Україна закуповує модернізовані бойові машини піхоти БМП-1АК у Польщі та вже отримала першу партію

304

Збройні сили України прийняли партію нещодавно відремонтованих бойових машин БМП-1АК від польської компанії Wtorplast.

Передає  Defence Blog.

Україна замовила невизначену кількість відремонтованих бойових машин піхоти від польської компанії Wtorplast, виробника виробів та спеціальних транспортних засобів для військових цілей. Перша партія БМП-1АК вже прибула до України та була передана у користування Сухопутним військам України.

За даними військового джерела, закупка партії відремонтованих бойових машин піхоти БМП-1АК (ІФВ) призначена для оперативного посилення бойової здатності Сухопутних військ України. БМП-1АК – це особливий варіант радянської піхотної машини, що спеціально розроблений для Збройних Сил України.

Зовні БМП-1АК майже не відрізняється від радянського варіанту. Основна відмінність між БМП-1AK та базовою версією, простою БМП-1, полягає у модернізованому обладненні та якості збірки самої бойової машини.

БМП-1АК може долати водяні перешкоди. Вона призначена для збільшення мобільності піхотного загону, забезпечує йому вогневу підтримку, а також зможе використовуватися поряд з основними бойовими танками. В якості озброєння, БМП-1 обладнана важкою півавтоматичною гладкоствольною гарматою з короткою віддачею калібром 73 мм (2A28 Грім), що довела свою ефективність під час збройного конфлікту на Сході України. Також машина оснащена кулеметом калібру 7,62 мм.

Українські військові вже розпочали вдосконалювати власні уміння на цих бойових машинах піхоти і розповіли про позитивний досвід експлуатації цих БМП.

P.S. 

Обращает на себя внимание отличное состояние БМП внутри, а также оснащение бронемашины рядом современных приборов, в том числе и цифровой радиостанцией.

Точное количество закупленных машин пока не сообщается. Однако ранее озвучивалось, что подобная техника в этом году будет поступать в ВСУ «батальонными комплектами». Т.е. ориентировочно это не менее 40 машин.

Принявшие БМП-1АК военнослужащие ВСУ довольно высоко оценили польскую модернизацию:

«Наши это как жигули, а эти как иномарки. Там внутри каждый шовчик ровненький … плюс мы были как раз во время учений и видели и главное нюхали )))) от наших шлейф соляры и куча мата от рембата.., а Иностранки сами пришли и тихо сразу в фирменные чехлы.»

Dylan Malyasov

Кувалда з польскою біркою

defence-blog.com

Поделиться:
Загрузка...