«Шабла — 2017»: пуски ракет українських зенітників в Болгарії

220

У середині липня на зенітному полігоні «Шабла» Військово-повітряних сил збройних сил Республіки Болгарія, на узбережжі Чорного моря відбулися міжнародні тактичні навчання з бойовою стрільбою «Шабла — 2017».

Полігон розташований поблизу невеликого болгарського містечка Шабла, відповідно, навчання, в яких брали участь підрозділи зенітних ракетних військ Республіки Болгарія, України, Сербії та США, отримали таку ж назву.

Навчання стали серйозним випробуванням для зенітних підрозділів країн-учасниць, тому що у так званий «день почесних гостей» погода зіпсувалася, і на морі завирував справжній шторм. Сильний вітер створював реальні перешкоди як для бойових розрахунків зенітних систем, так і для льотчиків ВПС Болгарії, які раз за разом оновлювали обстановку в небі над полігоном та «підвішували» нові й нові мішені на парашутних системах.

Командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Сергій Дроздов прокоментував перебіг навчань: «Ми будемо брати участь у таких навчаннях і у майбутньому, це важливий досвід».

До честі українських зенітників, всі розрахунки справилися з поставленим завданням. Вже у перший день навчань тренувань український комплекс «С-300» першою ракетою вразив радіокеровану мішень, чим заслужили аплодисменти численних спостерігачів.

Начальник зенітних ракетних військ Командування Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Дмитро Карпенко підсумував, що екіпажі справилися із завданням та вразили всі мішені. На навчаннях було на що подивитися. Пуски ракет вже згаданих комплексів С-300, як і систем «Куб», «Нева», «Оса» були рідкісним видовищем. Так, ці пострадянські системи в реальній обстановці конкурували з мобільними американськими системами «Авенджер».

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко зазначив: «Участь є дуже корисною. Будемо продовжувати пуски, в тому числі з території України. Техніка поки пострадянська, але є цікаві розробки національного ОПК».

Під час навчань українські військові підтвердили високий авторитет і повагу, якими Збройні Сили України вже тривалий час користуються у колег з країн-членів НАТО і військових з країн-партнерів. Але головне — українські військові змогли переконатися у власних навичках та у дієздатності засобів оборони, які надійно закривають небо України від будь-яких намірів російського агресора.

mil.gov.ua

Поделиться:
Загрузка...