«Останнім часом читаю різних еспертів, що міністр принижує загрози, розповідає про відсутність ударного угруповання. Просто хочу сказати, що я спілкуюсь з професійними військовими. В першу чергу з головнокомандувачем ЗС Валерієм Залужним, начальником штабу Шапталою та іншими командувачами ЗСУ. Я використовую саме стандарти військової науки. Коли я кажу про відсутність ударного угруповання, це означає, що немає всіх складових, які мають бути для цього», — пояснив міністр.
За його словами, в Міноборони не применшують загрозу.
«Коли нам казали, що буде 16 лютого напад — ми казали, це не можливо, тому що немає для цього готовності. Його не було 17, його не було 20. Його немає і не буде сьогодні, 21. Я переконаний, що станом на сьогоднішній день маневр для політико-дипломатичного вирішення нерозв’язання масштабної війни існує і залишається, — наголосив Резніков.
P.S.
Міністр оборони Олексій Резніков хибно оцінив обстановку навколо України.
«Ударні угруповання РФ у жодному місці не сформовано» — заявив міністр сьогодні.
Ударні угруповання ЗС РФ насправді сформовані. Ось вони на карті від 19 лютого, яку підготував Цензор.Нет за даними супутникових сервісів, фото та відео з соцмереж та офіційні, які оприлюднені у всіх світових ЗМІ. Більш того, частина російських військ почала проводити маневри на відстані 2-6 км від нашого кордону у повній бойовій готовності. Також Росія значно посилює свої війська на окупованому Донбасі. Проводяться демонстративні маневри у Придністров’ї та на Чорному морі, щоб перевірити нашу реакцію та відволікати частину наших військ на ці напрями. Не виводяться війська з Біларусі попри закінчення термінів оголошених «маневрів», щоб відволікати наші війська і на цей напрямок.
Росія за останні дні вона здійснила перекидання військ безпосередньо до кордонів з Україною, і ударні угруповання створені. Можна відмітити, що противник не на всіх напрямах має концентрацію сил для проведення глибоких та швидких наступальних дій. Але чому росіяни мають наступати всюди глибоко? Чому вони мають наступати «масштабно»?
Вони можуть десь робити демонстративні дії, або вдарити для відволікання уваги від основного напрямку, або вдарити на невелику глибину. Подивіться на карту — це місця дислокації механізованих військ, які можуть взагалі в повному складі вийти на наш кордон вже за 2-4 доби.
Це не підстави для паніки, це просто реальність, про яку треба знати, щоб об’єктивно оцінювати обстановку.
Взагалі термін ударне угруповання в сучасній безконтактній війні не означає скупчення мільонних сил, бо росіянам не обовязково наступати на значну глибину для досягення своїх політичних цілей. Або для досягнення раптовості на певних напрямках початок атаки може бути здійснений відносно невеликими силами, які будуть швидко нарощуватись.
Росія зараз створила позиції для реалізації різних сценаріїв бойових дій. Найнебезпечніший сценарій — відволікання уваги вздовж кордонів та локальні атаки на Донбасі, створення нового «Іловайську» або «Луганська» як 2014-му.
Я розумію, що міністр, ймовірно, хотів якось заспокоїти суспільство, але рекомендую під час загрози промовчати, ніж «заспокоювати» розповсюджуючи інформацію, яка протирічить реальності. Обстановку треба оцінювати об’єктивно, бо ціна помилки — це довіра. Довіра — це головна зброя лідерів під час війни.
Хотілося б, щоб пан Резніков зосередився у доповідях чи робить Міноборони щось для поповнення бойових частин оперативним резервом 1-ї черги, наведення ладу у оформленні добровольців до підрозділів Тероборони, постачання транспорту до бойових частин та закупівля снарядів 152 мм та мін 120 мм, пускових установок до українських протитанкових ракетних комплексів з тепловізійними прицілами, тепловізійні приціли для інших видів озброєння, постачання запчастин, створення резервів пального. Це було б набагато оптимістичніше та заспокойливіше, навіть без деталей, просто хотілося б знати, що в цих напрямках щось робиться.
Завтра зроблю стрім та статтю про вирогідні сценарії дій ЗС РФ проти України. Будемо розглядати основні сценарії.