Посольство США вручило ЗСУ американські станції контрбатарейної боротьби на базі хаммерів

78

Сьогодні, 17 серпня, у Києві відбулася церемонія передачі Збройним Силам України двох станцій контрбатарейної боротьби “АN/TPQ-36”.

Символічний сертифікат на дану техніку начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу ЗС України Віктору Муженко передала Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні пані Марі Йованович.

Марі Йованович передала Збройним Силам України 2 рухомі радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби та обладнання для обслуговування радарів, після чого загальна кількість наданих рухомих РЛС TPQ-36 сягнула 11

-Рухома радіолокаційна станція контрбатарейної боротьби “AN/TPQ-36” призначена для автоматичного визначення місця розташування позицій ворожої артилерії, ракетних установок та мінометів. Вона одночасно може обробляти ведення вогню з декількох місць до 10 різних видів зброї, при максимальній дальності 24 км. Також система має високу ступінь надійності і ремонтопридатності, спрощене комп’ютерне управління та вбудований тренажер. Впевнена, що ці радари допоможуть уникнути жертв серед мирних жителів, а також серед військовослужбовців ЗС України. Ми щиро надаємо цю допомогу й обіцяємо надалі співпрацювати з Україною, – зауважила пані Марі Йованович.

Своєю чергою, генерал армії України Віктор Муженко заявив, що з 2014 року Сполученими Штатами Америки надано Збройним Силам України технічної та гуманітарної допомоги на суму майже 250 мільйонів доларів. Це, зокрема, медичне обладнання, прилади нічного бачення, радіостанції, GPS навігатори, лазерні системи імітації бойових дій тощо.

– Америка стала першою країною, яка вирішила надавати нашій державі підтримку та допомогу у складний час. Висловлюю Вам свою щиру вдячність та подяку від усіх бійців української армії, сподіваюся, що ми ефективно, чітко й правильно використаємо станції контрбатарейної боротьби у протидії ворогові, – сказав генерал армії України Віктор Муженко.

Поделиться:
Загрузка...