Украина показала на выставке «умный» снаряд

232

Государственный научно-производственный комплекс «Прогресс» разработал «Карасук» — новый высокоточный артиллерийский снаряд, который обеспечивает максимальную вероятность уничтожения цели первым выстрелом на дальности до 12 км, сообщает пресс-служба Укроборонпрома.

Разработку впервые представили на международной выставке «Оружие и Безопасность-2017» в Киеве.

«Карасук» является образцом «умного оружия». Максимальная точность попадания достигается благодаря использованию полуактивного лазерного наведения, достигается максимальная точность попадания на всем диапазоне дистанции выстрела.

При этом электронные и оптико-механические системы снаряда сконструированы таким образом, чтобы выдержать сверхвысокие перегрузки во время артиллерийского выстрела (не менее 10 000g).

«Для наведения «Карасука» на цель можно использовать лазерные целеуказатели-дальномеры, как наземные, так и установленные на беспилотные летательные аппараты», — пояснили разработчики.

Это позволяет обеспечить эффективное уничтожение даже защищенных центров управления и связи, мостов, переправ, опорных пунктов, артиллерию противника и другие цели.

Данную модель можно применять из артиллерийских систем калибра 122-мм, в том числе пушек Д-30 и самоходных артиллерийских установок 2С1, которые стоят на вооружении.

Такие высокоточные снаряды позволяют военным сэкономить время и стоимость выполнения боевой задачи, уменьшить потери.

P.S. Новий зір для БТР-4МВ1

Нова модернізована версія БТР-4МВ1, яка вперше була продемонстрована в Україні на виставці «Зброя та Безпека», отримала новий оптико-електроний приціл з потужним тепловізором, який поєднаний з високоточною цифровою системою ведення вогню.

Новий приціл був створений ДП «Ізюмським приладобудівним заводом», що входить до складу ДК «Укроборонпром». Головною особливістю нового прицілу, який отримав назву ОЕП-ВН, став новий високочутливий тепловізор, який здатний виявляти цілі на відстані біля 5 км. Це дозволяє екіпажу БТР-4МВ1 знищувати противника на максимальний дальності дії зброї, навіть у ночі та складних погодних умовах, це значно розширює бойові можливості БТР-4МВ1.

У ОЕП-ВН також встановлений новий лазерний далекомір українського виробництва. Створення нового прицілу стало можливим завдяки ефективній співпраці підприємства «Укроборонпрому» з рядом компаній з країн-членів НАТО, а також залучення приватних українських компаній.

«Використання сучасної оптики та цифрових технологій стало запорукою створення принципово нового прицілу, який має надвисокі характеристики. Окрім того, було кардинально зменшено вагу прицілу, який зараз важить біля 17 кг, що майже у два рази легше за попередній приціл, що встановлюється на базову версію БТР-4. Його малі розміри дозволяють встановлювати його на більш легку техніку, від БТР-3 та БМП, до легкоброньованої техніки типу «Дозор-Б», – розповів директор «Ізюмського приладобудівного заводу» Сергій Філоненко.

КБА40 – 23-мм ствол для зенітної установки

ДП «КБ «Артилерійське озброєння», що входить до складу ДК «Укроборонпром» на виконання програми імпортозаміщення, за власні обігові кошти розробило та опанувало виробництво стволів калібром 23-мм – КБА40 для зенітної установки ЗУ-23-2 (2А13).

Реалізація програми зі створення КБА40 потребувала від ДП «КБ «Артилерійське озброєння» освоєння нових циклів виробництва для підвищення балістичних характеристик автоматичних гармат. Зараз зброярі готуються до проведення чергового етапу випробувань, які є необхідною умовою, для прийняття на озброєння КБА40 силовими структурами України.

КБА40 дозволить оперативно замінити аналогічні радянські стволи, які сьогодні використовуються у зенітних установках ЗУ-23-2, що зарекомендувала себе як ефективний засіб знищення як повітряних, так і наземних цілей завдяки високому темпу та дальності стрільби. В цей же час, на суміжних підприємствах-учасниках ДК «Укроборонпром» вже йдуть розробки бойових модулів з використанням стволів КБА40 для оснащення ними української бронетехніки.

ukroboronprom.com.ua

Поделиться:
Загрузка...