Укроборонпром створює замкнутий цикл виробництва автоматичних гармат

131

ДП “Завод точної механіки” буде приєднано до ДП “Конструкторське бюро артилерійського озброєння”. Таке рішення було ухвалено Генеральним директором ДК “Укроборонпром” Павлом Букіним з метою створення замкнутого циклу виробництва автоматичних гармат та зниження адміністративних витрат на підприємствах.

Передає прес-служба концерну.

Це рішення було також підтримано Наглядовою радою Держконцерну, а відповідне звернення вже найближчим часом буде відправлено на розгляд Кабінету Міністрів України.

Зазначимо, що наразі основними виробами “Заводу точної механіки” та “КБ Артозброєння” є 30-мм автоматичні гармати, які є головною зброєю цілої низки бойових машин: БТР-3, БТР-4, а також БМП-2.

БМП-М1С Фото: Владислав Христофоров
БМП-М1С Фото: Владислав Христофоров

Створення замкнутого циклу виробництва дозволить значно підвищити ефективність та швидкість виробництва. Це відповідає запланованому розширенню випуску БТР-3 та БТР-4, з метою якого на підприємствах бронетанкового кластеру Концерну вже освоєно виробництво корпусів.

Скорочення управлінської ланки дозволить направити зекономлені кошти на оновлення виробничих потужностей та підвищення заробітної плати працівників.

Об‘єднання підприємств дозволить прискорити процеси із створення новітньої зброї. Зокрема йдеться про розробку перспективних 30-мм та 40-мм автоматичних гармат, які будуть використовувати боєприпаси стандарту НАТО. Ці автоматичні гармати призначені для озброєння вже існуючих зразків бронетехніки, таких як БТР-3 та БТР-4, а також новітніх розробок.

Варто підкреслити, що ДП “Конструкторське бюро артилерійського озброєння” за останні роки успішно провело роботи з підготовки до виробництва автоматичних гармат калібру 23-мм, які призначені для зенітних систем та 82-мм автоматичного міномета. Перші зразки цієї зброї найближчим часом будуть направлені до військових полігонів з метою проведення всебічних випробувань та налагодження серійного виробництва.

P.S. 

20 березня 2019 року у Старокостянтинові на Хмельниччині Президент України Петро Порошенко передав українським військовим велику партію озброєння та військової техніки. Загалом українська армія посилилась понад 420 одиницями озброєння та військової техніки.

Серед нього: танки Т-64 зразка 2017 року, бойові машини БТР-3 та БРДМ-2Л1, самохідні артилерійський установки 2С1 «Гвоздика», зенітні ракетні комплекси «Оса», радіолокаційна станція РЛС 35Д6, модернізований винищувач МіГ-29МУ1та інше озброєння та військова техніка, яка була виготовлена, модернізована та відремонтована підприємствами ДК «Укроборонпром».

Завдяки роботі ДП «Харківського бронетанкового заводу» українське військо отримало чергову партію танків Т-64 зразка 2017 року. Під час модернізації, яка проходить у рамках поточного ремонту, у бойову машину інтегрується сучасні цифрові системи та новий динамічний захист. Зокрема, у Т-64 встановлюються нічні прилади спостереження з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління. У прицільний комплекс навідника інтегровано тепловізор, який забезпечує виявлення, розпізнавання та знищення противника вогнем 125-мм гармати у будь-який час доби та за будь-яких погодних умов. Танки Т-64 також оснащуються системами супутникової навігації.

Два інші підприємства «Укроборонпрому» – київський та миколаївський бронетанкові заводи, передали українським військовим партію бойових машин БТР-3ДА та БРДМ-2Л1. Бронетранспортер БТР-3 оснащений бойовим модулем «Штурм-М» з 30-мм автоматичною гарматою, що має скорострільність у 330 пострілів за хвилину. Завдяки наведенню озброєння сучасним цифровим комплексом з лазерним делекоміром, а також стабілізатору гармати, вдається досягти високої точності та кучності вогню у всіх режимах вогню. Завдяки потужній ходовій частині та німецькому двигуну від Deutz, цей бронетранспортер здатний слідувати за танками по полі бою, розвивати швидкість у 100 км/год та вплав долати водні перешкоди.

БРДМ-2Л1 – модернізована на ДП «Миколаївський бронетанковий завод» броньована розвідувально-дозорна машина, яка отримала сучасні цифрові радіостанції виробництва однієї з країн НАТО, а також інше нове оснащення. Окрім того, модернізована БРДМ-2 має більш енергономічне розташування люків для десантування екіпажу. Ці машини мають підвищену прохідність, здатні долати водні перешкоди, а також оснащені 14,5-мм та 7,62 кулеметами.

Для посилення артилерійської складової нашої армії, ДП «Шепетівський ремонтний завод» передав самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика». Ця САУ оснащена 122-мм гаубицею з дальністю ураження біля 15 км. «Гвоздика» може рухатись зі швидкістю 60 км/год та форсувати водні перешкоди уплав.

Українські льотчики отримали винищувач МіГ-29МУ1, який пройшов модернізацію на ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», ДП «Авіакон» передало армії багатоцільовий вертоліт Мі-8МТ, а ДП «Завод 410 ЦА» – літак Ан-26Ш.

Модернізований винищувач МіГ-29МУ1 отримують більш потужну радіолокаційну станцію, яка дає можливість збільшити дальність виявлення повітряних цілей, а також інтегровану в бортовий радіонавігаційний комплекс систему супутникової навігації. Значно розширено можливості контролю і реєстрації функціональних параметрів технічного стану літака, двигуна і ряду бортових систем.

Ан-26Ш – спеціальний літак для навчання штурманів, який під час виконання капітального ремонту отримав комплект сучасного додаткового та оновленого бортового обладнання. У Ан-26Ш застосовується широка кількість бортових систем українського виробництва. Зокрема, на літак встановлена апаратуру навігації та посадки, літакові далекоміри, багатофункціональні індикатори, системи супутникової навігації та інші системи, які виготовлені силами українських підприємств. Водночас, «Завод 410 ЦА» застосовує комплектуючі виробництва західних країн, наприклад, літак обладнаний барометричним висотоміром AD-32 від швейцарського виробника.

Багатоцільовий вертоліт Мі-8МТ призначений для підвищення мобільності частин сухопутних військ, тактичного десантування, а також для ураження військ противника некерованим ракетним та стрілецьким озброєнням. Мі-8МТ є одним з основних вертольотів, що стоять на озброєнні армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ.

З метою посилення протиповітряної оборони українське військо отримало партію зенітних ракетних комплексів «Оса» від ДП «Балаклійський ремонтний завод». Ці ЗРК є всепогодними і призначені для безпосереднього прикриття наземних підрозділів від повітряного нападу на відстані до 10 км.

Окрім того, КП «НВК «Іскра» передало радіолокаційну станцію 35Д6, яка призначена для виявлення цілей на малих та середніх висотах. Характеристики РЛС дозволяють їй працювати в умовах впливу активних та пасивних завад, а також у складі сучасних автоматизованих систем ППО для видачі цілевказівок зенітно-ракетним комплексам.

У свою чергу, ДП «45 експериментальний механічний завод» передало партію спеціальних мобільних майстерень ТРМ-80, МТО-80 та ПРЗС-70, які призначені для проведення ремонту та технічного обслуговування бронетехніки у польових умовах.

Поделиться:
Загрузка...