Ще одна бригада морської піхоти України має з’явитися до кінця жовтня

83

До кінця жовтня цього року планується сформувати ще одну бригаду морської піхоти. Про це повідомив командувач морської піхоти генерал-майор Юрій Содоль.

Він зазначив, що командир бригади та його заступники вже визначені, зараз вони перебувають в пункті постійної дислокації формування.

Йдеться по село Дачне, яке розташоване в Біляївському районі приблизно за 30 кілометрів від обласного центру.

Командувач морської піхоти генерал-майор Юрій Содоль
Командувач морської піхоти генерал-майор Юрій Содоль

Спеціально для морських піхотинців у Дачному створюється військове містечко сучасного зразка – із гуртожитками покращеного типу для військовослужбовців-контрактників, гуртожитком для офіцерського складу, спортивно-оздоровчим комплексом, медичною частиною та таке інше.

Наразі в структурі Командування морської піхоти (КМП) як єдиного органу управління частинами морських піхотинців та берегових артилеристів налічуються бригади морської піхоти і артилерійська, три окремих батальйони морської піхоти, реактивний артилерійський полк тощо.

Відповідно до плану реформування Військово-морських сил України, поділ ВМС на морське командування і командування морської піхоти був зроблений на початку 2018 року для оптимізації управління окремими напрямами. Командувач морської піхоти генерал-майор Юрій Содоль перебуває у прямому підпорядкуванні командувача ВМС ЗС України Ігоря Воронченка.

Морська піхота є універсальним родом військ, який може діяти на воді, суші, у повітрі (як самостійно, так і у взаємодії з іншими підрозділами).

Як зазначив генерал-майор Содоль, нині зона відповідальності морської піхоти України простягається від Маріуполя до Болграда на Одещині. Йдеться про близько тисячі кілометрів Азовського моря і понад 1,7 тисячі Чорного моря.

Раніше командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко повідомив, що на Азовському напрямку буде збільшено корабельне угруповання, присутність артилерії та морської піхоти.

«Дійсно перед морською піхотою поставлені певні задачі, але озвучувати їх через зрозумілі причини не стану», – зазначив генерал-майор Юрій Содоль.

radiosvoboda.org

P.S. 

В ході візиту до Одеської області, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак заслухав відповідальних осіб щодо виконання етапів будівництва військового містечка, а також щодо існуючих проблемних питань, для вирішення яких необхідне його втручання.

Сучасне військове містечко Дачне-2, будується у відповідності до сучасних стандартів та вимог. Окрім сімейних гуртожитків та гуртожитків для військовослужбовців військової служби за контрактом, будуються нові спортивний комплекс, їдальня, місця для проведення занять та учбові корпуси.

— Сьогодні ми створюємо найкращі умови для проходження служби військовослужбовців Збройних Сил України. Ми будуємо сучасне військове містечко з розвинутою інфраструктурою за стандартами Альянсу. Ми вчасно розпочали будівництво, і сьогодні я побачив прогрес з моменту моєї останньої перевірки у квітні місяці. Сподіваюсь, що кінця цього року підрозділ морської піхоти, а це близько тисячі військовослужбовців, буде жити у сучасних комфортних умовах, — зазначив Степан Полторак.

Поделиться:
Загрузка...