Скільки людей загинуло та постраждало на Євромайдані. Повна статистика ГПУ

109

У зіткненнях під час протестів у центрі Києва взимку 2014 року загинули 78 протестувальників, ще понад 2 тис. постраждали

Про це заявив заступник начальника Головного слідчого управління — начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

«На сьогодні встановлено, що постраждали понад 2 тис. протестувальників, 1800 визнано потерпілими, 78 загинули. Ми говоримо про 78, які загинули безпосередньо під час протистоянь, під час протидії протестним акціям. 278 отримали тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження. Забезпечується розслідування 3403 епізодів злочинної протидії протестним акціям», — сказав Горбатюк.

Представник Генпрокуратури зазначив, що під час протестів також загинули 13 силовиків, ще понад 650 зазнали поранень.

«Розслідуються факти злочинів щодо правоохоронців — 13 убивств правоохоронців і понад 650 випадків отримання ними тілесних ушкоджень. Зокрема, 44 з них отримали тяжкі або середньої тяжкості ушкодження», — додав чиновник.

Горбатюк також зазначив, що придушення протестів здійснювалося в рамках дій злочинної організації, створеної екс-президентом Віктором Януковичем і тодішнім керівництвом силових структур.

«Встановили та повідомили про підозру в створенні та діяльності злочинної організації для заволодіння державними коштами екс-президенту та екс-керівництву правоохоронних органів. У складі саме злочинної організації була вчинена протидія протестним акціям. Мотивацією було збереження влади, оскількі особи, яким інкримінується створення злочинної організації, усвідомлювали, що будь-яка втрата влади призведе до притягнення їх до кримінальної відповідальності і втрати статків, отриманих у злочинний спосіб», — пояснив Горбатюк.

Нагадаємо, глава ГПУ Юрій Луценко повідомив, що у справі вбивств активістів Майдану проходять 380 виконавців, щодо 270 осіб справи перебувають у суді, стосовно 49 уже є вироки.

espreso.tv

Поделиться:
Загрузка...