В честь генерала армии УНР: в Гданьске назвали сквер именем Марка Безручко

104

Городской совет Гданьска принял решение изменить название одного из скверов города. Ему присвоили имя генерала армии Украинской народной республики.

Им стал Марк Безручко. Об этом сообщил в своем твиттере посол Украины в Польше Андрей Дещица.

Скверы названы в честь генерала Украинской народной армии Марка Безручко в Варшаве и Кошалине, кольцевая развязка во Вроцлаве, а теперь еще и решение властей Гданьска,– отметил Дещица.

P.S.

Дуже класна новина.
У Ґданську один зі скверів назвали на честь генерала армії УНР Марка Безручка.
А хто такий Марко Безручко?
Українець, родом із Токмака, Запорізької області. Це до відома різноманітних ТП із телебачення нульових, які в своїх блогах розповідають напомаженим ротиком про «україномовне гетто», яке закінчується на кордонах Житомирщини. Бо Віктюка, бл*ять, не так зацінили у фейсбуках.
Професійний військовий.
Був начальником штабу Корпусу Січових Стрільців під командуванням Євгена Коновальця.
Автор і один із командирів так званого «Дива на Віслі» військової операції з відбиття наступу російсько-більшовицьких окупантів під Варшавою, яка врятувала незалежність Польщі в 1920.
Разом із поляками брав Київ у 1920.
У еміграції жив і працював у Варшаві, був членом Вищої військової ради УНР в екзилі, міністром екзильного уряду, головою Українського клубу, головою Українського воєнно-історичного товариства у Варшаві, редактором та видавцем військово-історичного мемуарного збірника «За Державність».
Канєшна, в Токмаку не розкажуть про такого земляка і не назвуть місцевий сквер чи вулицю. Але саме отакі постаті мають зміцнювати українсько-польські відносини. Саме отакі люди мають бути прикладами для нашої армії, а особливо для бригад, де є чоловіки зі зросійщених Запоріжжя, Миколаєва і так далі…
Це пост для відома ківам, експертам ньюзвану і баришням, які чешуть про «україномовне гетто».
Ще цікавий факт, про Безручка.
Під час святкування 20-річчя відродження Польської держави польська влада нагородила Марка Безручка вищим орденом «Vіrtutі Міlіtarі», проте той прийняти його відмовився. «Я воював за Україну, а не за Польщу». — заявив бойовий генерал. Родом із Токмака, колись славного міста, заснованого дітьми козаків і державних селян з Полтавщини. А нині міста, де мохноногі нащадки росіян волають, що вони тут були завжди і тут всьо русскоє.

 

Поделиться:
Загрузка...