Резніков заявив, що росіян видворять з Криму (в Ерзяно-Мокшанію)

109

Громадяни Росії, які прибули на територію анексованого Криму, після повернення територій до складу України повинні будуть покинути країну.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, пише kanaldom.tv.

Він нагадав, що на засіданні Ради національної безпеки і оборони України було затверджено Стратегію з деокупації і реінтеграції Криму. Головний меседж документа – громадяни України, які проживають на окупованих територіях, «є заручниками ситуації, вони заручники окупантів». Тому після повернення територій до складу України жителям, які не порушували українське законодавство, нічого не загрожує.

При цьому громадяни Росії, які незаконно прибули на тимчасово окуповані території (не перетинаючи офіційно український кордон), повинні будуть покинути Україну.

Резніков нагадав про спробу Росії асимілювати населення Криму – для цього на півострів прибуло 500 тисяч росіян.

«Щодо долі цих людей, яких завезли. Вони не громадяни України, вони приїхали або добровільно, або насильно. Але вони, по суті, пособники цього злочину, що вчиняється офіційної Росією, офіційним Кремлем. Тому їх доля … Я не люблю слово» депортація «, воно має дух сталінського режиму. Але українським законодавством передбачено видворення з країни. Це право будь-якої країни», – сказав міністр.

Резніков підкреслив, що підхід повинен бути індивідуальний, і якщо громадянин Росії прибув на окуповану територію законним шляхом, «напевно, до них не буде питань».

У Росії вже відреагували на його слова. Депутат Держдуми РФ Михайло Шеремет закликав слідчі органи порушити кримінальну справу і оголосити Резнікова у розшук, пише mk.ru.

На його думку, заяви “щодо російської території обурливі і не повинні залишитися безкарними, тому необхідно вводити санкції щодо таких осіб”.

P.S.

Міністр Олексій Резніков каже про громадян РФ, які нелегально приїхали жити до окупованого Криму: «Я не люблю слово «депортація», воно несе дух сталінського режиму. Але українським законодавством передбачено видворення з країни. Це право будь-якої країни». А далі обмовки, що ті, які прибули легальним шляхом — будемо розбиратися, індивідуальний підхід і всьо такоє. Угу. Вважайте, що ми програли.
Впевнений, що за 7 років нема жодного росіянина, який би приїхав жити і працювати до АРК легально, з дозволу всіх українських служб — від прикордонників до МВС. Нема кому його туди впустити, нема як зареєструвати. Крапка. Всі громадяни РФ, які в’їхали до АРК — нелегали. І державна позиція має бути залізобетонною як відповідні норми закону — громадяни інших країн, які незаконно і не через пункти перетину потрапили на територію України — депортуються без пояснення причин як небажані особи. І треба постійно нагадувати — ніякі правочини (шлюб, купівля майна, приміром) не є для нас законними.
Тому вся власність росіян-окупантів безумовно підлягатиме вилученню. Без компенсації. Це і треба комунікувати, на мій погляд. А не давати надії, що в індивідуальному порядку розберемося. Не розберемося. За оцінками МЗС, там уже не менше 500000 російських понаєхавших. Ніякі суди не впораються з розглядом такої кількістю справ нелегалів. Тому тільки нафіг з пляжу. І вони мають це знати, що прийде день, коли вони все втратять.
Віцепрем’єр Рєзніков непрямо запропонував визнати війну на Донбасі громадянською
Віцепрем’єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков сьогодні в ефірі телеканалу «Дом» обґрунтовував витрату мільярдів доларів на демонстраційно-агітаційний «пояс успішності» довкола окупованого Донбасу: «Главная идея — то построить «пояс успешности» в Донецкой и Луганской области, в свободной части Украины за счёт инвестиционного подхода». За словами Рєзнікова, уряд уже затвердив концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей, на її підставі зараз формується стратегія, «і фіналом буде пакет законопроєктів у парламенті».
Якщо це дійсно офіційна позиція влади, то виникає кілька серйозних питань.
По-перше, прийняти концепцію «повернімо наших громадян, спокусивши більшими доходами» — це автоматично визнати, що це — громадянська війна, а не російська окупація. Бо окупантів спокушати доходами при поверненні територій — абсурдно. А от «таких же громадян» — цілком нормально. От вони були чимось невдоволені, вирішили відділитись, але побачили, що в Україні матимуть більше грошей — і поміняли рішення. Це буквальна логіка пропозицій Рєзнікова.
По-друге, чого саме «пояс» довкола окупованих областей, а не вся Україна? Чи лояльні громадяни не заслужили на бюджетне сприяння інвестиціям?
По-третє, якщо міряти громадянську лояльність суто матеріальними речами, то тоді вже ліпше одразу орієнтуватись на Фінляндію чи Швецію, там рівень життя однозначно набагато вищий від України, скільки би інвесторів не залучали. Для чого «бажаючим багатшого життя» саме Україна тоді?
По-четверте, з такими дивними прожектами Рєзніков не враховує менталітет «русского міра», котрий вже успішно захопив Донбас. Прекрасний приклад — так само окуповані Росією Курили. Один референдум — і вони повертаються до Японії. Їхній рівень життя в будь-якому випадку моментально виросте в 2-3 рази мінімум, це гарантовано. Однак представники «русского міра» принципово роблять інший вибір: бути в гівні на окупованих Росією островах, а не повернутись до забезпеченої і цивілізованої Японії.
А стадію в рази і на порядок більших державних субвенцій і інвестицій в Донбас, ніж в інші регіони ми вже проходили. Всі в курсі, чим це завершилось.
Так що проблема лояльності цих громадян — однозначно не в рівні життя і забезпеченості.
Поделиться:
Загрузка...