Починаючи з 2004 року, Рубан за кошти з Москви друкував і розповсюджував в Україні російську пропаганду

342
Затриманим за підозрою у ввезенні зброї та боєприпасів з окупованої території керівником ГО «Офіцерський корпус» Володимиром Рубаном у 2004-2005 рр. було створено низку видавничих та поліграфічних підприємств, котрі за рахунок спонсорських коштів з Російської Федерації спеціалізувалися на випуску проросійських агітаційних матеріалів

 

Про це йдеться у інформаційних слайдах, оприлюднених Службою Безпеки України у Facebook.

Основою багатьох із них є скрін-шоти й документальні фото.

Ним було створено потужну ресурсоємну видавничо-поліграфічну групу, куди увійшли ТОВ «Видавництво «Київська Русь» (2004), ТОВ «Журнал «Радуга» (2004), ТОВ «Поліграфічний центр «Київська Русь» (2005), ТОВ «Рекламне агентство «Нестор», ТОВ «Відкритий руський університет ім. М,І. Костомарова» (2008), ТОВ «Редакція дитячого журналу «Соняшник» (2008).

Ці підприємства, наголошують у СБУ, існували за рахунок російських грантів від уряду Москви, «росспівробітництва», фондів ім. Єльцина та Долгорукого, а співзасновником «руського університету» був директор московського центру «Президентський фонд Б.М. Єльцина» Дроздов О.

Спонсорські кошти Рубану, за інформацією відомства, надходили від двох російських офіцерів спецслужб — колишнього співробітника МЗС СРСР, а згодом заступника голови «Росспівробітництва» Георгія Мурадова, який нині є «заступником» у російському окупаційному уряді в Криму й вже згаданого Олександра Дроздова, який раніше офіційно працював у зовнішній розвідці КДБ СРСР.

На російські кошти Рубан видавав й поширював періодику, підручники й літературу про велич Росії та Путіна.

Також ним було надруковано антиукраїнську псевдонаукову «монографію» Олександра Карєвіна «Українська мова», в якій стверджувалося:

«Українська мова створювалася штучно, з політичних міркувань. Аби розірвати минулу єдність Русі, відірвати Малоросію від Великоросії».

У 2013 році він став працювати в організації «Український вибір» Віктора Медведчука, де займався просуванням ідей федералізації України, а також вступу до Митного союзу й відмови від євроінтеграції. З початком Революції Гідності засуджував Євромайдан.

«Ні угоді про асоціацію з Європейським Союзом… Не можна допустити розриву стосунків з Росією», — писав тоді Рубан.

Поделиться:
Загрузка...