В Москві визнали загибель в Сирії 112 російських військових. Чи входять до цього числа «іхтамнети», невідомо,але, скоріше за все, ця цифра стосується лише тих, хто офіційно брав участь у військовій операції РФ в Сирії, яка триває з 30 вересня 2015 року
Число військовослужбовців ЗС РФ, які загинули в Сирії за час військової операції в цій країні повідомив перший заступник голови комітету Держдуми з оборони Андрій Красов.
«У Сирії загинули 112 російських військовослужбовців», — сказав він в понеділок, 15 березня ц.р. в Держдумі на «круглому столі», присвяченому військовій медицині.

Слід зазначити, що це може бути число (і то не повне) лише так званих офіційних втрат російської воєнщини в Сирії. Чисельні «іхтамнети», яких лише в результаті удару артилерії і ВПС США в сирійській провінції Дейр-Ез-Зор в ніч з 7 на 8 лютого 2018 року було знищено за різними оцінками від 80 до 200, до цього числа просто не можуть поміститись фізично.
Росіяни почали нести втрати в Сирії майже одразу після початку операції в цій країні. Першим став контрактник Вадим Костенко, який загинув 24 жовтня 2015. Знаково,що тоді у якості офіційної версії смерті зазначили те, що він наклав на себе руки на авіабазі Хмеймім через розлад «в особистих відносинах з дівчиною» – мабуть дівчина не підтримувала його вибір «захищати» сирійців.

В РФ існує стійка традиція замовчувати втрати військових під час різноманітних загарбницьких авантюр і прикривати їх різноманітними «казками». Це, в кінцевому рахунку, мало б дати привід замислитись усім цим «солдатам фортуни» – за яку таку праву справу вони віддають свої життя, і зрозуміти, що їх банально офіційно можуть визнати суіциднками. При цьому брехня стосовно причин та місця смерті російських солдатів продукується в РФ без будь-яких утисків совісті чи іншого якогось притаманного людям почуття.
Зокрема, і друга офіційна жертва російської агресії в Сирії «осяяна» такою брехнею. 19 листопада 2015 загинув капітан Федір Журавльов. На похоронах командир Журавльова повідомив родичам, що той загинув в ході спецоперації проти бойовиків в Кабардино-Балкарії. Під час зустрічі Путіна з військовослужбовцями, які повернулися з Сирії 17 березня 2016 року вдові загиблого вручили нагороди. Пізніше прес-секретар президента Дмитро Пєсков підтвердив Reuters факт смерті Журавльова саме в Сирії.

Далі в розхід пішли льотчики і їх загибель стало трудніше легендувати участю в якихось інших операціях, особливо, коли справа стосувалась повітряного протистояння з турецьким винищувачем.
Так, 24 листопада 2015 загинув командир екіпажу Су-24 Олег Пєшков. Літак був збитий турецьким винищувачем F-16 ракетою «повітря — повітря» в районі сирійсько-турецького кордону в провінції Латакія. В цей же день в ході операції з порятунку екіпажу Су-24, збитого турецьким винищувачем загинув морський піхотинець Олександр Позиніч.

А далі смертельний калейдоскоп почав набирати оберти змінюючи на смертному одрі різноманітних радників на спецпризначнеців, а тих, своєю чергою, на членів екіпажів збитих російських повітряних судин; офіцери, рядові, генерали – в роздріб та оптом.
Нижче – лише найяскравіші випадки:
— 12 квітня 2016 року в районі Хомса розбився російський вертоліт Мі-28Н, загинули два члени екіпажу;
— 1 серпня 2016 року в провінції Ідліб був збитий російський вертоліт Мі-8 – загинули п’ятеро — три члени екіпажу і два офіцера;

— 20 лютого 2017 року МО РФ повідомило про загибель чотирьох і поранення двох російських військових – їхній автомобіль підірвався на радіокерованому фугасі;
— 24 вересня 2017 року стало відомо про загибель генерал-лейтенанта Валерія Асапова;
— 3 лютого 2018 року був збитий російський штурмовик Су-25, пілот загинув;
— 6 березня 2018 року в районі аеродрому Хмеймім розбився літак Ан-26 з російськими військовослужбовцями – в результаті авіакатастрофи загинули 39 осіб, у тому числі генерал-майор Володимир Єремєєв.

— 3 травня 2018 року розбився винищувач Су-30СМ — обидва пілоти загинули;
— 7 травня 2018 року в результаті обстрілу загинули четверо російських військових, а також розбився бойовий вертоліт Ка-52 – обидва льотчики загинули;
— 17 вересня 2018 року було збито російський літак радіоелектронної розвідки Іл-20 — загинули 15 військовослужбовців;
— у лютому 2019 року троє російських військових потрапили в засідку і були вбиті.

— 1 лютого 2020 року в Сирії загинули четверо співробітників Центру спецназу ФСБ;
— 18 серпня 2020 року загинув генерал-майор В’ячеслав Гладких, який перебував в Сирії в якості військового радника, та сержант Михайло Мільшин.
Слід зазначити, що раніше у військовому відомстві РФ станом на вересень 2020 року підтверджували цифру у 115 загиблих…

Раніше Defense Express повідомляв, що більше 20 комплексів «Панцирь С1» російського виробництва було уражено з використанням безпілотників у Сирії та Лівії. З власних джерел ми дізналися, що загальні втрати цих комплексів станом на 5 червня 2020 року становили 23 одиниці – 15 в Лівії та 8 у Сирії.
Раніше в передмісті Санкт-Петербурга виявлено масове поховання.
Користувачі мережі виявили за допомогою Google Maps (карти) близько 1600 могил на ділянці в місті Колпіно.
Судячи з кадрів, і відеозйомці підписи на могилах немає, тільки номерні знаки.
На ресурсах з’являються припущення, що на кладовищі поховані останки російських військових, які воюють в Сирії і на Донбасі.
defence-ua.com