РФ визнала ймовірну загибель росіян у Сирії внаслідок американського авіаудару

151

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що внаслідок американського авіаудару в Сирії в ніч на 8 лютого дійсно могли загинути п’ятеро росіян

Про це повідомляє ВВС.

За словами Захарової, серед жертв авіаудару можуть бути росіяни, інформацію про їхнє громадянство перевіряють. При цьому Захарова заявила, що кадрових російських військових там не було.

У ніч на 8 лютого в Сирії поблизу міста Дейр-аз-Зор міжнародна коаліція під керівництвом США завдала удару по загону, який намагався атакувати сирійських повстанців. Після інциденту почали надходити повідомлення про знищення загону росіян із приватної військової компанії Вагнера. За припущеннями ЗМІ, там могли загинути від кількох десятків до кількох сотень росіян.

Командування військово-повітряних сил США заявило, що не знає, чи були росіяни серед нападників і загиблих. Американський чиновник на умовах анонімності повідомив агентству Bloomberg, що внаслідок авіаудару загинули близько сотні людей і що серед них були росіяни. Неназвані російські джерела стверджували, що загиблих може бути понад 200 і що росіян там більшість.

У Кремлі спочатку відмовилися коментувати інцидент. У Міноборони Росії заявили, що росіян серед загиблих не було. При цьому російське оборонне відомство стверджувало, що на підтримуваних США повстанців ніхто не нападав, а група, по якій завдали удару, проводила операцію проти «Ісламської держави».

Дослідницька група Conflict Intelligence Team оприлюднила імена 7 росіян, які могли загинути під час авіаудару. Факт загибелі у Сирії кількох із них журналістам підтвердили родичі. Дата загибелі росіян збігається із датою авіаудару.

P.S. 

Произошло то, что и должно было. МИД в лице представителя Захаровой признал пять погибших россиян в результате бомбардировки США 7 февраля. С массой оговорок, естественно. Главная из которых — «Но больше никого не было».

Понятно, что это вранье. Уже сегодня известно о семи погибших, еще четыре фамилии на проверке. Кроме того, сам факт признания запускает целую цепь вопросов: Вы тут сказали, что есть и  раненые? А где они? А сможно ли с ними переговорить? А что делали российские граждане в месте удара США?

Наши журналисты — люди деликатные. Задавать такие вопросы не торопятся. Не их это дело. Их дело — вешать лапшу, а не информировать, поэтому рассчитывать на то, что они станут задавать неудобные вопросы или тем более (спаси-сохрани) расследовать ситуацию, не приходится.

Тем не менее, теперь нашей пропагандисткой швали нужно как-то изворачиваться. Установка поменялась. Хозяева, как всегда, их цинично кинули. От «не было такого» нужно срочно переходить к «Было, но самую малость, на три сантиметра ввели. Всего-то, сущий пустячок. О чем беспокоиться». Ну, и сакраментальное «Они сами знали, на что идут, это не военные, это непонятно кто».

el-murid

Новые имена:

Олег Терещенко, 01.10.82, житель станицы Крыловская Краснодарского края. Погиб 7 февраля, в Дейр-эз-Зоре (слева)

Руслан Гаврилов (03.08.1983), поселок Кедровое Свердловской области. Погиб 7 февраля, в Дейр-эз-Зоре (справа)

 

Поделиться:
Загрузка...