Пренебрежительный ответ Зеленского на петицию об увольнении Татарова

73
Президент Украины Владимир Зеленский пренебрежительно ответил на петицию об увольнении замглавы ОП Олега Татарова.

Об этом пишет на своей странице в соцсети Фейсбук журналист Даниил Мокрик.

«То, что Зеленский откажется увольнять Татарова в ответ на электронную петицию — не сюрприз. Сюрприз — то, насколько пренебрежительно он на эту петицию ответил. Все, что написано по сути, весь ответ — в одном предложении: «Никто не может быть принужден делать то, что не предусмотрено законодательством». Типа: а зачем вы меня петицией пытаетесь заставить сделать то, чего я не обязан делать? Это — то самое легендарное «Я вам ничего не должен», только немного другими словами», — пишет он.

«Следующий логический шаг: отменить инструмент петиций вообще. Ведь каждая петиция — попытка побудить президента сделать то, чего он просто так делать не обязан! Народовластие, говорил он. Народ должен принимать решения, говорил он. А когда собрали 25 тыс. подписей за увольнение Татарова, он добавил: «Я вам ничего не должен».

P.S. Автор петиції Віталій Шабунін в Telegram зазначив, що відмова Зеленського звільняти Татарова через те, що це не передбачено законодавством, «є брехнею».

«Адже президент України має повне право звільняти заступника голови ОП – і Зеленський неодноразово цим правом користувався», — написав він, пригадуючи указ про звільнення заступника Андрія Єрмака Сергія Трофімова.

Нагадаємо, справа, в якій фігурує Татаров, стосується розкрадання коштів Нацгвардії через оборудку будівельної корпорації з наданням НГУ більш дешевого житла для військових. Основним підозрюваним є експрезидент корпорації «Укрбуд» Максим Микитась. Заступник голови Офісу президента Олег Татаров підозрюється в наданні хабаря в 2017 році, коли він працював на «Укрбуд».

Татаров почав фігурувати в справі після того, як Микитась пішов на угоду зі слідством та звинуватив його у злочині.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляв, що НАБУ має в розпорядженні листування заступника голови Офісу президента України Олега Татарова з іншими фігурантами справи Максима Микитася. Мова йде про внесення недостовірних даних до експертизи. Експерт Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру отримав неправомірну вигоду у вигляді машиномісця ринковою вартістю 250 тис. грн, а за це він занизив вартість житлового комплексу з 81 до 7 млн грн.

Татарову кілька разів не могли обрати запобіжний захід, а 30 грудня 2020 прокурор Офісу генерального прокурора відкликав з Вищого антикорупційного суду клопотання про застосування запобіжного заходу стосовно нього.

В ОПУ після початку кримінального провадження заявляли, що відсторонили Татарова від обов’язків на час слідства, але не звільнили.

Окрім цього, у грудні Печерський райсуд вирішив передати справу Микитася від НАБУ до іншого відомства. Рішення ухвалив Сергій Вовк. Суддя зобов’язав генерального прокурора Ірину Венедіктову вирішити «неіснуючий спір про підслідність» та доручити досудове розслідування іншому органу. У САП заявили, що Печерський суд не має на це повноважень, а справа має розглядатися Вищим антикорупційним судом.

23 грудня заступник генпрокурорки Олексій Симоненко передав кримінальне провадження за підозрою Олега Татарова в причетності до корупції за часів його роботи в «Укрбуді» від НАБУ до СБУ. У НАБУ заявляють, що це рішення він ухвалив таємно, без консультацій з САП та самим бюро, і пізно увечері — після 23 години.

В Офісі генпрокурора заявили, що рішення про передання розслідування справи щодо розкрадання майна в Нацгвардії ухвалено на підставі судового рішення, втручання у діяльність НАБУ немає.

P.P.S.

Поки Зеленський береже головного ЛОМа убивць на Майдані Татарова — хочу розповісти ще про одного небезпечного фрукта. Це Данило Гетьманцев — колишній помічник Сівковича, а нині слуга народу і керівник жирного комітету з питань податкової та митної політики. Це той самий, у котрого на умі фашисти, нацики і прости Господи, м***ети.
Є у мене така думка, що цей ватник і людина, відповідальна за купівлю туалетного паперу в кабінет Сівковича — задумала наступне. Максимально знищити темпи економічного зросту, замінусувати цей небезпечний малий та середній бізнес. Бо ж не дай Бог, виросте і буде заважать уважаємим людям з олігархічних кіл. А там іще переросте — бо ж заводи і пароходи раннього радянського часу не вічні, а наші олігархи на власне IQ і оригінальну ідею кульгають. І звісно — ніяких закордонних інвестицій. Бо нашо нам ці західні інвестори — краще подружимось із Китаєм.
І ось у п’ятницю клацаю я політичне шоу на 5 каналі в пошуках цікавої трактовки законопроекту 5600, того самого, який хоче здерти грошенят із мікрофермерів і здерти 20% податок із покупців квартир.
—Хто це придумав? Це прямо суперечить асоціації з ЄС! — каже Нефьодов, колишній урядовець. (саме асоціація є фундаментом нашого «вікна в Європу» безвізу — ред).
—- Геееетьманцев, — каже в унісон три голоса за спиною.
— А то хоче вбити мікрофермера, бо боїться, що у провінціях виросте заможний середній клас?
— Тоже Гееетьманцев…
Або взяти ось земельну реформу, яка задіяла з 1 липня. Ідея непогана. І на сусідньому Інтері, де є проект «Мир чи війна» (назва яка цікава, да?) я бачила як дьоргались подекуди ніжки від представників ОПЗЖ. Тих, які заробляють на крадіжках із бюджету. Але є одна біда — влада настільки накрутила і нічого не пояснює, що ось і результат довіри за версією КМІС:
«Чи підтримуєте Ви заборону на продаж сільськогосподарської землі?» 65,2% респондентів проголосували б «за», а 21,8% проголосували б «ні». Ще 6,5% не взяли б участі у голосуванні, а 6,4% не визначилися або відмовилися відповідати.
Разом з цим, абсолютна більшість жителів України – 84,1% – не підтримують продаж сільськогосподарської землі іноземцям. Підтримують продаж іноземця – 12,1% (а ще 3,8% не змогли або відмовилися відповідати».
І тут потрапила я на ефір по земельній реформі на Україна 24. І тут Гетьманцев! Воно щось там вислизало як вуж, не пояснювало, де реформа ок, а які ризики. І де ще — крім нових податків за версією 5600 хочуть намахати мікрофермера. Закінчилось це тим, що присутній тут же Гройсман чітко сказав, хто такий Гетьманцев:
«Це ж не перша ваша система, ви багато криз створюєте в країні. Від того, що ви не є непрофесійні і некомпетентні. Вам здається, що ви маєте академічні знання, але це абсолютно не так, ви абсолютно відірвані від життя. У вас є мандат безпрецендентий довіри від людей — використайте його по-людськи. Ви сьогодні народжуєте новий клас земельних олігархів і проти того, щоб зростав середній клас на селі».
Гетьманцев щось там намагався пояснити, але йому закрили пельку. Воно хтиво посміхнулось. І ось, що я подумала — Гетьманцев — це Татаров в економіці. І з кожним днем я переконуюсь в оцінках юристів, економістів і колишніх професійних урядовців, шо мета цієї людини максимально збити Україну з економічного зростання. Бо лише так Китай в РФ можуть ловити тут рибку в мутній водиці.

Поделиться:
Загрузка...