• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Обіцяна ЗЕленським важка зима почалася
  • Міндіча Ізраїль не видає Україні
  • РФ знищила близько 90% складів торговельних мереж України
  • 21 енерговузол і Луганська ТЕС за три доби 26-28 серпня відпрацьовані Птахами СБС
  • Елементи корпусу Фламінго кріпляться «дверними петлями з Епіцентру»
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.08.26
  • Чому Держава фінансує школи за принципом крові?
  • Час змінити цього зеленого мастодонта
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      21.08.20260

      «Форест Гамп». «Він білий ходить після публікації плівок»

      Recent
      28.08.2026

      Час змінити цього зеленого мастодонта

      27.08.2026

      Історія про неназваного Кіріла, якого Міндіч просив сісти на потоки

      26.08.2026

      Один кадр говорить про владу більше, ніж сотня її заяв

    1. Украина
        Featured
        15.07.20260

        Мадяр взявся за російські танкери у Чорному морі ВІДЕО

        Recent
        28.08.2026

        Обіцяна ЗЕленським важка зима почалася

        28.08.2026

        Чому Держава фінансує школи за принципом крові?

        28.08.2026

        РФ атакувала Київщину: є влучання

      1. Мир
          Featured
          05.04.20260

          США знищили два власні літаки та гелікоптер, які застрягли в Ірані після порятунку пілота

          Recent
          28.08.2026

          Міндіча Ізраїль не видає Україні

          18.08.2026

          Криворізька дипломатія: Україну не запросили на найбільший військовий парад в історії Польщі

          18.08.2026

          Рівень схвалення Трампа впав до смітникових 33%

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            28.08.2026

            21 енерговузол і Луганська ТЕС за три доби 26-28 серпня відпрацьовані Птахами СБС

            28.08.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.08.26

            27.08.2026

            Уражено основний і запасний командні пункти росіян

          1. ВПК
              Featured
              28.08.20260

              Елементи корпусу Фламінго кріпляться «дверними петлями з Епіцентру»

              Recent
              28.08.2026

              Елементи корпусу Фламінго кріпляться «дверними петлями з Епіцентру»

              23.08.2026

              Fire Point будує в Данії завод

              17.08.2026

              Freyja. FirePoint. Сила Штілермана

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Экономика»Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 18.03.2026​

            Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 18.03.2026​

            0
            By Юрий on 19.03.2026 Экономика
            Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 18.03.2026​
            1. Українські удари продовжують вибивати паливну інфраструктуру рф.
            — Після атаки 16 березня чотирма безпілотниками нафтобаза в Лабінську Краснодарського краю фактично знищена.
            — На об’єкті спалахнула масштабна пожежа площею близько 3 тисяч м². Вогонь знищив 18 із 20 резервуарів — дев’ять із бензином і дев’ять із дизельним паливом, а також сім бензовозів. Робота підприємства повністю зупинена.
            — Попри заяви місцевої влади про «стабільну ситуацію», горіння триває вже кілька днів, що свідчить про серйозні масштаби руйнувань. Ця нафтобаза була однією з ключових у регіоні: її потужності дозволяли зберігати до 9 тисяч кубометрів пального та забезпечувати паливом одразу кілька південних регіонів росії.
            — Фактичне знищення такого об’єкта означає не лише прямі втрати інфраструктури, а й додатковий тиск на логістику постачання пального — ще один удар по тиловому забезпеченню російської економіки та армії.
            2. Доходи росії від нафти і газу в березні впадуть на 52% у річному обчисленні.
            — Нафтогазові надходження до федерального бюджету рф у березні 2026 року скоротяться приблизно на 52% р/р — до близько 520 млрд руб. ($6,4 млрд).
            — Ключові фактори — нижчі ціни на нафту в розрахунковому періоді та зміцнення рубля, що зменшує рублеву виручку експортерів. Попри різке зростання світових цін на нафту (≈+40% з кінця лютого) через ескалацію на Близькому Сході та фактичне блокування Ормузької протоки, цей ефект поки не відображається в доходах рф.
            — Причина — часовий лаг у податкових розрахунках: вони базуються на цінах попереднього місяця. За підсумками січня–березня надходження можуть скласти лише 1,34 трлн руб. проти 2,64 трлн руб. роком раніше — фактично падіння вдвічі.
            — З огляду на те, що нафтогазові доходи формують близько чверті бюджету і є критичними для фінансування війни, така динаміка посилює фіскальні ризики. Навіть сприятлива зовнішня кон’юнктура не дає швидкого ефекту, що підкреслює структурну вразливість російських фінансів.
            — Річний план у 8,918 трлн руб. виглядає дедалі менш реалістичним без додаткового тиску на галузь або використання резервів.
            3. російський «Русал» зазнав щорічних збитків через зростання витрат та зниження виробництва алюмінію.
            — російський алюмінієвий гігант Русал за підсумками 2025 року отримав чистий збиток у розмірі $455 млн проти прибутку $803 млн роком раніше.
            — Ключові причини — різке зростання витрат і скорочення виробництва первинного алюмінію. Попри збільшення виручки на 22,6% (до $14,81 млрд), фінансовий результат погіршився через дисбаланс між доходами і витратами.
            — Собівартість реалізованої продукції зросла ще швидше — на 32,3%, зокрема через подорожчання глинозему та загальне зростання витрат у ланцюгу виробництва.
            — Додатковий тиск чинять санкційні обмеження: хоча прямі санкції проти компанії відсутні, західні споживачі дедалі частіше відмовляються від нових контрактів. Рішення ЄС щодо обмеження імпорту російського алюмінію також звужує ринки збуту.
            — Спроба переорієнтації на азійські ринки частково компенсує втрати, однак не вирішує структурної проблеми: російський експорт дедалі більше залежить від дисконтів і політично вразливих напрямків.
            — Навіть зростання світових цін на алюміній не змогло врятувати прибутковість, що підкреслює погіршення економіки галузі в рф. У результаті «Русал» входить у фазу зниження маржинальності — ще один сигнал системного тиску на російський сировинний сектор.
            4. У російській економіці зафіксовано перший із осені 2022 року спад ділової активності.
            — За підсумками лютого індикатор бізнес-клімату (ІБК) опустився до –0,1 пункту проти 0,2 місяцем раніше — фактично перейшовши у зону скорочення (нижче нуля).
            — Востаннє негативне значення фіксували у вересні 2022 року після оголошення мобілізації, коли показник провалився до –1,1 пункту.
            — Погіршення забезпечили саме поточні оцінки бізнесу: вони впали з –7,8 до –9,4 пункту — до рівнів, які раніше спостерігались лише в періоди гострих криз, зокрема на початку повномасштабної війни. Водночас очікування компаній залишаються відірваними від реальності й навіть зросли — з 8,3 до 9,6 пункту.
            — ІБК сигналізує про фактичну зупинку економічного зростання. Подібні значення раніше фіксувалися або під час пандемії, або у шокові періоди 2022 року.
            — При таких низьких оцінках поточного стану економіка зазвичай або вже входить у рецесію, або балансує на межі стагнації. російська економіка, попри офіційні заяви про «стійкість», втрачає імпульс і повертається до кризових сценаріїв.
            5. російський бізнес масово йде в готівку через посилення податкового тиску.
            — У рф фіксується різке зростання використання готівки — бізнес дедалі частіше пропонує клієнтам розрахунок «повз касу», щоб мінімізувати податкове навантаження.
            — З початку 2026 року кожному другому росіянину пропонували оплату готівкою, а кожен третій стикався з цим неодноразово. При цьому 18% отримують такі пропозиції регулярно. У третині випадків бізнес стимулює готівкові платежі знижками або бонусами.
            — Найчастіше такі практики поширені у невеликих магазинах — 46%, на ринках і ярмарках — 45%, у сфері приватних послуг — 21%. Повернення до готівки пов’язують з посиленням фіскального тиску: підвищення ПДВ, перегляд страхових внесків і зниження порогу для його сплати навіть для малого бізнесу.
            — Фактично це сигнал розширення тіньової економіки. Замість зростання податкових надходжень держава отримує зворотний ефект — дедалі більша частина операцій виходить з-під контролю, що підриває стабільність бюджетної системи рф.
            6. Війна навколо Ірану починає бити по російській авіації: авіакомпанії рф ризикують залишитися без критично важливих запчастин для літаків на тлі нових логістичних збоїв.
            — Через загострення ситуації в регіоні та ризики для судноплавства в Ормузькій протоці порушуються звичні «сірі» канали постачання. Раніше значна частина комплектуючих потрапляла до росії через Дубай, однак тепер ці маршрути фактично заблоковані або суттєво ускладнені.
            — У результаті перевізники змушені екстрено перебудовувати логістику через Китай та країни Центральної Азії, що збільшує терміни та вартість постачання — і без того на фоні санкцій та проваленого імпортозаміщення. Найбільше йдеться про «витратні матеріали», без яких регулярна експлуатація літаків стає проблемною.
            — Додатковий удар — по технічному обслуговуванню двигунів. Частина російських авіакомпаній обслуговувала їх в Ірані, але тепер ці можливості різко обмежені.
            — Проблеми вже переходять у практичну площину. У чартерного перевізника Azur Air з початку року зафіксовано серію інцидентів із відмовами та навіть загоряннями двигунів. Росавіація вже обмежила дію сертифіката експлуатанта компанії до 8 червня 2026 року і пригрозила його повним анулюванням у разі повторення порушень.
            — Ситуація демонструє системну проблему: російська цивільна авіація, відрізана від легальних поставок і технологій, дедалі більше залежить від нестабільних схем — які руйнуються при першому ж геополітичному ударі.
            7. РЖД скорочує тисячі працівників через збитки і обвал перевезень.
            — Державна монополія «Российские железные дороги» планує звільнити близько 6 тис. співробітників, або 15% центрального апарату, включно з керівниками філій. Рішення ухвалене на фоні різкого погіршення фінансового стану та затяжного падіння вантажоперевезень.
            — Компанія намагається зекономити близько 74 млрд руб. у 2026 році за рахунок скорочень, урізання витрат на паливо, електроенергію та ремонти, а також перебудови управлінської структури.
            — Водночас це лише реакція на глибші проблеми: вперше з 2020 року РЖД отримала чистий збиток — 4,4 млрд руб. проти прибутку 44 млрд роком раніше. Загальний борг наблизився до $50 млрд, а процентні витрати стрімко зростають.
            — Ключовий фактор — падіння вантажопотоку, який прямо відображає стан економіки. У 2025 році обсяги перевезень скоротилися до 1,1 млрд тонн — мінімуму з 2009 року. Це наслідок санкцій, втрати ринків і загального спаду промислової активності.
            — Компанія вже скоротила інвестпрограму на чверть і почала розпродаж активів. Фактично РЖД переходить у режим виживання, що сигналізує про системне звуження економічної бази рф і подальше погіршення логістичних можливостей.
            8. рф намагається використати паливну кризу Куби, але ефект обмежений.
            — російська нафта може частково пом’якшити найгіршу паливну кризу на Кубі за останні десятиліття, однак ця «допомога» має радше ситуативний і політичний характер, ніж системне значення.
            — Танкер із приблизно 700–730 тис. барелів російської нафти марки Urals прямує з Балтії до кубинського порту Матансас. Це може стати першою великою поставкою за останні три місяці — найтривалішу паузу в постачанні палива для острова щонайменше за 12 років.
            — Втім, навіть у разі прибуття вантажу ефект буде відкладеним: йдеться про сиру нафту, яку ще потрібно переробити. Це займає до місяця, тоді як Куба вже перебуває у стані гострого дефіциту — енергосистема країни фактично колапсувала, залишивши мільйони людей без електроенергії.
            — Для рф така поставка — не стільки економічний прорив, скільки спроба зберегти політичний вплив у традиційних зонах присутності. Обсяги є незначними в глобальному масштабі, а логістика ускладнена через американський тиск і ризики для судноплавства.
            — Більше того, сама необхідність шукати подібні «вікна можливостей» свідчить про обмеженість ринків збуту російської нафти. Замість стабільного експорту на великі платоспроможні ринки рф дедалі частіше змушена працювати з кризовими або санкційно вразливими партнерами, що підвищує ризики та знижує довгострокову стійкість експортної моделі.
            9. російська нафта втрачає стабільні ринки: поставки хаотично перенаправляють між Китаєм і Індією.
            — російські нафтові потоки стають дедалі менш передбачуваними: танкери з нафтою Urals почали змінювати маршрут просто під час рейсу. Зокрема, судно Aqua Titan, яке прямувало до Китаю, розвернулося в Південно-Китайському морі та тепер прямує до Індії.
            — Подібні випадки не поодинокі — щонайменше сім танкерів змінили напрямок із Китаю на Індію. Це свідчить про відсутність стабільного попиту та змушену «ручну» перебудову логістики в режимі реального часу. Формально причиною стало тимчасове послаблення обмежень, яке дозволило Індії різко наростити закупівлі — до близько 30 млн барелів за тиждень. Однак така волатильність лише підкреслює вразливість російського експорту: москва змушена залежати від ситуативних рішень і геополітичних коливань.
            — Показово, що Китай, який останні місяці фактично виступав «покупцем останньої інстанції», більше не гарантує стабільного попиту. У результаті російська нафта змушена «шукати» покупця вже під час транспортування, що підвищує витрати, ризики і знижує ефективність поставок.
            — Навіть потенційне повернення інших азійських покупців не змінює фундаментальної проблеми: експортна модель рф дедалі більше нагадує кризову — з дисконтом, нестабільними маршрутами та залежністю від політичних рішень третіх країн.
            10. Греція перехоплює роль газового хаба Європи, витісняючи росію.
            — Греція зміцнює позиції ключового енергетичного вузла для Центральної та Південно-Східної Європи на тлі системного відмови ЄС від російського газу.Країна, яка раніше залишалася на периферії енергоринку, перетворюється на один із центрів нової газової архітектури Європи.
            — Оператор DESFA просуває «вертикальний газовий коридор» до Румунії та України, формуючи альтернативу постачанню російського газу. Ключову роль відіграє саме ЗПГ: США вже стали домінуючим постачальником, забезпечивши понад 86% імпорту Греції у 2025 році.
            — Це означає фактичне витіснення росії навіть із тих сегментів ринку, де вона раніше зберігала вплив. Інфраструктура швидко розширюється: працюють термінали в Ревітусі та біля Александруполіса, а Helleniq Energy планує новий плавучий термінал у Салоніках.
            — В країні вже формується новий енергетичний центр, який дедалі менше залежить від викопного палива з росії. У ширшому контексті це ще один удар по позиціях москви: Європа не просто скорочує імпорт російського газу, а вибудовує альтернативну інфраструктуру, яка робить повернення рф на цей ринок структурно малоймовірним навіть після завершення війни.
            Volodymyr Omelyan
            VolodymyrOmelyan економікаВорога економічніВтратиРФ
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              РФ знищила близько 90% складів торговельних мереж України

              Андрій Пишний зміг перетворити нашу банківську систему на організовану злочинну групу

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 09.08.2026

              Comments are closed.

              Последние новости
              • 28.08.2026
                22:42
                Обіцяна ЗЕленським важка зима почалася
              • 28.08.2026
                22:19
                Міндіча Ізраїль не видає Україні
              • 28.08.2026
                22:04
                РФ знищила близько 90% складів торговельних мереж України
              • 28.08.2026
                21:52
                21 енерговузол і Луганська ТЕС за три доби 26-28 серпня відпрацьовані Птахами СБС
              • 28.08.2026
                12:09
                Елементи корпусу Фламінго кріпляться «дверними петлями з Епіцентру»
              • 28.08.2026
                11:33
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 28.08.26
              • 28.08.2026
                11:17
                Чому Держава фінансує школи за принципом крові?
              • 28.08.2026
                10:54
                Час змінити цього зеленого мастодонта
              • 28.08.2026
                10:42
                РФ атакувала Київщину: є влучання
              • 27.08.2026
                23:51
                Коли вони працювали на Україну?
              • 27.08.2026
                18:06
                Уражено основний і запасний командні пункти росіян
              • 27.08.2026
                15:38
                Історія про неназваного Кіріла, якого Міндіч просив сісти на потоки
              • 27.08.2026
                11:07
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 27.08.26
              • 27.08.2026
                10:42
                «Друзі скинуться»: Ірина Мудра висміяла рішення суду
              • 26.08.2026
                19:03
                На маячню гроші завжди є. На оборону немає
              • 26.08.2026
                18:53
                Ще одна країна відмовилася від участі в «Євробаченні-2027»
              • 26.08.2026
                18:42
                Один кадр говорить про владу більше, ніж сотня її заяв
              • 26.08.2026
                12:13
                Під час суду над Іриною Мудрою відкрилася низка карколомних деталей
              • 26.08.2026
                12:08
                За Мудру вже внесли частину застави, — адвокат
              • 26.08.2026
                11:55
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 26.08.26
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              25.06.2026

              Мадяр: Очищення Криму від хробаків

              11.06.2026

              Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО

              19.05.2026

              Мишоловка для російських мільйонерів ВІДЕО

              18.08.2026

              Зруйнований Куп’янськ у серпні 2026 року

              17.11.2025

              Костянтинівка, Донецька область, Україна ФОТО

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              Re:public
              • Контакты
              © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.