Украина не купила ни одного аппарата ИВЛ за счет коронавирусного фонда

80

На деньги из Фонда для борьбы с коронавирусом не было закуплено ни одного аппарата искусственной вентиляции легких. Об этом в эфире Украинского радио заявил глава Счетной палаты Валерий Пацкан.

Ковидный фонд составлял 66 млрд грн, фактически израсходовано уже 25 млрд грн:

  • 12,6 млрд грн — на строительство дорог и амбулаторий,
  • 9,2 млрд грн — выплаты по безработице, частичной безработице, на детей ФЛП, страховые выплаты и материальная помощь медикам,
  • 2,8 млрд грн- доплата к зарплате МВД, Минздрава и исполнительной службы,
  • 289 млн грн — закупка оборудования, средств индивидуальной защиты.

Пацкан обратил внимание на то, что аппараты ИВЛ закупались меценатами и государственными органами. Глава Счетной палаты добавил, что в вопросе закупки аппаратов ИВЛ существуют определенные сложности.

«Был объявлен тендер на закупку 100 аппаратов, срок поставки был до 30 октября. Первый тендер объявлен 16 июля, провели аукцион — должны были до 15 сентября закупить 50 аппаратов. На него вышли 6 участников», — сказал Пацкан.

В итоге оказалось, что у одного из поставщиков не было опыта поставки соответствующих товаров, а у второго имелись факты невыполнения предыдущих договоров. На сегодняшний день проводится новый тендер.

  • В апреле специалист по медицинскому оборудованию Владимир Митин заявлял, что на пике распространения коронавирусной инфекции в Украине не хватит аппаратов ИВЛ. Многие из них хранятся в подвалах в нерабочем состоянии.
  • В июне Кабмин отчитался, сколько денег выделил на борьбу с эпидемией. В частности, 100 млн грн было выделено на закупку 200 аппаратов ИВЛ.

P.S.

Ось лише кілька фактів по «коронакризі» та ще одному «вірусу», що все більше поглинає Україну з 2019 року.
1️⃣ Україна два дні підряд пробиває рекорди на кількість інфікованих. Це більше 4000 за дві добу, що є найвищим показником. Наші «майстри спорту» з коронавірусом «попрацювали» на славу.
2️⃣ Станом на зараз держава не закупила ЖОДНОГО апарату ШВЛ. Увага. Ще раз. З 60 мільярдного ковідного фонду не закуплено жодного апарату ШВЛ, що має рятувати життя людям. Про це зявив голова рахункової палати України.
3️⃣ Найближчими місяцями в Україні може бути по 7-9 тисяч інфікованих за добу — кажуть у представництві ВООЗ.
4️⃣ За даними кількох джерел в Офісі президента знову повернулися до ідеї скасування місцевих виборів. Формально — у зв‘язку з коронавірусом. Не офіційно — повний провал «слуг народу» під час виборчої кампанії, фактичний розвал монобільшості (думаєте чому Раду так швидко відправили на карантин?) та неможливість «слугами» проголосувати за жоден закон, що повністю розбалансовує владну команду.
5️⃣ Зеленський звинуватив політичних опонентів у тому, що коронавірус розповсюджується та назвав кампанію «політичним цирком».
П‘ять фактів за день, котрі демонструють глибину падіння в яке нас занурила влада Зеленського. Мільярдний ковідний фонд — розбазарений. Закупівлі обладнання — провалені. Місцеві вибори — під загрозою зриву. Кількість інфікованих зростає на десятки і сотні відсотків. Зеленський розповідає що це «політичні опоненти» ледве не розносять вірус.
Влада остаточно втратила контроль над ситуацією в країні. Пожежі, обстріли, скандали в раді, шалена корупція, політична турбулентність, «мир» на Донбасі в глухому куті…тепер ще й бажання скасувати вибори. Країна просто летать в пропасть…

В Украине по состоянию на утро четверга зафиксировано новое рекордное количество случаев заболевания коронавирусной болезнью COVID-19 за сутки — 4 069, при этом выздоровевших – 2 083, 64 ранее заболевших за сутки умерли, свидетельствуют данные, опубликованные на сайте Системы мониторинга распространения эпидемии коронавируса Совета национальной безопасности и обороны.

Днем ранее, 30 сентября, был прежний максимальный показатель заболевания COVID-19 за сутки — 4 027 человек, и рекордное количество выздоровевших за сутки — – 2 110 человек. 29 сентября было 3 627 новых случаев инфицирования, 28 сентября сообщалось о 2 671 заболевших, 27 сентября — о 3 130.

Количество инфицированных с начала пандемии составило на утро четверга 213 028 человек, умерли от COVID-19 с начала пандемии 4 193 человека, выздоровели — 94 443.

Сейчас в Украине COVID-19 болеет 114 392 человека, что на 1 922 больше, чем днем ранее.

Наибольшее число выявленных случаев COVID-19 за минувшие сутки зафиксировано в Харьковской области (450), Киеве (377), в Днепропетровской (266), Одесской (260), Тернопольской (253) и Сумской (212) областях.

Количество подозрений на заболевание коронавирусной болезнью за минувшие сутки составило 4 415.

В Україні буде до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня‼️ Прогнози ВООЗ ??
«Найближчими місяцями ми очікуємо, що кількість випадків перевищить 5 тисяч, і може складати від 7 до 9 тисяч випадків на день.», — розповів Керівник офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт в інтерв’ю Суспільне Новини
За словами Ярно Хабіт зростання кількості випадків треба тримати під контролем – воно не повинно бути надто швидким, важливим буде виконання 5 речей.
1️⃣ Уникати заходів з масовим скупченням людей, а коли потрапляєте до місць скупчення – вдягати маски.
2️⃣ Необхідно інформувати людей про можливості захисту. Лише кожна четверта особа регулярно миє руки або використовує антисептик в Україні, а кожна третя особа не дотримується фізичної дистанції, навіть коли знає про ризики. Крім того, більше 40% осіб досі відвідують масові заходи.
3️⃣ Необхідно збільшити показник тестування серед випадків підозри в Україні. Багато країн запровадили якісні системи відстеження контактів на рівні районів і навіть на національному рівні за це літо.
4️⃣ Необхідно захищати вразливе населення, оскільки є люди з супутніми хронічними захворюваннями. Це серцеві захворювання, діабет, деякі легеневі захворювання.
5️⃣ Треба продовжувати надавати основні медичні послуги для лікування не тільки COVID-19. На початку другого кварталу цього року ми спостерігали падіння показників охоплення вакцинацією. Тепер необхідно надолужувати. Це такі п’ять рекомендацій з боку ВООЗ, дотримування яких також допоможе відновити економіку.
Так що тепер збирається робити наша «горе влада», яка літо прогуляла, гроші фонду витратила (вкрала) на що завгодно окрім боротьби з коронавірусом та попередженням його розповсюдження⁉️
І навіть жодного ШВЛ за державний кошт в лікарні досі не закуплено!
Ви ж загнали всіх по хатах, зупинили всю економіку, аби був час «підготувати до пандемії медицину».
Так що підготували за півроку?!
Навіть додаткових виплат медикам досі немає!
Лікарні переповнені вже зараз, а коли кількість захворювань виросте удвічі — підемо до Вас у Кончу-Заспу лікуватися дотиком президентської руки, як у часи Середньовіччя?
Згідно з опублікованим вчора результатами соціологічних досліджень СОЦІС, близько 80 % українців покладають відповідальність за економічну кризу та глибоку депресію на Зе команду та Слуг Народу.
Пане Зеленський, скоро всі прийдуть до Вас і за все треба буде відповідати, думайТЕ…
Поделиться:
Загрузка...