы видим, что они творят», — сказал глава РБ.

Также он заявил, что в Украину тянут НАТОвские войска. «Под видом учебных центров они создают фактически базы. Базы Соединенные Штаты создают в Украине. Ясно, что нам надо на это реагировать», — подчеркнул Лукашенко.


Министр иностранных дел Дмитрий Кулеба заявил, что «красные линии» президента РФ Владимира Путина ограничиваются лишь территорией России.

Об этом глава МИД сообщил в Twitter.

«Красные линии» Путина ограничиваются территорией РФ. С нашей стороны российско-украинской границы мы сами разберемся, что нам делать в интересах украинского народа и безопасности Украины и Европы», — говорится в сообщении. 

P.S.

Лукашенко на сьогоднішній нараді з білоруськими силовиками анонсував «відкриття нового фронту з Україною» і «реагування РБ і РФ на розміщення військових баз США в Україні»: «…Найсумніше — це Україна. У нас відкривається новий, по-старому кажучи, фронт. Мало того, що туди побігли наші втікачі, — там створюються навчально-тренувальні табори у все більшій кількості, де навчають роботі по Білорусі, як кажуть спецслужби. …Особливу увагу – українській ділянці [кордону] – що ми там будемо робити? Ви бачите, вони туди, в Україну, тягнуть натовські війська. Під видом навчальних центрів вони створюють фактично бази. Бази США створюють на Україні. Ясно, що нам треба на це реагувати. Ми з президентом Росії проводили і проводимо консультації з цього питання і домовилися, що там треба робити якісь дії. В іншому випадку ми завтра будемо мати прямо на кордоні Білорусі та Росії неприйнятну для нас ситуацію, аж до розміщення ракет відповідної дальності. Ми на це не підписувались і допустити цього не можемо».
Прессекретар МЗС України вже зробив з цього приводу заяву — заперечив існування американських «таборів і баз» на території України. Як на мене — не найефективніша реакція, зважаючи на появу риторики «другого фронту» і на озвучення виправдань для концентрації російських військ вздовж нашого кордону ще й на території Білорусі.
Фактично, це було проголошення офіційного військового союзу двох диктатур проти України. І офіційна Україна мала би не обмежитись скромними запереченнями прессекретаря МЗС «та ви що, насправді ми досі геть беззахисні, не хвилюйтесь», а вчинити геть інші кроки.
Вже мали бути оприлюднені офіційні звернення не прессекретаря Кулеби і не самого Кулеби, а безпосередньо Зеленського як Верховного Головнокомандувача — до НАТО, до США і ЄС, до голів держав, до ООН і Радбезу ООН, до ОБРЄ. Адже це вже не ляпання язиками ноунеймів з кремлівського пропагандистського пулу десь в Соловйова чи Скабєєвої на ефірі. Це офіційна заява президента (нехай і невизнаного) чималої країни після офіційних перемовин з президентом Росії, підтверджена речником Путіна.
Це напряму зачіпає інтереси передусім США (як обвинувачених в розміщенні військових баз). Це публічна заява про концентрацію військ окупанта ще на одній ділянці кордону України. Це анонсування серйозної ескалації ситуації в Європі.
І обмежитись запереченням від секретаря?
Зрештою, Зеленський вже мав домовлятись з представниками Конгресу і з Байденом про реальне розміщення в Україні бодай однієї військової бази США. Чи хоч кількох навчальних таборів з американськими інструкторами. Бо навіть такий крок вже серйозно ускладнив би черговий напад Росії на територію нашої держави. Все одно ворог і так вже обвинуватив Україну й Америку в існуванні таких речей.
Але ж Байден знов почне наїздити «А що ви вже виконали з поставлених раніше задач? А що ви зробили з викритими корупційними схемами?». Це і є причина, через котру Зеленський досі не звернувся по військову допомогу до США? Бо боїться претензій?
Поделиться:
Загрузка...