Висмикнули старшого сержанта, який «мав виконати наказ — підірвати Чонгар», щоб через нього відбілити всіх тих, хто по-справжньому має відповідати на ці питання, а головне — нести відповідальність. І це виглядає так нікчемно: взяли людину, яка щойно повернулась з полона і яка явно сидить і говорить підготовлені заздалегіть відповіді (це дуже помітно, коли людина не медійна, якій важко формулювати на камеру думки, і вона повторює дуже часто ті самі фрази, не завжди навіть за темою поставлених питань).
Менше з тим, деякі висновки таки можна зробити з цього інтервʼю, точніше зі слів військового (які, мабуть, мали б бути показами по справі «Чонгар», але стали черговою серією серіалу «Слуга народу».)
1. Всі мости Чонгару були заміновані з 2014 року. (Привіт Арєстовічу і його «версії», що там нічого не було заміновано. Так, вони тестували і таку версію, після того, як версія «Проєбалі» не пройшла).
2. Про те, як, що і де заміновано, знали тільки сапери, які це робили. (Важливий пункт, до якого я ще повернуся).
3. Перевірки мінувань проводились постійно і остання була за півтора тижня до повномасштабного вторгнення.
4. Розмінування ніхто не робив.
Ключовий меседж, заради якого людину (невідповідальну за це!) після важкого полону затягли в студію під камери. Щоб знівелювати питання, яке більше року справедливо ставиться до влади: “Хто розмінував Чонгар?».
5. Коли почалося вторгнення, командир старшого сержанта «бігав по позиціям», звʼязку вже не було, і військовому довелося самому ухвалювати рішення про підрив мостів.
Щось не дуже правдоподібна версія, наче «підірвати мости» — це сходити покурити. Йдеться про надважливий стратегічний обʼєкт, про замінування з 2014 року, постійні перевірки і точний план підриву в разі вторгнення. В результаті сидить старший сержант і розповідає, що сам ухвалив рішення і не знає, чи був наказ згори. Щонайменше — це звучить дуже дивно.
6. Коли військовий, який «сам ухвалив рішення», не знаючи, чи був наказ від вищого керівництва, намагався підірвати мости, вибуху не відбулося. За його думкою «так сталося» через диверсійну групу, чи через пошкодження дротів мінометними обстрілами. Повертаємося до пункту 2: якщо тільки сапери знали, що і де заміновано, як диверсійна група могла розмінувати мости в перші години вторгнення?
7. Якщо б мости підірвали, каже старший сержант, це затримало б росіян максимум на годину-півтори. І тут же він каже далі, що не знає, що могло б їх затримати, бо він не військовий експерт. А, ну якщо не екперт, то і перша теза про те, що їх би це не затримало — не має сенсу та підстав в неї вірити.
8. Є кримінальне розслідування справи по Чонгару, каже журналістка і питає, чи виходив хтось зі слідства на старшого сержанта? Відповідає: ніхто.
9. «Я не спеціаліст підривник, але я пройшов інструктаж і залишився на підриві» — каже військовий.
Вже не вперше, коли під час інтервʼю я не розумію, мова про статегічно важливий Чонгар чи про якийсь нужник в селі? Як це можливо таке, коли всі вже розуміють, що буде вторгнення, техніка стягується місяцями, 150-тисячна орда стоїть на кордонах, а у нас на підриві Чонгару «не спеціаліст підривник», який сам ухвалює рішення підірвати мости???
10. Для кого це інтервʼю? Я скажу. Для «мудрого наріда», який має піти на наступні вибори. Це інтервʼю мало б зняти гострі питання про Чонгар до влади. Але у, перепрошую, критично мислячих людей виникло ще більше питань.
Скинути всі питання на військового — старшого сержанта, який не спеціаліст-підривник, не сапер, і навіть не командир? Серйозно?
Ні, любі слуги, не вийде «пропєтлять».
Занадто високу ціну ми заплатили за ваші «проє*балі» і «так сталося». А ще за вашу «какую разніцу», «посмотрєть в глаза путіну» і «просто пєрєстать стрєлять».
Подобається це комусь чи ні, а головним відповідальним залишається Верховний Головнокомандувач.
Коли в бізнесі стається масштабна криза, акціонери чекають на відповідь не від акаунт менеджерів, а від СЕО, якого вони обрали та призначили відповідати за менеджерів, за інші призначення, за можливі ризики, за виконання глобальних, стратегічних планів тощо.
Так само має бути і на рівні держави: відповідати має Президент, якого обрав український народ.
UPD. У мене немає жодних претензій до старшого сержанта, який дав це інтервʼю, навпаки — вважаю неповагою та маніпуляцією — тягнути в студію українського військового після полону — розповідати про речі, за які він не має нести відповідальності.
У мене претензії до недбалих дій влади і неготовності відповідати за них.
Oksana Bailo
РОЗКАЖІТЬ МЕНІ НЕ ПРО ЧОНГАР
От бачить Бог — не хотів я піднімати тему Чонгару. По-перше, я не знаю достаменно що там сталося — мене там не було. По-друге, взагалі я не розумію, чому всі аж так вчепилися конкретно за Чонгар? Ну так, біля Чонгару є міст через Сіваш, підрив якого ускладнив би окупантам прорив з Криму. Але.
А нічого що існує ще дорога через Армянськ, де нема ніяких мостів? А нічого що існує ще дорога через Генічеськ, де міст як раз був підірваний — матросом Віталієм Скакуном — але це аж ніяк не завадило русскім захопити Генічеськ того таки 24 лютого?
Панове, вас цікавить міст через Чонгар? А мене цікавить як так сталося, що вже об 11-й ранку 24 лютого русскіє були в Новій Каховці і взяли під контроль Новокаховську ГЕС, а 25 лютого зайняли Антонівський міст? А 4 березня — Запорізьку АЕС, підриву якої тепер ми боїмося.
Я маю повне право це знати. Бої ідуть біля мого рідного міста Запоріжжя. Під ударами місцини які я знаю з дитинства. Частина моїх родичів змушені були покинути домівки, а ті що лишилися в Запоріжжі, весь час ризикують потрапити під російський обстріл.
Коротше, не хотів я цю тему піднімати. Але оскільки Серж Марко мене послав у брутальній формі і забанив, а чорнороті зелені коментатори тепер смакують тему Чонгару, я таки висловлюся.
Спершу я заявляю, що як таке, я не сумніваюся в словах Івана Сестриватовського, інтерв’ю з яким опублікувала «Українська правда». Я переконаний, він описав саме те що бачив. І його слова — дуже важливі свідчення.
Далі. Я не думаю, я ЗНАЮ що на 23 лютого українські військові знали про намір русскіх здійснити потужний прорив з Криму на Херсонщину. Напередонді вторгнення я чув це від народних депутатів ВР, які в свою чергу знали про це від військових. Просто нагадаю, до вторгнення я був частим гостем на телебаченні і спілкувався з багатьма цікавими людьми.
І ще. Я ВЗАГАЛІ не маю ніяких претензій до військових, що тримали оборону на кримському напрямку. На мою думку вони й так в тих умовах зробили неможливе — не дали себе розгромити.
Проте.
«Якщо би всі міста, починаючи з Генічеська, Мелітополя та Бердянська, так само стійко тримали оборону й давали бій противнику, тоді би він точно не дійшов за чотири дні з Криму до Маріуполя… Противник фактично без спротиву подолав доволі великий кілометраж. Практично без боїв, маршем він пройшов з Криму та опинився на західних околицях міста Маріуполь». Пригадуєте чиї це слова? Це не я сказав — це слова Дениса Прокопенка, командира полку «Азов».
Так от мене теж цікавить просте питання. Як так сталося, що на ВОСЬМОМУ році війни, після того як про загрозу вторгнення волала кожна західна праска, а попереджати Зеленського приїхав особисто голова ЦРУ Уільям Бьорнс, ворожа армія подолала відстань від кордону до Нової Каховки (69 км), за приблизно шість годин?
Для порівняння. Авдієвку, яка на момент російського вторгнення мала розгалуджену систему укріплень, русскіє взяти не змогли ще й зараз. На кримському напрямку у нас такі були? А запасні позиції, в разі ворожого прориву?
Тепер друга цитата Дениса Прокопенка: «Противника потрібно було знищувати ще на перешийку при виході з Криму під Генічеськом. В тому районі противник був вкрай обмежений в маневрі та мав лише єдиний маршрут висування. Враховуючи рельєф місцевості, противник був каналізований». Нагадаю, що наразі Денис Прокопенко перебуває в Туреччині, фактично під домашнім арештом.
Так от мене цікавить. Військ, виділених для оборони кримського напрямку було достатньо для зупинки ворога? Чи ні? Я знаю, що весь кримський напрямок обороняв один батальйон морської піхоти і одна 59-а бригада. Знаючи щільність фронту зараз, я очами бачу — це було критично мало.
Чому так сталося? Я можу продовжити далі. Чому під Києвом ворог опинився за лічені дні? Чому до Харкова ворог дійшов за кілька годин, а назад його вибивали п’ять місяців? Чому?
Розкажіть мені НЕ про Чонгар. Розкажіть мені — чому?
Давно забуте слово «клістрони» — рівно 3 роки тому їх вилучили у ЗСУ (ППО)
А коли ж їх повернули?
10 червня 2022 року… через 100 днів ракетних атак по нашим містам…смерті..смерті..смерті…
Ще одна сторінка зеленої ганьби і зради
Порошенко чи Байден винні????
Олександр Бригинець