У Києві правозахисники «розкололи» Арку дружби народів

75
У Києві активісти розташували на Арці дружби народів наклейку у вигляді тріщини, на знак підтримки політв’язнів у окупованому Криму та Росії

Про це повідомляє «Громадське».

За словами організаторів, ація має на меті привернути уваги до долі громадян України, ув’язнених Росією з політичних мотивів, а також закликати усіх, від кого це залежить, докладати якомога більше зусиль для звільнення заручників Кремля.

«Тріщина на Арці дружби народів символізує одну із проблем, які сьогодні існують — це українські політв’язні. Але за нею стоять також окупація Криму і російська агресія на Донбасі. Ідея з’явилася, коли ми думали, як привернути увагу до проблеми політв’язнів, — тоді ще голодуючих Сенцова, Балуха та інших українців, яких утримують незаконно», — розповіла одна з ініціаторів акції Марія Томак.

«Ми робили багато різних акцій на підтримку українських політв’язнів — вішали банери, збиралися під посольством Російської Федерації. Арка дружби народів — це пам’ятник тоталітаризму. Цю тріщину ми присвячуємо проблемі війни, захоплення територій, проблемі утримування українських політв’язнів», — сказав інший ініціатор акції Володимир Кузнецов.

«Ця дія — акт солідарності з незаконно переслідуваними громадянами України, яких Росія перетворює на зброю у своїй гібридній війні, солідарності з цивільним населенням на загарбаних Російською Федерацією територіях, жест-відповідь на розв’язану та підтримувану сусідом-імперіалістом війну на сході України», — йдеться у спільній заяві організазорів акції.

Серед ініціаторіов акції організації «Свободу заручникам Кремля», «Медійна ініціатива за права людини», «Комітет солідарності — група підтримки кримських заручників», «Пряма лінія», «Центр громадянських свобод», «Автомайдан», активісти, представники мистецьких спільнот.

Слід зазначити, що після акції наклейку з тріщиною на Арці дружби народів прибрали.

Поделиться:
Загрузка...