Печерський районний суд міста Києва на засіданні 16 жовтня обрав командиру 128-ї бригади ТрО Олександру Водолазькому запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
«Прокурори вимагали арешт на 60 діб в СІЗО. Але адвокати розбили вщент сфальцифіковані вигадані докази прокурорів. Відчувався тиск зверху на суддю, але все ж він прийняв проміжне рішення», — написав Водолазький і додав: «Попереду ще мінімум два місяці судових засідань. Маю надію, що правда і справедливість переможуть».
Нагадаємо, ДБР повідомило про підозру командиру 128-ї бригади ТрО Дніпра Олександру Водолазькому. Йому ставлять у провину перевищення службових обов’язків за те, що на початку березня 2022 року його бригада будувала взводні опорні пункти та пункти блокування на Набережній Дніпра на орендованих ділянках приватних підприємців.
У Водолазького провели обшуки. 16 жовтня його викликали на допит в ДБР, після чого відбулося засідання суду по обранню запобіжного заходу.
ПОМСТА ЗА ЗАХИСТ УКРАЇНИ
ДБР продовжує переслідувати військових за оборону країни
Коли російські війська викинули з-під Києва, а ДБРівці повернулись з Мукачівського котла, слідчі почали тягати військових ЗСУ на допити. Деякі власники приватного житла в районі Ірпеня і Бучі написали на них заяви про «незаконне втручання і пошкодження майна». Тоді цей ідіотизм зупинили. Але тепер почали знову.
Тепер обʼєктом переслідувань став комбриг 128 брТРО Дніпра Олександр Водолазький. Йому інкримінують те, що на початку березня 2022 року 128 брТРО будувала взводні опорні пункти та пункти блокування на Набережній Дніпра на орендованих ділянках приватних підприємців. ДБР вручило комбригу підозру і вимагає арешт.
З боку ДБР це є ніщо іншим, як свідомий саботаж і підрив боєздатності 128 бригади. Звинувачувати командира у захисті країни можуть тільки окупанти.
Те саме ДБР зробило проти генерала Кривоноса. Його, фактично звинуватили в ефективній обороні аеропорта «Київ» в Жулянах. За наказом Кривоноса була виведена з ладу злітна смуга і це не дало можливості окупаційному десанту висадитись в столиці. Справа ДБР проти генерала — одночасно і маразм, і шкідництво. Однак, тут проглядається рука офісу президента — Єрмак і Зеленський відверто ненавидять Кривоноса.
Тепер під каток ручного слідства потрапив комбриг Водолазький. Ми не знаємо чим саме він «завинив» перед ОП, але суть звинувачень виглядає такою самою ідіотською, як і у випадку з Кривоносом. До речі, до колишнього голови СБУ Баканова у ДБР питань немає. Хоча дії друга дитинства Зеленського завдали суттєвої шкоди безпеці держави. І таке вибіркове правосуддя серйозно дратує суспільство.
ДЕТАЛЬНО
Повномасштабне вторгнення триває, але інтереси наближеного до олігархічних структур бізнесу — це не хвилює.
Сьогодні комбриг тероборони став жертвою жадібної помсти, а хто буде наступним? Олександру Водолазькому, командиру 128-ї бригади ТРО вручили підозру і клопотання про арешт, проводять вже не перший обшук, та викликають 16-17 жовтня на допит в Державне бюро розслідувань. А все чому?
Історія почалася у березні 2022 року, коли ворог стояв на підступах Дніпра, ситуація видавалася критичною, і вимагала безпекових рішень. Саме Олександр Водолазький — бойовий командир, який захищає країну і Дніпро більше 9 років — згідно своїх посадових інструкції підписав наказ. У ньому йшлося про відчуження і передачу майна на військові потреби в умовах воєнного стану. Таке рішення має стратегічне значення і до сьогодні, адже наказ підписаний командиром військової частини фактично, є ВІЙСЬКОВИМ ТАКТИЧНИМ РІШЕННЯМ, прийнятим в сфері оборони міста в реаліях розпочатої війни рф проти України, що є держаною таємницею.
Перелік будівель, споруд і необхідних робіт погодили зі Штабом ради оборони міста, а пан Водолазький віддав логічний наказ — будувати опорні оборонні пункти та пункти блокування на Набережній Дніпра, зокрема, орендованих ділянках підприємства. Так, військовою частиною А7384 було складено відповідні акти про примусове відчуження або вилучення майна, які погоджено виконавчим комітетом Дніпровської міської ради, з проведенням оцінки майна.
Який шлях від виконання обовʼязку щодо захисту вітчизни та територіальної цілісності України до підозри?
Дуже короткий, якщо це комусь вигідно. Попри те, що дії спрямовані на відсіч збройної агресії росії в умовах воєнного стану не можуть стати кримінальним порушенням — Олександра Водолазького обшукують і чекають на допит.
А все через намагання ТОВ “Естейт Сіті” та ТОВ “Квартал Груп” розжитися на кровопролитній війні в Україні. Дві компанії намалювали собі суми збитків і вирушили в суд, за відшкодуванням. Суд позов прийняв, тому маємо провадження Господарського суду м. Києва перебувають матеріали господарської справи (№ 904/868/22) — спір щодо майна, який і вирішується за законом в судовому порядку.
Можливо, це було єдине, що відповідало закону, адже столичні судді перемайнули далеко за свої повноваження і призначили проведення масштабної експертизи, яка подекуди навіть не стосувалася запитів позивача. Які такі фахівці мали експертно вирішувати правильність дій військової частини, і її командира, які підкріплені наказом Міністерство Оборони Украіни, в умовах воєнного стану, під час повномасштабного вторгнення рф — дуже велике питання! Як власне, і те, скільки це коштувало.
На щастя, в апеляційному етапі ухвалу про її проведення — скасували. Засідання відбувалися швидко, а намаганням компаній “Естейт Сіті” і “Квартал Груп” затягнути справ ніхто не потурав. Суд виніс законне рішення адже, цитую: “поставлені питання не стосуються предмету доказування спірних правовідносин” — простими словами — це питання “ні про що”, про нормативно-правові акти, які кожен може прочитати самостійно, про припущення комерційників тощо.
Однак, ще у травні 2022 року в ЄРДР зʼявилося повідомлення про підозру пана Олександра, яка покликана довести неправомірність дій командира 128-ї бригади ТРО Дніпра. Його звинувачують в перевищенні повноважень, хоча з цим абсолютно не згодні в Міністерстві оборони України. Адже, нагадаю, Олександр Водолазький діяв за ініціативою штабу оборони Дніпра і виключно в рамках наданих йому повноважень, згідно Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», що вказує на відсутність в його діях як субʼєктивної так і об’єктивної сторони, які обов’язкові складової складу кожного злочину, в т.ч. передбаченого ст. 426-1 ч. 5 КК України. Від самого початку я вказувала, що Олександра Водолазького притягають у незаконний спосіб до кримінальної відповідальності, штучно створюються докази обвинувачення, адже очевидно, що в матеріалах кримінального провадження немає фактів, які б доводили вчинення злочину захисника Дніпра.
Ба більше, повідомлення про підозру не містить особливих елементів, як обʼєктивна та субʼєктивна сторона. Звідки тоді обшуки, і на якій підставі можуть відбуватися допити, запитаєте ви. А я відповім. На моє особисте переконання, ДБР має займатися злочинцями. На практиці інакше: Бюро відкриває кримінальні справи проти тих, хто захищає Україну з 2014 року, в угоду комерційним структурам. Велика вірогідність, що “атакувати” обшуками будуть і мене, як правозахисника неугодного бізнесменам військового — у матеріалах справи йде мова про передачу мені особисто якихось таємних документів!
Вважаю за необхідне достукатися до влади сьогодні, щоб зупинити перетворення Державного Бюро Розслідувань на приватну колекторську контору проолігархічних мережевиків.
Замовники справи проти бригадного командира ТРО у своїх позовах закидали, що тактичне рішення Олександра Водолазького — підриває авторитет військових у Дніпрі. Однак, я вважаю, що свавілля і переслідування захисників Держави — це те, що насправді підриває довіру до правоохоронних органів, і перш за все, шкодить українській репутації, яку вибудовує нині президент України — Зеленський Володимир Олександрович на світовій арені!