У США будують одразу п’ять новітніх бомбардувальників B-21 Raider

160

Для Повітряних сил США будують одразу п’ять перспективних стратегічних бомбардувальників Northrop Grumman B-21 Raider.

Повітряні сили Сполучених Штатів Америки мають п’ять новітніх бомбардувальників B-21 Raider, які зараз знаходяться на різних етапах виробництва на авіабудівному заводі Northrop Grumman у Каліфорнії, пише Air Force Times.

Під час конференції Air Force Association секретар ПС США Френк Кендалл заявив:

У той час, як я вимовляю свою промову, триває складання п’яти літаків B-21, які будуть використані для випробувань, на підприємстві в Палмдейлі. Ви ніколи не почуєте від мене оптимістичних прогнозів щодо реалізації тієї чи іншої програми. Всі програми пов’язані з ризиками, і програма створення B-21 не є винятком, але наразі вона успішно реалізується.

Northrop Grumman B-21 Raider.

Раніше представники Повітряних сил США повідомляли, що на заводі Northrop Grumman виробляються два бомбардувальники B-21 Raider. Ці літаки є частиною першої передсерійної дослідної партії прототипів для проведення випробувань.

Очікується, що випуск першого бомбардувальника Raider відбудеться на початку наступного 2022 року, а перший політ – в середині того ж року.

Новітній B-21 був розроблений, щоб замінити застарілий бомбардувальний флот США як бомбардувальник великої дальності, який здатен нести звичайне та ядерне озброєння для ураження будь-яких цілей по всьому світу.

Northrop Grumman B-21 Raider – перспективний стратегічний бомбардувальник по програмі Long-Range Strike Bomber (LRS-B), що створюється для ПС США корпорацією Northrop Grumman за контрактом, виданим в жовтні 2015 року. Виробництво розпочато на заводі Northrop Grumman в Палмдейле (штат Каліфорнія), де збиралися бомбардувальники Northrop B-2 Spirit.

Літак зможе долати великі відстані, ховаючись від ППО, а потім наносити удари і йти на базу з мінімальними ризиками перехоплення.

Ілюстрація можливого вигляду бомбардувальника B-21 Raider

B-21 виконаний за схемою «літаюче крило» зі стрілоподібною передньою кромкою і рудиментарним виступаючим фюзеляжем. Задня кромка крила має форму перевернутої букви W.

Новий B-21 не має виступаючих повітрозабірник з боків від фюзеляжу. Вони втоплені в крило та не виступають за межі його профілю. З боків від фюзеляжу є невеликі виступи-обтічники силової установки, а сопла двигунів максимально «заховані» в планер.

Поделиться:
Загрузка...