The Wall Street Journal: РФ стянула к границам Украины истребители

93

РФ стянула в оккупированный Крым и к украинским границам боевую авиацию. Соответствующие спутниковые снимки обнародовало американское издание The Wall Street Journal.

Отмечается, что снимки были сделаны компанией Maxar Technologies в период с 27 марта по 16 апреля.

На этих фотографиях от 16 апреля видно, как истребители Су-30 выстроились на взлетно-посадочной полосе на авиабазе в Крыму. Стоит отметить, что на спутниковых снимках, сделанных в марте, российских истребителей там не было.

«Россия переместила гораздо больше, чем было известно ранее, боевых самолетов в Крым и на базы возле Украины, усиливая свою способность к политическому запугиванию или военному вмешательству», — пишет The Wall Street Journal.

Более того РФ также стянула истребители Су-34, Су-30, Су-27, Су-25 и Су-24 в другие места к границам с Украиной, что подтверждают спутниковые снимки.

«Они должным образом развернули различные элементы воздушных сил, которые были бы необходимы для установления воздушного превосходства над полем боя и непосредственной поддержки сухопутных войск», — сказал Филип Бридлав, генерал ВВС США в отставке, работавший высшим военным командующим НАТО, когда российские войска захватывали Крым в 2014 году.

Таким образом, по данным американского издания The Wall Street Journal, РФ разместила на оккупированном полуострове воздушно-десантные войска, механизированные и бронетанковые части, боевые вертолеты, разведывательные БПЛА, средства радиоэлектронной борьбы и военный госпиталь.

Как пишет «Новое время» со ссылкой на The Wall Street Journal, президент американского аналитического центра Фонд Потомак Филипп Карбер считает, что «это не демонстрация, это подготовка к крупной наступательной операции». «Я не предсказываю атаку, однако в течение двух недель это будет одним из вариантов — на усмотрение россиян», — прогнозирует он.

Другие эксперты предполагают, что таким образом президент РФ Владимир Путин может пытаться оказать давление на Украину — в частности касательно возобновления водоснабжения Крыма.

Глава МИД Украины Дмитрий Кулеба в комментарии The Wall Street Journal заявил, что уже через несколько недель российские войска «приблизятся к боевой готовности, достаточной, чтобы провести военную эскалацию». «По нашим оценкам, в то время совокупная численность их сил достигнет более 120 тыс. военнослужащих. Мы не знаем, решит ли Путин атаковать, но он, безусловно, будет готов к этому», — заявил Кулеба.

P.S. США розглядають можливість надати Україні протитанкові, протикорабельні й протиповітряні системи

Ці супутникові знімки, які опублікувало видання The Wall Street Journal учора, є набагато загрозливішими, ніж знімки польових таборів і стоянок бронетехніки біля українських кордонів. На них окупований український Крим, точніше колишні аеродроми морської авіації ВМС України, на яких РФ зосередила свою військову авіацію – Су-34, Су-27, Су-25 і Су-24. На одному з фото в WSJ зняті винищувачі Су-30 на злітно-посадковій смузі авіабази «Саки». Знімок зроблений 16 квітня,  наприкінці березня винищувачів тут ще не було, зазначає видання.

На іншій світлині – авіабаза «Кіровське» й розміщені на ній бойові російські вертольоти. Знімок датований 14 квітня 2021-го.

Ці фото надала компанія Maxar Technologies, яка займається комерційною супутниковою зйомкою, зокрема на замовлення влади США та інших західних країн. Глава компанії Ден Яблонскі заявив, що вирішив поділитися знімками з журналістами за власною ініціативою: «Гадаю, це знімає деяку невпевненість і сумніви в тому, що насправді відбувається в дуже неспокійному регіоні», розповідає The Wall Street Journal.

Видання зазначає: судячи з цих супутникових знімків, РФ перекинула до кордону з Україною більше бойової авіації, ніж вважали раніше.

І взагалі, за даними WSJ, наразі біля кордонів України розміщено близько 80 тисяч російських військовиків. Це приблизно удвічі більше, ніж місяць тому. Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель 20 квітня оцінив кількість російських військових, зосереджених поблизу українського кордону, у понад  100 тисяч осіб. Зі свого боку Пентагон стверджує, що наразі біля кордонів сконцентровано значно більше російських військ, ніж у 2014 році.

«За кілька тижнів вони будуть у повній бойовій готовності, достатній для здійснення військової ескалації. За нашими оцінками, на той час їхні об’єднані військові сили досягнуть понад 120 тисяч військовослужбовців» – такі висновки в Сенаті США минулого тижня представив директор ЦРУ Вільям Бернс, повідомляє The Wall Street Journal.

«В адміністрації президента США Джо Байдена обговорюють можливість надання Україні військової допомоги у разі початку бойових дій. Це можуть бути поставки протитанкових, протикорабельних і протиповітряних систем, –  розповідає джерело WSJ і додає, що цей план наразі готові представити на затвердження Байдену.

WSJ також пише, що Білий дім розглядає можливість введення нових економічних санкцій проти РФ.

Влад Волошин

ВТРАЧЕНИЙ ЯДЕРНИЙ АРСЕНАЛ УКРАЇНИ. ЧИМ ЗАХИЩАТИСЯ ВІД РОСІЇ

Команда Security Talks у передачі 17 квітня запропонувала нові погляди на побудову оборони.

Україна вже тривалий час знаходиться у стані перманентної загрози масштабної війни з боку ворожої  Росії . Однак нинішній період загострення відносин між Вашингтоном та Москвою став найкритичнішою точкою з моменту завершення Другої світової війни. У зв’язку з цим загрози для України різко зросли. Адже Україна може стати полем бою у геополітичному змаганні між США та РФ.

Свого часу Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї – через неможливість її тривалого зберігання. Не обійшлося й без тиску з боку США та Росії. А от ворожа Росія оголосила у 2020 році про можливість застосування ядерної зброї проти неядерних держав, що утворює можливість для такого удару й по території України. Чи є у нас чим відповісти?

Чимало фахівців першочерговим важелем вважають політичний та економічний тиск на Москву. Наприклад, суттєве збільшення санкцій, в тому числі відключення РФ від системи банківського обслуговування SWIFT. А також надання Україні ПДЧ – Програми дій щодо отримання повного членства в НАТО. Ще одна можливість – отримання або закупівля на пільгових умовах потужних систем ППО Patriot.

Експерти вважають, що політичні та дипломатичні засоби стримування російської агресії діятимуть виключно за умов суттєвого посилення оборонного потенціалу. Наприклад, за умов підготовки всеосяжної оборони, коли воювати з російською армією буде усе суспільство. Та за умов створення неядерного ракетного щиту – із дальністю дії ракет від 120 до 1500 км.

Нинішній етап політичного та воєнного напруження свідчить, що намір Росії знищити українську незалежність не зник. Для досягнення цієї мети Росія постійно нарощує потенціал агресії. Але навіть нещодавні події свідчать, що Москва готова рахуватися із рішучою силою. То ж створення нових, високотехнологічних спроможностей стримування стає для України життєвою необхідністю, завданням, що спрямоване на збереження незалежної держави.

 

Поделиться:
Загрузка...