Україна та Казахстан мають стати сильним ланцюгом «Нового Шовкового шляху»

278

Транснаціональний коридор — «Новий Шовковий шлях» простягнеться із Китаю до Європи, і проляже через Казахстан, Азербайджан, Грузію, Україну, Каспійське і Чорне моря.

Повідомляє прес-служба Віце-прем’єр- міністра України.

На кордоні з ЄС він вийде через Бескидський тунель. Новий шовковий шлях має генерувати нові логістичні, виробничі та сервісні потужності. Україна та Казахстан мають стати сильним ланцюгом «Нового Шовкового шляху». Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у рамках виставки «EXPO-2017» в Астані.

За його словами, обсяг товарообігу Китаю із Європою – $300 млрд.

Україна прагне разом із Казахстаном стати частиною товаровиробників, які долучені до цього процесу. Коли кажемо про транспортний коридор, то мусимо запропонувати власний конкурентний експорт. Це, насамперед, металургія, агропромислова продукція, продукти харчування, товари хімічної промисловості, — наголосив Зубко.

На його думку, Україна здатна збільшувати цей товарообіг за рахунок нових, креативних технологій і ресурсів.

Ми співпрацюємо із Казахстаном у рамках міжурядової комісії в IT-секторі. Підписуємо договір із надзвичайно інноваційним IT-сектором Казахстану, — наголосив Зубко.

За його словами, перспективним також є технології українського авіабудування.

АН-148 і АН-158 Україна збирає із використанням європейських технологій та запчастин. Значна частка креативної економіки присутня у суднобудівній галузі, наукових інноваційних розробках. Ми прагнемо, аби її українська складова у рамках Нового шовкового шляху ставала щоразу вагомішою, — підкреслив Геннадій Зубко.

P.S. 

Буде розроблено план заходів із забезпечення авіакомпаній і зацікавлених структур Республіки Казахстан регіональними реактивними пасажирськими літаками Ан-148 та Ан-158, а також – з надання послуг з авіаперевезень надважких і великогабаритних вантажів.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами 13 засідання спільної Міждержавної українсько-казахстанської Комісії з економічного співробітництва.

За його словами, Україна запропонувала Казахстану поставки нового вертолітного двигуна ТВ3-117ВМА-СБМ1В, а також – можливості здійснення капітального ремонту двигунів сімейства Д-36 і двигунів ТВ3-117.

«Домовлено активізувати взаємодію ДК «Укрспецекспорт» і ТОВ «Казахстанська авіаційна промисловість» щодо створення на базі Авіаційно-технічного центру в Астані сервісного центру з технічного обслуговування літаків сімейства «Антонов». Плануємо завершити узгодження проекту Угоди між КМУ та Урядом Казахстану про виробничу кооперацію в авіабудуванні і підготувати його до підписання», — підкреслив Зубко.

За його словами, має перспективи розвиток двосторонніх відносин в сфері дослідження і використання космічного простору. «Домовилися підтримати співпрацю в рамках українсько-казахстанської робочої групи зі створення космічного ракетного комплексу на базі ракети-носія легкого класу», — зазначив Зубко.

Він наголосив на важливості посилення двосторонньої співпраці у суднобудуванні. Ідеться, зокрема, про проектування, будівництво та оснащення кораблів і катерів РК. Геннадій Зубко відзначив, що Україна готова запропонувати концепцію і поставити обладнання для організації охорони морської ліні Республіки Казахстан.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Поделиться:
Загрузка...