Текст розмови Трампа і Зеленського: Білий дім оприлюднив свою версію

2 989

Білий дім оприлюднив свою версію телефонної розмови президентів США Дональда Трампа і України Володимира Зеленського, яка відбулася 25 липня і навколо якої останнім часом виникло багато суперечок щодо того, чи не висував американський лідер до українського колеги незаконних вимог.

Оприлюднений англійською мовою текст, як зазначено в ньому, не є дослівною розшифровкою запису розмови, а її викладом, який зробили працівники апарату Білого дому за своїми записами. Наразі не відомо, наскільки повно зроблений цей виклад. В офісі президента України своєї версії на цей час не оприлюднювали. Подаємо переклад документа з англійської без коментарів, лише в деяких місцях додано пояснення в квадратних дужках.

Несекретно

Розсекречено наказом президента

24 вересня 2019 року

Службова записка про телефонну розмову

Тема: Телефонна розмова з президентом України Зеленським

Учасники: президент України Зеленський

Записувачі: Ситуаційна кімната Білого дому

Дата, час і місце: 25 липня 2019 року, 9:03–9:33 східного літнього часу [15:03–15:33 київського літнього часу], резиденція [житлова частина Білого дому]

Зауваження: Службова записка про телефонну розмову (TELCON) не є дослівною розшифровкою розмови. Текст у цьому документі відображає записи і нотатки чергових працівників Ситуаційної кімнати і політичних працівників Ради національної безпеки, які мають за завдання слухати і занотовувати розмову в письмовому вигляді під час тривання розмови. На точність запису може вплинути ціла низка чинників, включно з поганою якістю зв’язку чи особливостями вимови і/або перекладу. Слово «нерозбірливо» використовується на позначення частин розмови, які записувач не зміг почути.

Президент: Вітаю з великою перемогою. Ми спостерігали зі США, ви зробили неймовірну роботу – те, як ви, кому не давали багато шансів, вийшли з задніх лав і врешті легко перемогли. Це фантастичне досягнення. Вітаю.

Президент Зеленський: Ви маєте цілковиту рацію, пане президенте. Ми отримали велику перемогу, і ми для цього тяжко попрацювали. Ми працювали багато, але хочу вам признатися, що я мав можливість повчитися у вас. Ми використали чимало ваших умінь і знань і змогли використати їх як зразок для наших виборів. І так, правда, що це були унікальні вибори. Ми були в унікальній ситуації, бо змогли досягти унікального успіху. Можу сказати вам таке: ви зателефонували мені вперше, щоб привітати мене, коли я виграв президентські вибори, а вдруге ви телефонуєте мені зараз, коли моя партія виграла парламентські вибори. Думаю, я мав би балотуватися частіше, щоб ви могли мені телефонувати частіше і ми могли розмовляти телефоном частіше.

Президент: (сміється) Це дуже добра думка. Думаю, ваша країна дуже щаслива, що так сталося.

Президент Зеленський: Так, сказати правду, ми намагаємося тяжко працювати, бо хочемо осушити болото в нашій країні. Ми привели з собою багато нових людей. Не старих політиків, не типових політиків, бо ми хочемо нового формату і нового типу влади. Ви – великий учитель для нас і в цьому.

Президент: Дуже приємно, що ви це кажете. А я скажу, що ми робимо багато для України. Ми докладаємо багато зусиль і багато часу. Значно більше, ніж роблять європейські країни, і вони мали б допомагати вам більше, ніж зараз. А вони тільки говорять, і я думаю, ви мали б їх про це справді запитати. Коли я говорив із Анґелою Меркель, вона говорила про Україну, але ж вона нічого не робить. Багато європейських країн так само. Тому, я думаю, ви могли б на це звернути увагу. Але США дуже добре ставляться до України. Я б не сказав, що це завжди взаємно, бо стаються недобрі речі, але США дуже добре ставляться до України.

Президент Зеленський: Так, ви маєте цілковиту рацію. Не лише на 100%, а насправді на 1000%. І можу сказати вам таке: я теж говорив із Анґелою Меркель і теж зустрічався з нею. Я також зустрічався і говорив із Макроном. І я сказав їм, що вони не роблять і близько стільки, скільки мали б робити в питаннях санкцій. Вони не виконують вимоги санкцій. Вони не працюють для України стільки, скільки мали б. Виявляється, що хоча Євросоюз, логічно, мав би бути нашим найбільшим партнером, та формально США є набагато більшим партнером, ніж Євросоюз, і я дуже вдячний вам за це, бо США роблять для України дуже багато. Набагато більше, ніж Євросоюз, особливо коли говорити про санкції проти Росії. Я б також хотів подякувати вам за вашу велику підтримку у сфері оборони. Ми готові продовжити співпрацювати над наступними кроками, а саме, ми майже готові закупити у США більше «джавелінів» для потреб оборони.

Президент: Я б хотів усе-таки, щоб ви зробили нам послугу, бо наша країна пережила багато чого, і Україна знає про це багато чого. Я б хотів, щоб ви з’ясували, що сталося з усією цією ситуацією в Україні, як кажуть, Crowdstrike… Здається, один із ваших багатих людей… І сервер, кажуть, Україна має його. [Crowdstrike – компанія кібербезпеки зі США, яку Демократична партія залучала до розслідування зламу з Росії її серверів під час кампанії перед виборами 2016 року; сервери Демпартії при цьому нікому не передавалися. Не ясно, чому Трамп тут її згадав – коментатори припускають, що він міг у чомусь помилитися, наприклад, маючи на увазі «чорну бухгалтерію» Партії регіонів із даними про його тодішнього керівника кампанії Пола Манафорта] Потім іще багато речей відбулися, оця вся ситуація. Я думаю, ви оточуєте себе деким із тих самих людей. Я б хотів, щоб міністр юстиції [США] зателефонував вам чи вашим людям, і я б хотів дістатися до самої суті цього. Як ви бачили вчора, вся ця нісенітниця закінчилася дуже слабким виступом чоловіка на ім’я Роберт Мюллер, некомпетентним виступом, але, кажуть, багато що з цього почалося з України. Усе, що ви б змогли зробити – дуже важливо, щоб ви зробили це, якщо це можливо.

Президент Зеленський: Так, це дуже важливо для мене, як і все, що ви щойно згадали раніше. Для мене як президента це дуже важливо, і ми відкриті до будь-якої подальшої співпраці. Ми готові відкрити нову сторінку у співпраці у відносинах між США й Україною. Для цього я щойно відкликав нашого посла зі США, і його замінить дуже компетентний і дуже досвідчений посол, який буде тяжко працювати, щоб домогтися, що наші дві держави зблизяться. Я б також хотів і сподіваюся, що він матиме вашу довіру і особисті стосунки з вами, щоб ми могли співпрацювати ще більше. Я особисто скажу вам, що один із моїх помічників говорив із паном Джуліані зовсім недавно, і ми дуже сподіваємося, що пан Джуліані зможе приїхати до України, і ми зустрінемося з ним, як тільки він приїде до України. Я просто хотів запевнити вас іще раз, що серед нас немає нікого, крім ваших друзів. Я доможуся, що оточу себе найкращими і найдосвідченішими людьми. Я б також хотів сказати вам, що ми друзі. Ми великі друзі. І ви, пане президенте, маєте в нашій країні друга, так що ми можемо продовжити наше стратегічне партнерство. Я також планую оточити себе великими людьми. І щодо цього розслідування, я гарантую вам як президент України, що всі розслідування будуть здійснені відкрито і відверто. В цьому я можу вас запевнити.

Президент: Добре, бо я чув, що у вас був прокурор, який був дуже добрий, і його «прикрили», а це справді несправедливо. Багато людей говорять про це, про те, як прикрили вашого дуже доброго прокурора, і до цього були причетні деякі дуже погані люди. Пан Джуліані – високо поважана людина. Він був мером міста Нью-Йорка, великим мером, і я б хотів, щоб він вам зателефонував. Я попрошу його подзвонити вам разом із міністром юстиції. Руді [Джуліані] дуже добре знає, що відбувається, і він кваліфікований чоловік. Колишня посол США, та жінка, стала поганою новиною, я просто хотів, щоб ви це знали. І ще одне. Зараз багато говорять про сина Байдена, про те, що Байден зупинив розслідування, і багато хто хотів би з’ясувати це, так що якби ви змогли щось зробити разом із міністром юстиції, це було б чудово. Байден скрізь хвалився, що зупинив розслідування, тож якби ви могли розібратися… Як на мене, це жахливо.

Президент Зеленський: Я хотів розповісти вам про прокурора. По-перше, я розумію і знаю ситуацію. Від часу, як ми перемогли з абсолютною більшістю в нашому парламенті, наступний генеральний прокурор буде на 100% моєю людиною, моїм кандидатом, якого затвердить парламент і він розпочне роботу як генеральний прокурор у вересні. Він або вона розбереться з ситуацією, конкретно з компанією, яку ви згадали в цьому зв’язку. Питання розслідування справи є, власне, питанням, щоб домогтися поновлення чесності, отож ми про це потурбуємось і будемо працювати над розслідуванням справи. Крім того, я хотів би ласкаво попросити вас, якщо ви маєте якусь додаткову інформацію, яку б ви могли надати нам, це б дуже допомогло розслідуванню з тим, щоб упевнитись, що ми здійснюємо справедливість у нашій країні стосовно посла США в Україні, наскільки пам’ятаю, її ім’я було Іванович [так у тексті; насправді Йованович]. Це було чудово, що ви стали першим, хто сказав мені, що вона була поганим послом, бо я згоден із вами на 100%. Її ставлення до мене було далеко не найкращим, бо вона захоплювалась попереднім президентом і була на його боці. Вона б не сприйняла мене досить добре як нового президента.

Президент: Ну, їй доведеться пройти через певні речі. Я доручу панові Джуліані подзвонити вам, і я також доручу міністрові юстиції Барру подзвонити, і ми докопаємось до суті справи. Я переконаний, що ви розберетесь у цьому. Я чув, що до прокурора поставились дуже погано, а він був дуже справедливим прокурором – отже, успіху вам із усім. Ваша економіка буде все покращуватись і покращуватись, я передбачаю. У вас багато активів. Це велика країна. Я маю багатьох українських друзів, вони неймовірні люди.

Президент Зеленський: Я б хотів би сказати вам, що також маю чимало українських друзів, які живуть у США. Власне, коли я останнього разу їздив до США, я зупинився в Нью-Йорку біля Центрального парку, і я зупинився у «Вежі Трампа». Я поговорю з ними і маю надію побачити їх знову в майбутньому. Я також хотів би подякувати вам за ваше запрошення відвідати США, особливо Вашингтон. Із іншого боку, я також хотів би запевнити вас, що ми дуже серйозно підійдемо до справи і працюватимемо над розслідуванням. Що стосується економіки, існує великий потенціал для наших двох країн, і одним із питань, яке є дуже важливим для України, є енергетична незалежність. Я сподіваюсь, що ми можемо бути дуже успішними і співпрацювати над питанням енергетичної незалежності зі США. Ми вже співпрацюємо. Ми купуємо американську нафту, але я також маю великі сподівання на майбутню зустріч. Ми матимемо більше часу і більше нагоди обговорити ці можливості і познайомитись одне з одним ближче. Я б хотів дуже вам подякувати за вашу підтримку.

Президент: Добре. Ну, дякую вам дуже, і я ціную це. Я скажу Руді і міністрові юстиції Барру зателефонувати вам. Дякую вам. Коли б ви захотіли б приїхати до Білого дому – завжди можете зателефонувати. Дайте нам дату, і ми над цим працюватимемо. Чекатиму нашої зустрічі.

Президент Зеленський: Дякую вам дуже. Я був би дуже щасливий приїхати і був би щасливий зустрітися з вами особисто і познайомитись із вами ближче. Очікую на нашу зустріч, і також я хотів би запросити вас відвідати Україну і приїхати до міста Києва, яке є прекрасним містом. У нас прекрасна країна, яка вас вітатиме. З іншого боку, я думаю, що першого вересня ми будемо в Польщі, і сподіваюсь, що ми зможемо зустрітися в Польщі. Урешті, може бути непогана ідея, щоб ви після того приїхали до України. Ми б могли скористатись моїм літаком і приїхати до України, або скористатись вашим літаком, який, мабуть, набагато кращий за мій літак.

Президент: Добре, ми можемо над цим попрацювати. Я очікую на нашу зустріч у Вашингтоні і, можливо, в Польщі, бо ми, думаю, збираємось бути там у той час.

Президент Зеленський: Дуже дякую вам, пане президенте.

Президент: Вітаю з фантастичною роботою, яку ви провели. Цілий світ спостерігає. Не думаю, щоб він був розчарований. Вітаю!

Президент Зеленський: Дякую Вам, пане президенте. До побачення.

Кінець розмови

P.S. Американський комік Біл Маєр про телефонну розмову Трампа і Зеленського та її можливі наслідки

Як на мене, краще з приводу розмови Трампа — Зеленського. Від американського коміка Біла Маєра.

«Є хтось, настільки тупий, що повірив?» — це може стати наступним передвиборчим лозунгом, стверджує чи пропонує амерканський комік.

І далі: «Нещодавно обраний президент України — комік. Ви про це знали? Він знімався в серіалі «Слуга народу», де він грав президента. І з цієї ролі у серіалі він потрапив на справжню посаду. Уявляєте собі? Що це за довбана країна така взагалі?»

Zoya Kazanzhy

Президент, який хизується тим, що «Генеральний прокурор буде на 100% моєю людиною», — це погано для України, — Сергій Висоцький

Почитав стенограму розмови Зеленського із Трампом…
Що сказати, Меркель та Макрон будуть здивовані тим, що вони мало роблять для України.
Путін буде здивований тим, що мирний голуб Володя просуває посилення санкцій. Але для нашого суспільства це позитивний сигнал.
Але і демократи будуть здивовані тим, що Зеленський фактично підтримав питання розслідування по Байдену.
Фактично ми опинимось в ситуації, коли Зеленський стане частиною змови по просуванню Трампа на наступний термін. Президент, який хизується тим, що «генеральний прокурор буде на 100% моєю людиною», — це погано для України.
Це все загрожує нам втратою двопартіної підтримки в США. Окрім того, Зеленський може стати головним ворогом демократів. А це послабить позиції України.
Недосвідченість та непрофесіоналізм Зеленського схоже загнав Україну у пастку…

Сергій Висоцький

Тепер про Україну точно дізнаються всі.
А головне яких наслідків чекати нашій державі від абсолютно непрофесійних дій президента країни.

В США працює закон. Порушення закону — імпічмент президенту. Трамп знаходиться на тонкому лезі, практично на кроці від імпічменту. Сьогодні вночі за Києвом демократи офіційно ініціювали процедуру імпічменту Трампу за розмову із Зеленським в якій він цілком ймовірно тиснув на українського президента задля отримання вигоди для себе.

Американські ЗМІ вже запитали Зеленського про цю розмову, на що президент України відмовився відповідати, назвавши її особистою.

А тепер до наслідків.
Якщо президент України тихенько погодився на тиск Трампа щодо розслідування проти його головного політичного опонента Джо Байдена — це колосальний удар по Україні та нашому статсу в світі.
Наша держава завжди мала підтримку двох основних партій в США. Тепер може позбавитися підтримки Демократичноі партії.

Коли влада займається виключно медійним популізмом, елементарно не розуміючи як працюють державні механізми та міжнародна політика — виходить така ситуація. Україна прославилась на весь світ. Ще раз

Андрій Смолій

Влупити Трампа одним телефонним дзвінком… Зеленський таки один з найвеличніших світових…

Monica Zelensky

Україні варто брати приклад із США.
Пропоную щоби і Верховна Рада поставила жорстку вимогу перед Офісом Президента України опублікувати стенограми переговорів Володимира Зеленського з президентом Росії Путіним

Павло Розенко

Поделиться:
Загрузка...