Соціологія від «Рейтингу»

298
Соціологічна група «Рейтинг» продовжує йти шляхом одного із своїх попередників — донецького соціолога Євгена Копатька. Той також створював «теплу ванну» для влади, яку обслуговував. Чим це закінчилося і для тодішнього замовника пана Євгена — Віктора Януковича, і його самого, відомо.
.
Обом довелося втікати з України на Росію. Після ганебної прес-профанації в Зеленському розчарувалися навіть чимало його найстійкіших шанувальників. А спеціально акцентована ідея напрошуватися на прямі переговори з Путіним відсікла центристську складову його електорату. Очевидно, що це мало б відобразитися на соціологічних показниках. І навіть дешеві афери на зразок «економічного паспорта» для дітей, які народилися від часу обрання Зеленського, ситуацію не врятують. Але Зеленський дуже чутливий до рейтингів. А особи, які організували його авантюри останніх тижнів, точно не бажають попасти в немилість після таких провалів. То як врятувати ситуацію? Та найбільш звичним для цієї компанії методом — створити паралельну реальність і занурити в неї «найвеличнішого» й рештки ще відданого йому електорату.
Якраз таку реальність з іншого світу маємо в соціології від «Рейтингу». Там усе прекрасно: відсотки в Зеленського не падають, а зростають, розрив від такого страшного й ненависного конкурента-Порошенка збільшується, всі озвучені ініціативи сприймаються народом на «Ура!». Але з цим слід було поспішати, щоб випередити інші агенції. Зараз, напередодні свят, люди стараються трохи відпочити від політичних реалій, які зовсім не вселяють оптимізму, тому в цей час, зазвичай, народ не прийнято нервувати соціологічними дослідженнями. Але численні збурення й загрози могли б когось і спонукати до таких опитувань. Тому поспішили, щоб ніхто не випередив. Бо завжди складно потім виправдовуватися й переконувати, що «ви всьо врьотє, а справжній рейтинг і переможець тільки у нас!» Краще публікуємо спершу свій рейтинг, а інші нехай потім щось доказують.
Але диявол ховається в дрібницях. І це стосується навіть не традиційних рейтингів політичних лідерів, хоча й там у сірій масовці є аномалії, в які навіть теоретично повірити важко. Про раптовий скачок рейтингу самого Зеленського я вже згадував. Ще якось можна повірити в надмірну любов українців до халяви: як багато співгромадян захопилися черговою фінансовою пірамідкою. Але ж замовникам опитування було важливо, щоб Зеленський побачив і міг співставити два приємних для ока числа: його власний рейтинг та підтримка ідеї прямих переговорів з Путіним. А далі не спокушений ні знаннями, ні досвідом клієнт має зробити «правильний» висновок: якщо його рейтинг піднявся після такої пропозиції до 25%, а прямі переговори з Путлєром підтримують аж 56% громадян, то ось куди треба рухатися, щоб гарантувати собі майбутні перемоги та всенародну любов.
Скажете, що занадто примітивно та й ніхто не повірить, що сепаратні переговори нашого телятка з матьорим сусідським вовком і агресором підтримує значно більше половини українців (та навіть більше, ніж халявні десять тисяч доларів)? А ще такі проколи, коли результати опитування обговорювали на вчорашньому «Праві на владу» в Коломойського ще до публікації дослідження… Так не для нас же цю соціологію готували… Ні, для частини нестійких громадян, які піддаються стадному інстинкту й шукають, де більшість, це також може послужити орієнтиром. Але головне — повернути моральну впевненість і стійкість недопрезиденту, який остаточно поплив після зневаги з Вашингтона й загрози з Москви. А також упевнити його в безальтернативності сепаратних домовленостей з Путіним. І це вже дуже серйозна загроза. Тим більше, що психологічно він давно саме на це налаштований. Але Путін поки вимагає неприйнятно високої ціни, яку сплатити Зеленський все ще боїться через страх перед пасіонарною частиною суспільства. От такими псевдо-опитуваннями його і всю країну штовхають до відверто зрадницьких поступок. А розмова з Байденом, американські гарантії Нормандська Четвірка, підсилена мобілізованими Байденом союзниками? Все більше видається, що тут Зеленський лише грається в обхідні маневри.
Важко повірити, але придворні соціологи «Рейтингу» заявляють, що українці нібито хочуть прямих переговорів з Путіним!
Так і пишуть, що 56% українців за те, щоби Зеленський віч-на-віч заглядав в очі Путіну. Але на мій погляд довіра до цих даних така ж як до того, що після прес-конференції рейтинг у Зеленського зріс.
Інше питання навіщо закидають цей міф і як сталося, що вчора «Право на владу» дізналася результати опитування ще до їх оприлюднення для всіх?
Не знаю, що казав Зеленський для Байдена, але ці міфічні результати опитування чітко показують, що шостий готується до ПРЯМИХ переговорів з Путіним без Байдена і без лідерів країн Нормандського формату.
Поделиться:
Загрузка...