У Ростовській області виборцям з окупованого Донбасу видавали паспорти РФ прямо перед голосуванням

49

У Ростовській області Росії деяким виборцям, які приїхали голосувати окупованих територій Донбасу, видавали російські паспорти прямо перед ділянкою.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Як розповів один із виборців, він отримав паспорт після приїзду в Матвєєво-Курганському сільському поселенні. Чоловік зазначив, що «дуже радий, що у нього є можливість проголосувати».

Видання «Кавказький вузол» пише, що 17 вересня російські паспорти отримали відразу близько 400 жителів самопроголошених «республік» Донбасу. Відразу після цього їх на автобусах повезли на виборчі дільниці в Ростовській області.

Ватажок «ДНР» Денис Пушилін раніше заявив, що організують 825 автобусних і 12 залізничних рейсів в Ростовську область, щоб громадяни з російськими паспортами змогли проголосувати.

Нагадаємо, в ОРДЛО, за попередніми даними, проживають близько 1,6 млн жителів, проте точних даних не знає ніхто. Раніше повідомлялося, що більш ніж півмільйона жителів, які отримали російські паспорти, візьмуть участь у виборах до Держдуми РФ.

Навесні 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений режим видачі російського громадянства жителям ОРДЛО та українцям, що жили в Криму та на Донбасі до весни 2014 року. Пізніше Путін розширив спрощену видачу російських паспортів на весь Донбас.

МЗС України заявило, що російські паспорти, видані мешканцям ОРДЛО, будуть недійсними і назвало укази Путіна «нікчемним».

.
Жителів ОРДЛО як худобу возять на вибори в іншу країну, навіть колись ґонорових гірників з їхніх оспіваних шахт переселяють до Якутії — але хтось чув про якісь виступи або протести, вже не кажучи про спротив подібному відношенню?
Там для більшості тягар волі виявився заважким і тому вона вляпалася в стійло та втратила право голосу, бо свобода штука непомітна, коли вона є, а коли втрачається, повертати дуже важко.
.
До речі, те саме і в окупованому Криму — щось не чути активного обурення призовом «наших мальчіков» на строкову службу в путінську армію, і всі сидять як миші під тиском обмежень в пересуванні та хвилями репресій проти сусідів татарської національності.
.
Все це попередження для України, не треба думати, що те саме неможливо провернути тут — бо ми давно на цій слизькій дорожці, першим кроком по якій стала відмова від гідності в 2019 році.
У нас вже теж людей заарештовують і маринують в клітках без шансів на захист, проявляється цезура, а влада надмірно концентрується під «лідєра», якому вже прямо кортить зайнятися соціальною сегрегацією, визначаючи через РНБО кого и за якими критеріями обмежувати в правах.
.
Все, що калькується подібно до підходів РФ, рано чи пізно стає територією РФ, приклади окупованого Донбасу або колишньої Білорусі це наочно підтверджують прямо тут і зараз.
Часу усвідомити це у українців все менше — стійло вже відновлюється повним ходом.
Поделиться:
Загрузка...