Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок
санкцій, станом на 07.01.2023
1. У бюджет-2023 російський Мінфін заклав рекордні 5 трлн рублів за статтею «національна оборона» — на 1,5 трлн більше за суму, яка була затверджена в трирічному бюджеті, прийнятому рік тому.
— Ще 4,4 трлн рублів влада має намір витратити за статтею «національна безпека та правоохоронна діяльність», куди закладені бюджети МВС, Росгвардії, спецслужб, Слідчого комітету, прокуратури та системи ФСВП.
— У сумі силові структури «з’їдять» кожен третій рубль видатків бюджету, а його дефіцит, з урахуванням зниження цін на нафту і ембарго, може досягти 5 трлн рублів.
2. російський уряд готує вилучення коштів у виробників вугілля та добрив.
— Великим компаніям, на думку чиновників, доведеться заплатити підвищені дивіденди, а також здійснити разову виплату до бюджету.
— Влада прагнутиме змусити компанії заплатити дивіденди вище 50% чистого прибутку скрізь, де можливо.
— Додаткові гроші, за її словами, потрібні на оплату витрат, пов’язаних із війною.
3. Російську залізницю чекає суттєвий спад.
— Експерти чекають на скорочення залізничних вантажоперевезень до 4,8%, що призведе і до зниження випуску вантажних вагонів.
— За підсумками 2022 року навантаження на російській залізниці вже впало на 4%.
— При цьому в листопаді в серйозному мінусі було перевезення добрив, руди, металів і нафти, але найбільша катастрофа трапилася з лісом: скорочення його перевезення на заході досягло 75%.
— По будівельних вантажах у 2023 році продовжиться зниження обсягів перевезень через безперервну стагнацію на будівельному ринку.
— Щодо нафти та нафтопродуктів спад тільки посилиться (особливо на Північному Заході).
— Зниження обсягів перевезення нафтопродуктів очікується на 10 млн тонн, впаде у цифрах перевезення цементу, падіння очікує на ринок металів і руди, при цьому особливо постраждають експортні перевезення — через зростання тарифів та зниження споживання металів у світі.
4. 33% російських компаній були змушені скоротити штат працівників у 2022 році.
— Більше за інших зі зменшенням кількості співробітників зіткнулися великі компанії.
— Для них рік, що минає, виявився більш невдалим, ніж для середніх і малих підприємств.
— Основні чинники – негативний вплив санкцій, війна та часткова мобілізація.
5. У 2022 році відбувся суцільний крах російського автопрому.
— У лютому-березні ринок просто обвалився, це навіть не назвати шоком.
— Автомобілі у росії у березні подорожчали на 40%. Попит впав на 97% в основному через масовий відхід іноземців, які припинили випускати свої автомобілі та комплектуючі для російських.
— Першою компанією, яка офіційно згорнула діяльність у Росії, став концерн General Motors, який продавав автомобілі Cadillac та Chevrolet.
— До кінця року російський ринок втратив 12 марок: Jaguar, Land Rover, Mazda, Mercedes-Benz, Nissan, Renault, Toyota та Lexus, Volvo, а також комерційних Ford.
— Офіційно на російському ринку до кінця 2022 року продовжують повноцінно працювати лише 14 брендів із 60.
— Зупинено 6 російських автозаводів. Виробництво у травні знизилося на 96,7% порівняно з травнем 2021 року.
6. Представників російських компаній не запросили на найбільшу IT-виставку світу
— Організатори однієї із найбільших технологічних виставок у світі Consumer Electronics Show (CES), в якій приймає участь понад 3000 компаній з усього світу, повідомили, що цього року участь російських компаній у заході «не вітається».
— За словами організаторів, це не питання правової політики США, а політики організації.
7. Парламент Нідерландів виступив за посилення санкцій ЄС проти Ірану.
— Лідери 10 нідерландських парламентських партій закликають Європейський Союз посилити тиск на уряд Ірану новим пакетом санкцій. Про це, як пише «Європейська правда», повідомило агентство Bloomberg.
— Лідери партій, які представляють більшість у парламенті, запропонували внести іранський Корпус вартових ісламської революції до терористичного списку ЄС та запровадити санкції проти ключових урядовців і членів їхніх сімей за порушення прав людини.
8. Сполучені Штати ввели санкції проти кількох громадян Ірану, пов’язаних із постачанням безпілотників до росії — Мінфін США.
— Під обмеження потрапило керівництво компанія Qods Aviation Industries (QAI), яка займається виробництвом безпілотників і підпорядковується Міноборони Ірану. А також директор Aerospace Industries Organization (AOI) — організація курує іранську програму з виробництва балістичних ракет.
— «Ми продовжуватимемо використовувати всі наявні в нашому розпорядженні інструменти, щоб позбавити путіна зброї, яку він використовує для ведення своєї варварської та неспровокованої війни проти України», – заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
9. Президент Зеленський своїм указом від 28 грудня призупинив громадянство 13 священників УПЦ .
— Указ не було опубліковано, оскільки містить персональні дані.
— У списку, серед інших, митрополит Тульчинський Іонафан, який має підозру за держзраду, та його близький соратник єпископ Ладижинський Сергій.
— Як вдалося з‘ясувати, відповідне повідомлення — про втрату громадянства зазначеними особами — отримала також Державна міграційна служба.
— Згідно з чинними правилами, надалі вони можуть бути депортовані з України.
10. Зеленський Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо 119 осіб, зокрема російських та українських артистів.
— Санкції передбачають блокування активів, заборону на виведення капіталів за межі України, заборону на участь у приватизації, позбавлення державних нагород України та багато іншого.
— Найвідоміші серед «щасливчиків»: телеведуча Жанна Бадоєва, актор Федір Добронравов, футболіст Анатолій Тимощук, репер Баста (Василь Вакуленко), артисти Ірина Аллєгрова, Дмитро Білан, Михайло Галустян, Лариса Доліна, Філіп Кіркоров, Сергій Лазарєв.