Sea Breeze-2017: військові показали можливості і силу авіації

158

У Миколаєві відбувся авіаційний компонент українсько-американських навчань «Сі Бриз — 2017».

До виконання різних завдань у повітрі було залучено більше 20 літальних апаратів від Військово-Морських, Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та ВМС США. За роботою авіаторів двох країн спостерігали командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, а також запрошені представники Київської асоціації військових аташе.

Учасники навчань відпрацювали тактичні проходи літаків Р-8 Poseidon, вертольотів Мі-14, Мі-24 та Мі-8, роботу з передовими авіанавідниками Су-25. Було здійснено показовий політ на конвертоплані CV-24, імітацію виконання ураження наземних цілей зі складних видів маневрів літаком МіГ-29, евакуацію потерпілого на вертольоті Ка-27, а також десантування морських піхотинців та рятувальної парашутно-десантної групи з Ан-2.

Усі елементи та дії багатонаціональних штабів і сил відпрацьовувалися за стандартами НАТО.

Про особливості проведення сумісних навчань по їх завершенню повідомили керівники заходу від української та американської сторони капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа та капітан 1 рангу Тейт Вестбрук.

— «Сі Бриз — 2017» є найскладішими із цієї серії навчань. Це результат трьохрічної сумісної роботи. Нам вдалося змінити формат проведення навчань в контексті сумісності дій бойових підрозділів різних країн, підготовки компоненту, роботи штабів навчань й введення режиму «freeplay» (вищого рівня готовності), — наголосив капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа.

Капітан 1 рангу Тейт Вестбрук відзначив, що за весь час навчань серії «Сі Бриз» постійно підвищувалася складність їх проведення. Не стали виключенням і цьогорічні навчання «Сі Бриз −2017».

— Вже наступного тижня учасники міжнародних навчань виконуватимуть завдання в режимі «freeplay». Вони не будуть знати сценарій. Це стане найскладнішим іспитом, який обов’язково сприятиме підвищенню рівня навченості військовослужбовців з різних країн, їх професійному вишколу, — підкреслив офіцер.

mil.gov.ua

P.S.

Поделиться:
Загрузка...