Україна може припинити електропостачання і до «ДНР»

142

Наразі Україна розглядає питання щодо припинення електропостачання до окупованих територій Донецької області

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, повідомляє «112 Україна«.

Питання щодо припинення електропостачання в ОРДО розглядається, але не стоїть так гостро, як в ОРЛО, повідомив Георгій Тука.

На питання про те, чи поновиться постачання після погашення заборгованості ОРЛО, Георгій Тука відповів:

«Ситуація дуже складна. Виходячи з того, що зараз припинені будь-які господарські стосунки з неконтрольованими територіями, казати про якісь перспективи погашення існуючої заборгованості було б надто оптимістично. На жаль, я мушу констатувати, що з моєї точки зору це може призвести до відключення на постійній основі».

Також заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій зазначив, що наразі не бачить можливостей здійснення переговорів окупаційної влади з українською стороною.

На питання про те, чи планується відключення Донецької області від електропостачання, Тука відповів:

«Заборгованість Донецької обл. становить 5,8 млрд, а з них трохи менше 500 млн – це заборгованість споживачів на неконтрольованій території. На Донеччині диспропорція разюча… Питання можливого відключення розглядається, але не стоїть так гостро, як на Луганщині».

Замміністр також зазначив, що останнім часом проплата за електроенергію з ОРДО не відбувається.

На питання про те, чи можуть ватажки бойовиків вдатися до заходів у відповідь, Тука відповів:

«Звісна річ, можуть. Прийняття рішення про відключення було прийнято не миттєво, уряд до нього готувався, обговорював разом з РНБО. Я особисто зробив три офіційних листи про попередження про можливі негативні наслідки таких дій…

Єдина лінія електроживлення, яка залишилася неушкодженою і завдяки якій подається електроенергія з Щастинської станції на всю територію Луганщини, ця лінія електроживлення в декількох дільницях іде просто по лінії розмежування. Щоб знешкодити цю лінію, достатньо просто зробити влучний постріл по ізолятору зі снайперської гвинтівки і потім не давати можливості ремонтним бригадам вийти на полагодження. Таким чином уся Луганщина може опинитися у заручниках від позиції терористів», — прокоментував замміністр.

Також Георгій Тука зазначив, бойовики можуть частково переключитися на енергопостачання з Росії.

«У повному обсязі ні, а частково вони так і роблять. Є лінія електроживлення, яка йде на Луганщину з Росії. Але у повному обсязі вона не здатна забезпечити Луганщину електроенергією», — прокоментував Тука.P.S. Росія взялася безкоштовно постачати електрику до Луганська

Уряд Росії вирішив забезпечити Луганську область України безперебійним постачанням електроенергії

Про це повідомив «Інтерфаксу» повноважний представник РФ в контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Борис Гризлов.

«Відповідно до дій влади України урядом РФ було прийнято рішення про забезпечення електропостачання з боку Російської Федерації в рамках гуманітарної підтримки», — сказав Гризлов.

За його словами, ситуація з відімкненням електроенергії в Луганську «стоїть в ряду інших дій, які фактично відокремлюють окремі райони Донбасу від України».

«Зазначу, що для жителів Донбасу в умовах свідомої економічної блокади з боку України відсутня можливість для оплати електроенергії. Питання це, звичайно, буде обговорено завтра на контактній групі і її економічній підгрупі», — наголосив Гризлов.

.

Поделиться:
Загрузка...