ПЦУ поповнилася великою громадою на Вінниччині. Московські попи намагалися завадити

130

На збори села приїхали близько 20 священиків Московського патріархату, які намагалися завадити переходу

Релігійна громада села Лука-Мелешківська, що поряд з Вінницею, обрала приєднання до Православної церкви України. Таке рішення одноголосно підтримали всі, хто зареєструвався для голосування. У залі місцевого будинку культури були присутні також «гості» з Вінниці, які намагалися зірвати вільний вибір селян, але зусилля виявилися марними. Про це пише видання «NaПарижі».

Як йому стало відомо з власних джерел у селі, на зборах релігійної громади лучанського Спасо-Преображенського храму 26 січня були присутніми близько тисячі осіб. Більшість з них місцеві. З ранку віряни організували попередню реєстрацію. Перед тим, як заходити до зали, люди заповнювали анкету, в якій вказували свої прізвище, ім’я та по батькові, адресу та вибір «за» ПЦУ, УПЦ МП (колишньої; відповідно до ного законодавства ця релігійна структура має змінити назву – Ред.) або «утримався».

Селянам видавався мандат учасника зборів з печаткою, який потім використовувався для голосування. Його отримали всі, хто вчасно зареєструвався – до початку заходу. У входу до зали всіх зустрічала жінка з іконою, яка всіх вітала.

Завітали на збори до села також близько 20 священиків Московського патріархату у супроводі орієнтовно 30 чоловіків спортивної статури. Від Православної церкви України на зборах делегатів не було.

«Нас здивувало те, що батюшки з МП проходили повз ікони і навіть не бажали прикластися до неї. Якось дивно… Їх ніхто не зупиняв. Більш того, у залі односельці вказали, що, будь ласка, дивіться, але з кінця приміщення, оскільки це збори лучан», — пояснила місцева мешканка Тетяна.

Окрім головуючого, на зборах виступили ще три селянина, які підтримали ідею приєднання до помісної церкви. Під час голосування «гості», а саме священики Московського патріархату та їхня «група підтримки», намагалися голосно виказувати своє незадоволення, але селяни одноголосно підтримали перехід до ПЦУ. Мандати підняли 480 селян.

«Ті, хто запізнився на реєстрацію, не отримали мандатів. Але зважаючи на настрої громади, можна констатувати, що Лука-Мелешківська одностайна у своєму виборі. Не згодні лише «немісцеві», але то їх справа», — зазначила жителька Тетяна.

Поделиться:
Загрузка...