РФ возобновила авиаудары по сирийскому Идлибу, несмотря на предупреждение Трампа

110

РФ после продлившегося несколько недель перерыва возобновила авиаудары по позициям повстанцев в сирийской провинции Идлиб.

Об этом сообщили наблюдатели и один из повстанцев, передает Reuters.

На прошлой неделе близкий к Дамаску источник сообщил, что правительство готовит поэтапное наступление для возврата контроля над провинцией, однако против этого выступила Турция, военные которой создали ряд наблюдательных пунктов на границе занятого повстанцами района.

Россия приостановила авиаудары в Идлибе и вблизи границ провинции 15 августа, однако лояльные режиму сирийского диктатора Башара Асада силы продолжали бомбардировки и артобстрелы повстанцев, сообщил Наблюдательный совет по правам человека в Сирии.

Ранее президент США Дональд Трамп призвал правительственные войска Сирии, а также Иран и Россию во избежание гуманитарной катастрофы отказаться от атаки на Идлиб.

P.S. Росія і США близькі до прямого зіткнення у Сирії

Військове втручання США з метою запобігти наступу військ Асада на Ідліб або мінімізувати його наслідки — цілком реальне

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп попередив, що Росія та Іран зроблять серйозну помилку, якщо підтримають сирійського диктатора Башара Асада в його намірі атакувати провінцію Ідліб.

Ідліб — остання велика територія, яка знаходиться під контролем опозиційних сил і Дамаск зацікавлений у встановленні хоча б формального контролю над нею. У цьому підході Асад може розраховувати на повну підтримку своїх покровителів. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков в своєму недавньому інтерв’ю Російському телебаченню говорив про «кулак терористів» в Ідлібі і про те, що ситуація в цій провінції буде одним з головних питань в робочому розпорядку російського президента.

Для Трампа така ситуація є неприйнятною. По-перше, тому що вона може прогнозовано призвести до гуманітарної катастрофи в Сирії — і на її тлі американський президент буде виглядати «слабаком», нездатним запобігти таким трагедіям.

По-друге, тому що захоплення асадовськими військами Ідлібу може привести до посилення іранських позицій у Сирії — а це вже важливе для Трампа питання безпеки Ізраїлю.

По-третє, тому що при наступі на Ідліб сирійські війська цілком здатні використовувати хімічну зброю, більш того, вони і не приховують своїх намірів. Міністр закордонних справ режиму Валід Муаллем вже сказав, що волонтери гуманітарної організації «Білі каски» викрали 44 дитини з метою імітувати хімічну атаку. У перекладі з бандитської мови Асада і його підручних це означає, що рішення про хімічну атаку ухвалене і завдання Муаллема — ще до початку операції придумати прийнятну для Дамаска версію. Те, що в таку нісенітницю не повірить ніхто, крім Путіна і іранських аятол, Асада не цікавить.

А Трампа — цікавить, тому що застосування хімічної зброї — та сама «червона лінія», яку диктатор в жодному разі не повинен переступати.

Тому військове втручання американців з метою запобігти наступу військ Асада або хоча б мінімізувати його наслідки є цілком реальним. Питання в тому, якими будуть наслідки такого удару для сирійських військ і їхніх союзників і як будуть розвиватися події після такого удару. Потрібно розуміти, що в Сирії — на відміну від України — Росія і США завжди знаходяться на межі прямого зіткнення. Путін повинен або відступити, щоб дати Трампу можливість зберегти обличчя, або погодитися з новими серйозними наслідками конфронтації зі Сполученими Штатами.

Незважаючи на те, що адекватність російського президента в ухваленні рішень викликає серйозні сумніви, так далеко він ще не заходив.

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...