Озброєння буде постачатися до України, Японії та Болгарії.
Міністерство оборони США уклало контракти на загальну суму понад $33 млрд із низкою компаній для проведення досліджень і розробок у рамках Інформаційно-аналітичного центру Пентагону.
Про це повідомляє пресслужба американського оборонного відомства.
Серед компаній, які отримали контракти, – American Systems Corp., DCS Corp., Peraton Inc. та інші.
Роботи виконуватимуться до 2027 року в різних місцях, зазначених в індивідуальних замовленнях.
Компанії, включно з Apogee Engineering LLC та Joint Research and Development LLC, також отримали аналогічні контракти на дослідження та розробки на суму понад 33 мільярди доларів. Фінансування на 2024 і 2025 роки вже частково виділено.
Компанія Boeing уклала контракт на постачання бомб малого діаметра на суму $6,9 млрд. Виробництво налагоджено у Сент-Луїсі, штат Міссурі.
За контрактом, ці бомби доставлятимуть в Україну, Болгарію та Японію. Очікується, що роботи за контрактом будуть завершені до 31 грудня 2035 року.
Також Міноборони США підписало контракт оборонно-промисловою корпорацією Lockheed Martin на суму 2,1 млрд доларів.

Нагадаємо, 26 вересня Сполучені Штати Америки виділили Україні новий пакет оборонної допомоги на 7,9 млрд доларів. У заяві президента США Джо Байдена на сайті Білого дому зазначалося, що він доручив Пентагону виділити весь залишок коштів на безпекову допомогу, які були виділені Україні до кінця його терміну перебування на посаді.
Контракт на максимальну можливу суму 6,9 мільярда доларів передбачає виробництво і постачання невизначеної кількості бомб малого діаметру GBU-39/B орієнтовно до 31 грудня 2035 року.
Український винищувачі F-16. Серпень 2024
Також такі бомби малого діаметру можуть застосовувати і українські винищувачі F-16.
GBU-39/B Small Diameter Bomb (SDB)
Американська високоточна бомба GВU-39 має масу 130 кілограмів та діаметр близько 190 мм і довжину близько 1,8 м. Максимальна дальність польоту до 110 км за умови скидання з великої висоти.
Конструкція бомби має крила, які розкладаються в польоті, що дозволяє істотно збільшити дальність ураження цілей. При пікіруванні на ціль з великої висоти завдяки вольфрамовому наконечнику вона здатна пробивати бетонні укриття.
Система підриву дозволяє перед скиданням вибирати повітряний підрив та затримку підриву після влучання.
Точність влучання досягається за допомогою бортової системи керування з інерційною системою та GPS.
За даними видання The Washington Post, ці бомби виявилися стійкими до перешкод, які створюють російські системи радіоелектронної боротьби. Також малі розміри ускладнюють виявлення та перехоплення цих бомб російськими засобами ППО.
mil.in.ua